Sofia na próbie ceremonii na Zamku Królewskim + więcej

2015/06/09


Wczoraj wieczorem Sofia Hellqvist przybyła swoim Mitsubishi do Zamku Królewskiego, gdzie odbyła się próba ceremonii.
Na miejscu nie zabrakło Maline Sommerlath (kuzynki Carla Philipa) i jej córek Chloé i Anais, które jak się okazuje będą druhnami na ślubie. Ich rodzicami chrzestnymi są Carl Philip i Madeleine.
Dziewczynki były wczoraj bardzo podekscytowane, czekając na rozpoczęcie próby naśladowały wartowników.  Jak wiadomo Sofia i Carl nie będą mieli świadków. Z najnowszych informacji wynika, że tata Sofii, Erik Hellqvist poprowadzi córkę do ołtarza (prawdopodobnie do jego połowy, tak jak w przypadku ślubów Vic i Daniela). Podobnież para młoda ma mieć trzy małe druhenki, których nazwiska poznamy w dniu ślubu, bądź dzień przed.  


Na pierwszy zdjęciu wraz z Sofią możemy zobaczyć William'a Värnlid, który zajmie się makijażem przyszłej księżnej w dniu ślubu. Z kolei na zdjęciu poniżej Marre Hitti, przyjaciel Sofii i fryzjer, który uczesze Pannę Młodą.  


Na miejscu zjawił się nawet pastor Michael Bjerkhagen, który w sobotę wraz z kapelanem królewskim  Lars-Göran'em Lönnermark udzieli narzeczonym ślubu. Niestety nie pojawiło się jego zdjęcie. Na miejscu prawdopodobnie był również książę Carl Philip. Możliwe, że nie zabrakło także księżniczki Victorii i potencjalnej druhny, księżniczki Estelle.

***

Z najnowszych doniesień wynika, że bankiet przedślubny odbędzie się w Vaxholm. Z nieoficjalnych doniesień wynika, ze goście zaproszeni na przyjęcie mają zebrać się w jednym z portów w Sztokholmie i łodziami przepłynąć na przyjęcie, co dałoby możliwość wykonania zdjęć. Na przyjęcie zaproszono tylko najbliższą rodzinę, przyjaciół i część gości pochodzących z rodzin panujących. 
Na pewno nie zobaczymy na przyjęciu królowej Sonji i królowej Małgorzaty, które mają zaplanowane na piątek wspólne spotkanie poza granicami kraju. Królowa Maxima również przybędzie bezpośrednio na sobotni ślub, gdyż z rana ma zaplanowane spotkanie. 

***

Dzisiaj po południu para królewska oraz księżniczka Victoria i książę Daniel przybędą na wręczenie Polar Music Prize, które w tym roku odbywa się w czerwcu, a nie jak zwykle pod koniec sierpnia. Wcześnie, o 13.30, zapraszam na post z serii "ślubny tydzień".

expressen 

20 komentarzy

 1. Już się nie mogę doczekać !!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze tylko 4/3 dni, potem pozostanie dam sledzic inne slubyna innych dworach krolewskich np. harrego, beatrice, eugenne itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze niedługo będzie Pierre z Monako :) Ale na takie wielkie śluby jak w ostatnich latach Victorii, Williama czy Alberta musimy poczekać chyba aż księżniczka Elisabeth z Belgii, Amalia z Monako albo Ingrid z Norwegii podrosną :)

   Usuń
  2. Jeszcze "rodzynek" Christian :)

   Usuń
 3. Mam nadzieję, że Estelle będzie druhenką. Jeśli Madeleine będzie na ślubie, to ciekawe, czy zabierze ze sobą Leonore

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Leonore będzie w wieku Estelle na ślubie Madde i Chris'a, wiec pewnie tak, zresztą skoro będzie Chris to mała będzie miała zarówno tatę jak i mamę :)

   Usuń
  2. Tak obstawiam, chociaż Madeleine może nie być na ślubie, jeśli akurat będzie rodzić :)

   Usuń
 4. "Marre Hitti, przyjaciółka Sofii i fryzjerka, która uczesze.." Marre jest mężczyzną, poznali się z Sofią w Paradise Hotel, zresztą to on wygrał edycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak widać chociaż tam się poznali to zawiązała się między nimi przyjaźń a on choć znany nie sprzedał nigdy nic prasie.

   Usuń
  2. No i super, ale głównie chodziło mi o to, że autorka blogu błędnie uznała Marre za kobietę.

   Usuń
 5. tak.warto sledzic ten slub,bo nastepny pewnie za 15-20 lat
  nie bedzie juz teraz takich wielkich slubow ..szkoda

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz więcej informacji - to lubię! Nie mogę się doczekać i aż zarezerwowałam sobie wolną sobotę żebym mogła oglądać ;) Ktoś też planuje?

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiadomo coś na temat obecności Stephanie i Guillaume na ślubie? będą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie!! tyle się dzieje i zapomniałam sprawdzić, zaraz zajrzę na oficjalną stronę rodziny wielkoksiążęcej :)

   Usuń
  2. Stawiam, że się pojawią, bo Guillaume i Carl są w podobnym wieku a jak sobie przypomnę jak wszyscy "młodzi" się razem śmiali podczas wesela Mary i Fredrika (filmik na yt) to stawiam, że będą!

   Usuń
 8. Jak myślisz co Sofia niosła w tych pudłach? Ja obstawiam, że w tym mniejszym buty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym pierwszym z pewnością są buty, a w drugim ? Nie mam pojęcia :) Z pewnością Sofia miała próbę makijażu i fryzury, bo Jej przyjaciele przybyli ze swoim "sprzętem" na Zamek Królewski :)

   Usuń
 9. Bardzo liczę na to, że Estelle będzie druhną. Myślę, że byłaby to też dla niej niezła atrakcja.
  Wiadomo jakie Mitsubishi ma Sofia? :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie byłoby widzieć Estelle jako druhnę. Fajnie by było gdyby Leonore z rodzicami też była. Chyba że Madde wcześniej urodzi ;)
  Osobiście obstawiam 24 lub 25 czerwca :))

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.