Te Deum z okazji narodzin księcia Nicolas'a

2015/06/18Dzisiaj para królewska, księżniczka Victoria z mężem, księciem Danielem oraz Christopher O'Neill przybyli do Kaplicy na Zamku Królewskim, aby uczestniczyć w Te Deum z okazji narodzin księcia Nicolas'a. 

Księżniczka Christin, Pani Magnuson, zawsze uczestniczy w takich uroczystościach dotyczących rodziny królewskiej. Jako najmłodsza z sióstr, a zarazem najbardziej zbliżona wiekiem do króla, jest najbardziej związana ze swoim bratem z całego rodzeństwa.

Hrabina Bernadotte, która powinno podeszłego wieku uświetnia swoją obecnością niemal wszystkie uroczystości. Kto by pomyślał, że ma już 90 lat?!

Zaledwie pięć dni po królewskim ślubie, rodzina zebrała się ponownie w Kaplicy Królewskiej, tym razem aby uczcić narodziny najmłodszego członka rodziny. W ciągu zaledwie trzech dni rodzina królewska powiększyła się o dwie wspaniałe osoby.

Na nabożeństwie zabrakło księcia Carla Philipa i księżnej Sofii, którzy odpoczywają teraz na miesiącu miodowym. Para wróci do Szwecji w lipcu lub pod koniec czerwcs i pojawi się na koncercie z okazji Victoriadagen, prawdopodobnie będzie to pierwsza możliwość do zobaczenia młodego małżeństwa po ślubie. Możliwe, że Carl weźmie udział w wyścigach samochodowych w drugim tygodniu lipca, pierwsze będą miały miejsce już w przyszłym tygodniu. Wątpliwa jest jednak jego obecność na najbliższych wyścigach.

O 11:45 włączył się automatyczny alarm przeciwpożarowy na Zamku Królewskim, straż jest już na miejscu. Oby to nie było nic poważnego, teraz w środku jest masa pracowników i gości ze względu na Te Deum. Nie zapominajmy o ludziach zebranych na dziedzińcu, którzy przyszli obejrzeć zmianę warty w południe.

22 komentarze

 1. Na pierwszym zdjęciu widać,że Chris jest szczęśliwy z narodzin syna.Rzadko możemy spotkać uśmiech na jego twarzy.Rodzina królewska ładnie się prezentowała mimo tak małej frekwencji ze zrozumiałych powodów.Od Madeleine trudno wymagać aby tak szybko po porodzie uczestniczyła (wspaniale,że była na ślubie brata) a Carl Filip no cóż podróż poślubna:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marie de France18 czerwca 2015 12:56

  Hello Marlena,
  Carl Philip et Sofia seront de retour avant le mois de juillet.
  Je crois que Carl Philip participe à une course automobile la semaine prochaine.
  Amitiés :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello Marie,
   Czytałam, że jego uczestnictwo nie mało prawdopodobne. Czytałam, że ma brać udział w wyścigu na początku lipca, a w tym nie :)

   Usuń
 3. Ta hrabina Bernadotte ma 90 lat?! Chciałabym tak wyglądać w jej wieku :D Szkoda, że zabrakło Estelle :( Mam nadzieję, że ta akcja przeciwpożarowa to nic poważnego.
  Cóż, byłoby fajnie, gdyby z tego miesiąca miodowego CP i Sofii wynikło jakieś "honeymoon baby" ;) Estelle ma już kompankę do zabaw w postaci Leonore. Teraz Nicolasowi przydałby się kuzyn do zabaw :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest jeszcze transmisja ma żywo bo nie mogę jej włączyć

  OdpowiedzUsuń
 6. Super Chris jaki szczęśliwy widać ,że się cieszy z narodzin synka :) Nawet u króla widać uśmiech .No mało osób ale to zrozumiałe :) A kim dla rodziny jest ta hrabina ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro pojawi się na blogu post o niej :) wszystkiego się z niego dowiecie

   Usuń
 7. Hrabina Bernadotte jest wdową po jednym z braci ojca Króla :)
  Ona była na ślubie? - jakoś jej nie kojarzę ze zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że była, nie opuszcza takich uroczystości. Na YouTube jest piękny filmik jak daje grstulacje Sofii i Carlowi, i jak Sofia ją czuje obejmuje :)

   Usuń
  2. Mogłabyś podać link? Chętnie obejrzę.

   Usuń
  3. a możesz podać linka do filmiku, bo nie kojarzę tego momentu

   Usuń
 8. Marleno, kogo obstawiasz na chrzestnych?

  OdpowiedzUsuń
 9. Sarah z USA stworzyła dwa filmiki z najlepszymi momentami, polecam zobaczyć oba (na przykład obejmujący się Victoria i Daniel, tańczący król itp.) nie pamiętam w której części jest Hrabina Bernadotte

  https://youtu.be/lVrEoM2hDn8

  https://youtu.be/3UHIO8XOx_Y

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już sprawdziłam! Pierwszy link od 1:50 najpierw Sofia całuje się z księżniczką Margarethą, a potem podchodzi do Hrabiny Bernadotte :)

   Usuń
 10. widać, że Chris jest bardzo szczęśliwy :) a Madeleine i mały wyszli już ze szpitala?

  OdpowiedzUsuń
 11. Pojawi się jutro notka z okazji rocznicy ślubu Vic i Daniela oraz Pary królewskiej ? :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.