Victoria w czasie ciąży z Estelle - część 6

Styczeń 2012

07 styczniaVictoria i Daniel oraz Carl Philip spotkali się z nowymi mistrzami świata juniorów w hokeja na Zamku Królewskim w Sztokholmie aby im pogratulować. Podczas godzinnego spotkania juniorzy opowiedzieli o ostatnim meczu i o swoich przeżyciach podczas mistrzostw.

19 stycznia Księżniczka odwiedziła Szpital Dziecięcy w Solna, a konkretnie oddział dla diabetyków. Od szefa placówki usłyszała o działaniach szpitala. Spotkała się też z małymi pacjentami. Poczym Victoria odwiedziła „Departament Q83” czyli siedzibę fundacji Astryd Lindgren. Dowiedziała się jak działa fundacja..

20 stycznia para książęca odwiedziła „Save the children Sweden”. Para przywitała nową panią sekretarz generalną oraz dowiedziała się o pracy fundacji w Szwecji oraz za granicą.

23 stycznia Księżniczka wraz z rodzicami słuchali Młodej Muzyki na koncercie w Sali Pałacu Stanu. Koncert zawierał smyczki, perkusję i jazz.Tego samego dnia Victoria wraz z Danielem odwiedzili Centrum EKN (Gwarancja Kredytów Eksportowych)  w Sztokholmie. Podczas wizyty zostali poinformowani o tym w jaki sposób EKN ubezpiecza eksporterów oraz jak EKN ocenia możliwości biznesowe Szwedów.
25 stycznia Para książęca odwiedził Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych w Sztokholmie. Dowiedzieli się tam o formach pracy Ministerstwa oraz o finansowaniu szkół.

27 stycznia Victoria i Daniel brali udział w obchodach Dnia Pamięci o Holocauście w Raoul Wallenbergs Square.Luty

09 lutego Victoria z mężem odwiedzili Ośrodek Studiów Biznesu i Polityki (SNS). Para dowiedziała się o działalności SNS, bieżących raportach badawczych oraz omówili środki  na obniżenie bezrobocia.   

10 lutego Victoria i Daniel odwiedzili firmę Skania. Podczas wizyty zostali poinformowani o działalności firmy, jej zobowiązaniach społecznych i projekcie „Idea dla życia”. 

14 lutego Księżniczka wzięła udział w oficjalnej odprawie ministra, która odbyła się zgodnie z tradycją na Zamku Królewskim w Sztokholmie.

21 lutego 


Victoria wraz z mężem i rodzicami uczestniczyła w lunchu zorganizowanym przez jej rodziców dla ustępującego z funkcji prezydenta Finlandii.

 

Dwa dni po tym spotkaniu na świat przyszła księżniczka Estelle. 


Notkę opracowałam na podstawie:

http://princesseslives.blogspot.com/
http://www.kungahuset.se/

16 komentarzy

 1. Jak zobaczyłam tytuł to zamarłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niewiarygodne, że Victoria pracowała praktycznie do samego porodu, chociaż w sumie to chyba nawet nie wiedziała, że urodzi tak szybko, bo Estelle miała przyjść na świat na początku marca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pomyślę o Kate i tym, że tylko siedziała w domu przez dwie ciąże to brak mi słów. Rozumiem, że źle je znosiła, ale nie sądzę żeby Victoria czuła się cały czas super komfortowo.

   Usuń
  2. Victoria urodziła się w rodzinie królewskiej, od dziecka nauczona jest obowiązków i odpowiedzialności za swój kraj jako następczyni tronu. Kate dopiero jako księżna (całe 4 lata) musi pełnić takie obowiązki, uczyć się wszystkiego, a jest ,,tylko" albo i aż żoną 2 następcy tronu..a, poza tym jest w innym kraju..
   Victoria i cała SRK jest bardzo otwarta dla swoich obywateli, jest dużo informacji, zdjęć i wywiadów czego im bardzo zazdroszczę w porównaniu do BRK :) Sorki, że tak nie w temacie :)

   Usuń
  3. Dokładnie to samo ostatnio pomyślałam i Madeleine też w czasie obu ciąż nie próżnowała. Właściwie każda inna księżna była w tym czasie równie aktywna jak przed tylko nie Kate

   Usuń
  4. Nie zgodzę się z tym. Kate również była aktywna. Może bardziej przy pierwszej ciąży niż przy drugiej, ale to nie było tak, że cały czas siedziała w domu. Co do Victorii to podziwiam ją za to, że pracowała do samej końcówki ciąży :) Madeleine jakoś w drugiej ciąży nie miała zbyt dużo wyjść.

   Usuń
  5. Aktywna? Przepraszam, ale ja inaczej rozumiem aktywność. Wyjścia Kate można zliczyć na palcach dwóch rąk niestety a ja uważam, że ciąża to nie jest chora i powód by siedzieć w domu. Oczywiście są skrajne przypadki, bo to różnie bywa, a ciąża może być zagrożona, ale wtedy mimo wszystko leżenie nie jest jedynym co się tym kobietom pozwala robić.

   Usuń
  6. Agnieszka29 czerwca 2015 22:48 -> rozumiem, że nie ma wyjść tyle ile Camilla, co nie znaczy, że ma nie robić nic. Victoria owszem została wychowana w RK i od dziecka jest przyzwyczajona, zna swoją rolę i wręcz uważam, że jest pochłonięta w pewien sposób obowiązkami tak jak zwykły człowiek pracujący. Może jej przykład nie jest tutaj dobry do porównań z Kate, ale mogę podać szereg innych przy których Kate wypada po prostu blado: Maxima, Mary, Mathilde... wymieniać dalej chyba nie trzeba. Dlatego nie rozumiem zachwytu nad Kate, bo ona nic nie robi co mogłoby wzbudzić zainteresowanie, podziw... jedynie ludzie mogą komentować to jak wygląda, co ubrała albo ile utyła lub schudła - ja tak to widzę. Wstyd, że nawet Harry jest bardziej aktywny od niej. Oczywiście BRK to nie SRK czy DRK, BRK itp. co nie zmienia faktu, że oczekiwałam od niej innej postawy właśnie dlatego, że jest z tzw. ludu.

   Usuń
  7. Ej no bez przesady.
   Victoria za niedługo zostanie królową Szwecji i stąd ma tyle obowiązków. Zobaczycie, że jak Karol z BRK zasiądzie na tronie to Kate dojdzie o wiele więcej obowiązków. Teraz to niech ona zajmie się swoimi dziećmi :)

   Usuń
 3. A może teraz takie podsumowanie ciąż Madeleine? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria mimo tego co mówią (że dziewczynka odbiera mamie urodę) ślicznie wyglądała w ciąży.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To było trochę niebezpieczne tak udzielać się publicznie prawie do rozwiązania.Pewnie dlatego wcześniej urodziła.No ale po narodzinach córeczki zrobiła sobie długie wolne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie pamiętam jej pierwsze oficjalne wystąpienie po porodzie, równy miesiąc - 23 marca wizyta Karola i Camilli. Do regularnych obowiązków - chodzi o spotkania i wyjścia, wróciła po 16 kwietnia. To zdecydowanie była najdłuższa przerwa od oficjalnych wystąpień publicznych. Co ciekawe na Zamku Królewskim była już na kilka godzin po wyjściu ze szpitala, późnej przeniosła swoje biuro do Hagi i tam odbywała spotkania, na tt regularnie pojawiały się informacje o nich. W kwietniu biuro wróciło na Zamek Królewski.

   Usuń
  2. Mimo wszystko ona bardzo szybko wróciła do obowiązków, nie wiem jak inne księżne(tak wiem, że Viv to ksieżniczka), ale z Mary było podobnie. Wycofała się w sumie tylko w grudniu 2010 z racji ciązy bliźniaczej i to też nie niezbyt długo.
   Mnie to trochę zdziwiło, że ona tak właściwie zaraz po porodzie wróciła do domu, ktoś wie dlaczego? Wiadomo, że nie przetrzymuje się kobiet jak nie ma powodów, ale w mojej ocenie to trochę zbyt wcześnie.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.