Wizyta prezydenta Indii - dzień 2 + Bankiet na jego cześć

2015/06/01


Prezydent Indii kontynuuje dzisiaj oficjalną wizytę państwową w Szwecji. Odbył dziś szereg spotkań w Sztokholmie. W jednym z nich towarzyszyła mu para królewska i para książęca.
Mowa tutaj o forum na temat zrównoważonego rozwoju miast, które odbyło się w Stockholm City Hall. Zaraz po nim miał miejsce uroczysty lunch wraz z uczestnikami spotkania.  

vgqFaNYvH24.jpg

Późnym popołudniem, po dniu pełnym spotkań, król Karol Gustaw i prezydent Indii, Shri Pranab Mukherjee, postanowili odetchnąć świeżym powietrzem. Przechodniom oczywiście to nie umknęło, jak się okazuje panowie udali się w rejs statkiem parowym po sztokholmskim archipelagu.


Sądząc po stroju Pan prezydent nie jest przyzwyczajony do szwedzkiego klimatu :)

 Po rejsie (zaledwie kilka minut przed 19.00) król wraz z częścią eskorty udał do Zamku Królewskiego aby przygotować się na bankiet, z kolei Pan Prezydent do hotelu. Sądząc po ogromnej eskorcie policji pod Hotel Lydmar, właśnie tam zdecydował się zatrzymać Shri Pranab Mukherjee.Pierwsze zdjęcie z bankietu, Victoria ma na sobie suknię od Ellie'go Saab noszoną w 2012 roku na wręczeniu Nagród Nobla. 

kungahuset, trf

5 komentarzy

 1. Sofia po raz pierwszy bardziej mi się podoba niż Victoria

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystkie panie wyglądały bardzo pięknie, zwłaszcza Sofia

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem Victoria wygląda lepiej od Sofii

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta suknia Victorii nie jest zbyt twarzowa. Przytłacza ją, ale tak często jest z sukniami Saaba. Sofia bardzo ładnie. Szkoda, że nie ma Maddeleine.
  P.S. Król trochę zdziadział, albo ma już dość przygotowań do ślubu ;) (to drugie to akurat żart :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Sofia wypadła bardzo korzystnie, a Victoria jaka rozpromieniona :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.