Wszystkiego Najlepszego Madeleine + więcej

2015/06/10Dzisiaj księżniczka Madeleine świętuje 33 urodziny!! 


Trudno uwierzyć jak ten czas leci i w jak szybkim tempie zmieniło się życie księżniczki. Kto by pomyślał jeszcze trzy lata temu, że teraz,będzie już mężatką, mamą córeczki, oczekująca narodzin drugiego dziecka.Jak wiadomo Madde jest już w dziewiątym miesiącu ciąży i może zacząć rodzic w każdej chwili. Jak powiedziała rzeczniczka dworu rodzina królewska i pracownicy Zamku Królewskiego są gotowi na wszystko. A przyszła mama ma nadzieje, że nie zacznie rodzic przed 13 czerwca i wraz z mężem i prawdopodobnie córeczką, weźmie udział w ślubie starszego brata.***W dniu Święta Narodowego księżniczka w swoim domu przyjęła jedną z najbardziej znanych behawiorystów zwierzęcych na świecie, Jane Goodall. Panie w rozmowie podjęły temat ochrony środowiska i zwierząt.

expressen, kungahuset,tumblr 

20 komentarzy

 1. Maddie wygląda ślicznie na tym pierwszym zdjęciu

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czy sofia po slubie obejmie jakis patronat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością, możliwe, że dwór królewski poinformuje o tym niedługo po ślubie :)

   Usuń
 3. Pięknie Maddie wygląda. Ona musi być na tym ślubie!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. No ciekawe kiedy Madeleine urodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieję, że Madeleine jednak będzie na ślubie w sobotę, chociaż świetną niespodzianką dla nowożeńców byłoby, gdyby dziecko urodziło się akurat w dniu ich ślubu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ładne to pierwsze zdjęcie. Obyśmy częściej widywali Madeleine a nie tylko od święta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oby tym razem urodzil sie chlopiec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czuję,że doczekają się drugiej córeczki.

   Usuń
 8. Są w Szwecji jakieś tradycje ślubne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panny Młode tradycyjnie noszą trzy wstążki - jedną symbolizującą zaręczyny, drugą - małżeństwo i trzecią - macierzyństwo, z tego co udało i się dostrzec Madeleine i Victoria nosiły dwie.

   We włosach Sofii znajdzie się gałązka mirtu, która była widoczna we włosach Madeleine, nie zabraknie go także w bukiecie. Symbolizuje on miłość, wierność i piękno. Przywiozła go do Szwecji Małgorzata Connaugt w 1905 roku.

   Śluby rozpoczynają się za zwyczaj po południu. W Szwecji podobnie jak i w Polsce narzeczeni przybywają do kościoła razem - Panny Młodej nie prowadzi do ołtarza tata. Zgodnie z tym zwyczajem do ślubu szła na przykład Silvia Sommerlath w 1976 roku. Dopiero księżniczka Victoria nieco zmieniła ten zwyczaj, o czym pisałam wcześniej.

   W Szwecji narzeczeni nie mają świadków, zazwyczaj na orszak pary młodej składają się tylko dziewczynki do sypania kwiatkami i mali paziowie. Jednak zarówno książę Daniel i Chris O'Neill mieli przy sobie świadka, w przypadku Daniela, było to Carl Philip, w przypadku Christopher'a najlepszy przyjaciel. W przypadku Carla i Sofii, będzie inaczej, jak już oficjalnie poinformowano nie będzie miał przy sobie świadka. Możliwe, że do Kaplicy przybędzie ze swoją mamą, królową Silvią.

   W Szwecji panuje kolejna urocza tradycja noszenia przez Panny Młode monet w butach (czasami pojawia się to także u Nas). Do lewego buta wkłada się srebrną monetę od taty, a do prawego złotą od mamy, co ma zapewnić, iż w domu nigdy nie zabraknie pieniędzy.

   W Polsce uważano, że Panna Młoda czy Pan Młody, którzy pociągną za sobą swoją żonę czy męża od ołtarza będą "nosić spodnie w małżeństwie". Zabawna tradycja, ja kiedyś byłam na ślubie, gdzie para młoda potraktowała ten przesąd bardzo poważnie i zaczęła się przepychać pod ołtarzem. W Szwecji wygląda to nieco inaczej, w małżeństwie będzie rządził ten, kto powie głośnie "Ja" czyli sakramentalne "tak".

   Tradycja głosi, że jeśli pan młody wychodzi z pokoju z jakiegokolwiek powodu, to goście zebrani na weselu mogą pocałować pannę młodą. Poza tym każdy gość obecny na przyjęciu może wygłosić przemówienie w każdej chwili, tradycja nakazuje jednak aby pierwszy głos zabrał ojciec panny młodej i ojciec pana młodego.

   Usuń
  2. Tradycja tradycją, ale to musi być dość niewygodne nosić w butach monety...

   Usuń
 9. DZISIAJ NIE MA NOTATKI Z TYGODNIA SLUBNEGO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post pojawi się o 16.30 :) skoro zapowiadałam posty przez cały tydzień nie macie się o co martwić, nie rzucam słów na wiatr :)

   Usuń
 10. Pięknie Madeleine wygląda.Mam nadzieję,że Madeleine będzie na ślubie Carla Filipa bardzo chciałabym ją zobaczyć:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsze zdjęcie śliczne, mam nadzieję,że Madeleine będzie w sobotę obecna. Myślę, ze będzie chłopiec :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego Najlepszego dla Madeleine :) Jest piękna według mnie jest ładniejsza od Victorii wg ciekawią mnie jej relacje z siostrą ,bratem ,rodzicami i Sofią :) Mi się wydaje ,że to będzie dziewczynka .Oby była na ślubie w sobotę i ,żeby z Chrisem zabrali Leonore .:)

  OdpowiedzUsuń
 13. A wiadomo czy Sofia i Carl przejadą karocą po Sztokholmie jak Vic i Daniel ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w piątek na blogu pojawi się cały program uroczystości, włącznie z trasą przejazdu, będzie dłuższa niż Madde i Chris'a, ale nie tak długa jak Vic i Daniela :)

   Usuń
  2. Myślę, że to dobry pomysł z tym dłuższym przejazdem :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.