Jak rodzina królewska spędza ten weekend?

2015/07/18

Aktualizacja

Expressen 

Witajcie, ten weekend rodzina królewska postanowiła spędzić w doborowym towarzystwie i sprowadziła do Solliden swoich najbliższych przyjaciół. Już wczoraj rodzina rozpoczęła rodzinnie weekend na łodzi. A dzisiaj wieczorem młodsze pokolenie bawiło się na koncercie Roxette.


expressen

expressen

W czwartek Sofia i Carl ostali zauważeni u ujścia Kalmarsund ciesząc się piękną pogodą i ciepłą wodą.  Para książęca postanowiła jak najlepiej wykorzystać te wakacje i spędzić ze sobą jak najwięcej czasu. Za miesiąc rozpoczną "nowe życie" w Sztokholmie pełne królewskich obowiązków. Pod koniec sierpnia para uda się na dwa dni do do Värmland z oficjalną wizytą. Będzie to pierwsze oficjalne wystąpienie małżonków. Jak niedawno poinformowała Margartea Thorgren, w planie wizyty przewidziano odwiedziny domu Selmy Lagerlöf w Marbacka, obiad z gubernatorem Kenneth'em Johansson i jego żoną Violą Johansson w rezydencji w Karlstad czy pływanie łodzią w archipelagu Kristinehamn.

expressen

expressen
Następnego dnia, z samego rana, Sofia i Carl dołączyli do rodziców, króla Karola Gustawa i królowej Silvii, oraz spędzili dzień na jachcie monarchy "Ancylus". Rodzina cieszyła się jednym pierwszych w tym roku pięknych, letnich dni. W ciągu dnia nie spadła nawet kropla deszczu, cały czas świeciło słońce i nie było wiatru. Książę Carl Philip bez koszulki w samych szortach cieszył się letnim słońcem, kiedy jego żona gawędziła wraz z teściami ubrana w lekką kurtkę (tak jak i król, który spędził niemal cały dzień za sterami).

expressen

Późnym popołudniem kiedy rodzina dobijała do portu do pałacu przybyli pierwsi goście. Wśród nich znalazł się nikt inny jak Lousie Gottlieb, najlepsza przyjaciółka księżniczki Madeleine, razem z nią do Solliden przyjechał partner, Louis "Scamp" Blomqvist oraz tata Lussan, Fredrik Gottlieb. Trójka przyjechała ze Sztokholmu samochodem i zabrała ze sobą swoją łódź. Mówi się, że nie tylko oni przyjechali w odwiedziny na Olandię, prasa nie ujawniła jednak większej ilości nazwisk. 

Z kolei dzisiaj rano księżniczka Victoria została zauważona podczas porannego joggingu. Dziewczyna, która jak co rano wybrała się pobiegać spotkała po drodze Następczynię Tronu i pogawędziła z Nią kilka minut. Tylko pozazdrościć takiego spotkania!

Expressen 

Wieczorem Victoria, Daniel, Carl Philip i Sofia byli w Kalmar na koncercie Roxette. Królewska czwórka świetnie się bawiła w rytmie największych hitów zespołu. Z pewnością pamiętacie, że Roxette wystąpiło na koncercie poprzedzającym ślub Victorii i Daniela w 2010 roku.

Expressen 
Pary książęce oraz szwedzki zespół Eskobar zostali zaproszeni jako specjalni goście piosenkarki. Wczorajszy koncert otworzył trasę podczas której artystka świętuje 30 lat swojej kariery muzycznej i istnienie zespołu. Na koncert przybyło 14600 fanów piosenkarki. Dużą galerię zdjęć znajdziecie tutaj. Możecie również zobaczyć nagranie tutaj.

instagram

11 komentarzy

 1. Ech... takim to dobrze :) Jachcik, morska bryza... :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Korzystają póki mogą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też bym chciała spotkać Victorię podczas joggingu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ich razem wszystkich zobaczyć, szczególnie Vic, Daniela, Carla i Sofię

  OdpowiedzUsuń
 5. Czh royalsi normalnie rozdaja autografy i moga robic sobie zdjecia z ,,fanami,,? Czy to uwlacza ich godnosci?

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozwół, że poprawię: Roxette to zespół, którego wokalistką jest Marie Fredriksson. :) A nawiasem mówiąc, świetny blog, robisz naprawdę dobrą robotę. :)
  Pozdrawiam, Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozowanie do zdjęć jest już na porządku dziennym, także selfie. Nie rozdają raczej autografów, to zbyt gwiazdorskie, chociaż ostatnio księżna Charlene podpisywała zdjęcia :) w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej raczej nie rozdają autografów, przynajmniej się z,czymś takim nie spotkałam.

   Usuń
 7. Marleno szkoda, że nie zamieściłaś mojego komentarza, gdzie Ci napisałam, że Roxette to zespół... ale innej osoby już tak ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po prostu nie widzę potrzeby publikowania pięciu (bo tyle było) takich samych komentarzy. Nie muszę ich sobie nabijać, bo nie widzę takiej potrzeby, a nie sądzę żeby koniecznym było publikowanie kilku niemal identycznych komentarzy :)

   Usuń
 8. Uwielbiam Roxette! pewnie świetnie się bawili

  OdpowiedzUsuń
 9. Roxette to świetny zespół, lubię ich muzykę. Victoria wyglądała bardzo promiennie, lubię ją taką :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.