Sofia z wizytą w Husby w ramach Project Playground + plan wizyty w Varmland + więcej

2015/08/16

@abbeabbelito

W piątek księżna Sofia złożyła niezapowiedzianą wizytę w Husby. Wraz z podopiecznymi Project Playground i South African Great Corner spotkała się i spędziła czas z Lugna Gatan Husby (Easy Street Husby).

Jak możemy przeczytać na instagramie:

W Husby mieliśmy dziś ogromny zaszczyt przyjąć członka rodziny królewskiej. Nikogo innego, jak księżną Sofię. Opiekuję się gośćmi z Afryki Południowej i odwiedziła Husby. Spokojne ulice rozbrzmiewały hitami i zapachem grilla. 

Poniżej z konta Fryhuset:

W ostatnią noc księżna Sofia była wraz z podopiecznymi Project Playground i South African Great Corner z wizytą w Husby, gdzie spotkała się i spędziła czas z Easy Street Husby. Mieliśmy wspaniały wieczór, podczas którego zobaczyli piękne Husby, a następnie zostali zaproszeni na grilla na Husby Farm. Była tam nawet policja i przedstawiciele LG. Wizyta Project Playground i Fryhuset była częścią dłuższej wizyty studyjnej w Szwecji, gdzie młodzi ludzie i ich opiekunowie pracują  i spędzają czas w terenie w ramach Lugna Gatans.

@fryshuset

Warto wspomnieć o szczęśliwej wiadomości dla Project Playground, 11 czerwca, organizacja została zakwalifikowana do 90-konto (funkcjonującego również pod nazwą  Svensk Insamlingskontroll). 

Project Playground

90-konto to organizacja non-profit to organizacja, której celem jest wspieranie pozyskiwania funduszy od społeczeństwa na cele charytatywne, bez nadmiernych kosztów administracyjnych. Jak jest oficjalne potwierdzone, co najmniej 75% przychodów od darczyńców przeznaczane jest na cele charytatywne, a maksymalnie 25 % na koszty administracyjne.  

Jest to szwedzki odpowiednik polskiego OPP (Organizacji Pożytku Publicznego). Więcej o polskim OPP możecie przeczytać tutaj - KLIK

***

Jak nigdy Szwedzki Dwór Królewski opublikował dokładny plan wizyty Sofii i Carla Philipa w Varmland. 

Środa, 26 sierpnia  

14.00 - par książęca rozpoczyna wizytę w Varmland i przybywa do nowo-powstałego rezerwatu przyrody Byamossarna w Arvika. Jak się okazuje para książęca jest patronem rezerwatu, oficjalnie go otworzy i zwiedzi jego część.

16.30 - Sofia i Carl Philip przybędą do Marbacka. Para spotka się tam z przedstawicielami fundacji Selmy Lagerlöf, która urodziła się i wychowała w Marbacka, tam też ma swoją siedzibę fundacja jej imienia.  

19.30 - para książęca weźmie udział w kolacji na swoją część w Rezydencji w Karlstad. Przewidziano obecność około 60 osób. 

Czwartek, 27 sierpnia

9.30 - rejs statkiem po Karlstad na łodzi po rzece Klar. 

10.15 - para książęca weźmie udział w uroczystościach z okazji 9- - lecia istnienia Mariebergsskogen, parku, który co roku odwiedza pół miliona zwiedzających i jest otwarty 15 godzin na dobę przez cały roku. Małżonkowie odwiedzą Centrum Przyrody, dziecięcy ogród warzywny i zwiedzą park. 

11.10 - lunch z Towarzystwem Rolniczym. Weźmie w nim udział kilku kucharzy z Varmland i dziesiątki tamtejszych producentów. Para książęca będzie nawet z nimi gotować, a następnie zje obiad w Mariebergsskogen w Tentipitälten w Centrum Turystycznym. Zaproszono około 50 osób.

13.05 - wizyta w siedzibie firmy Ztory Labs, serwisu cyfrowego oferującego magazyny i książki dla dzieci. Użytkownicy mają dostęp do wciąż powiększającej się listy setek pozycji.

14.00 - spotkanie na głównym placu w Karlstad. 

14.35 - Sofia i Carl Philip odwiedzą Agencję Ochrony Konsumentów. 

16:05 - ostatnim punktem programu jest rejs statkiem do przylądka Picassa w Kristinehamn. Para książęca wsiądzie na pokład statku Christine af Bro w Café Pearl. Para książęca zwiedzi okolicę Picassa i pozna historię Kristinehamn od miasta handlowego na początku istnienia do dzisiaj. Na zakończenie Sofia i Carl Philip zwiedzą wystawę w porcie Picassouddens.

***

@AgnesSundberg

Jak z pewnością widzieliście już na moim twitterze, Madeleine, Chris, Zorro oraz jedno z dzieci pary zostali zauważeni na spacerze w Sztokholmie 9 sierpnia. Rodina przechadzała się po Gamla Stan niedaleko Gand Hotelu.

***

Jutrzejsza audiencja na Zamku Królewskim dla ambasadorów ONZ rozpocznie się o 11.10. Będzie to pierwsze po wakacjach spotkanie Victorii i Daniela, którzy już na dobre wrócą do swoich obowiązków. Na audiencję zaproszono także przedstawicieli mediów, dzięki czemu będziemy mogli zobaczyć więcej zdjęć wypoczętej pary książęcej. Bardzo cieszę się z tego powodu, ponieważ obawiałam się, że tradycyjnie na spotkanie nie zostanie zaproszona prasa i dwór królewski (tradycyjnie) udostępni tylko jedno zdjęcie, oczywiście, słabej jakości.

***

Przypominam także o trwającym do 16.00 konkursie - KLIK

23 komentarze

 1. A może to że w tym roku na audiencje dla ambasadorów ONZ zaproszono prasę to jakiś znak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. może wtedy ogłosi ciążę? :):):) pomarzyć zawsze można :):)

   Usuń
  2. A czy uważasz, że na audiencji wypadałaby robić cyrk z ewentualnej ciąży? Odwróciłoby to całą uwagę od spotkania.

   Usuń
 2. czy mi się wydaje, czy Sofia ma zrobione ombre? bo jakoś inaczej wygląda. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, na pierwszym zdjęciu Sofia wyszła straaasznie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwestia światła i tego, że jest opalona po podróży poślubnej i wakacjach na południ Europy.

   Ja doceniam natomiast fakt, że potrafiła bez szumu wziąć udział w tym evencie.

   Usuń
  2. Zgadzam się Sofia wygląda strasznie.Jak bez szumu jak jej zdjęcia wszędzie się ukazały?

   Usuń
  3. Pierwsze to zdjęcie z osobą prywatną, czuli ja ktoś poprosił a ona uprzejmie się zgodziła, a,drugie to na instagramie fundacji, wiec co się dziwić. Chodziło raczej o to, że nie było to zapowiedziane spotkanie i robi reż coś prywatnie dla własnej satysfakcji i przyjemności ;)

   Usuń
 4. To bardzo ładnie z Sofii strony :) Nie mogę się doczekać 26 sierpnia , tyle Sofii i Carla Phillipa ! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przynajmniej spfia cos robi ,a nie jak kate...

  OdpowiedzUsuń
 6. tak czekałam na śmieszne sytuacje, a tu dzisiaj nie ma :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam właśnie przyjemność słuchać "Drottningholm-Musik" Johana Helmicha Romana skomponowanej na ślub króla i królowej. Dobry temat na post :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapomniałam dodać: muzyka skomponowana z okazji ślubu następcy tronu Adolfa Fredrika w 1744 roku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli mieliby ogłaszać 2 ciążę to dzisiaj? Mam nadzieję, że to prawda<3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komunikat pojawiłby się z samego rana, a już popołudnie więc może Vic jest w ciąży, ale za wcześnie na oficjalne oświadczenie.

   Usuń
 10. sa już pierwsze zdjęcia i brzuszek płaski, więc w ciąży pewnie nie jest, odpuściła sobie na wakacjach objadła się, tak się ustawiła i stąd afera z brzuszkiem :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Kiedy pojawią się wyniki konkursu ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie, że Sofia już zaczęła się udzielać.:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Można bez szumu, możńa :)
  Ania L

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.