Księżniczka Victoria na International IDEA’s + więcej

2015/09/16


Dzisiaj Victoria przybyła na 20-lecie International IDEA’s (International Institute for Democracy and Electoral Assistance) do siedziby Parlamentu. Na uroczystość został zaproszono również Pan Kofi Annan były Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, a teraz założyciel i przewodniczący fundacji swojego imienia. Księżniczka wręczyła specjalną nagrodę International IDEA’s 20th Anniversary. Otrzymała ją illian Miswardi za esej pod tytułem: Czy przedstawiciel demokracji ma przyszłość w dobie Digital Media?

Na tą okazję Vic wybrała czarną sukienkę o prostym fasonie i zielony żakiecik Morris. Biżuteria pochodzi od Charlotte Bonde, nie zapominajmy o butach od Acne. 

Pierwsza galeria zdjęć tutaj - KLIK

expressen

***

"ten człowiek może nie był żabą na początku bajki, ale na pewno nie był księciem"

Wczoraj książę Daniel świętował 42 urodziny. Mogłoby się wydawać, że to wydarzenie zostało ominięte przez szwedzkie media. Jak się okazuje niemal na każdym portalu pojawił się artykuł o Danielu. Najczęściej były to "wyliczenia" jak na przykład Newsner podał siedem powodów dla których wszyscy kochamy księcia Daniela: Pierwsze miejsce zajęła oczywiście fantastyczna mowa ślubna,  kolejne punkty to: emocjonalna "burza" po narodzinach Estelle ("moje uczucia są nie do opisania), jego zachowanie i poglądy jako ojca, pokora, jego praca na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży, romantyczność oraz zdrowy stosunek do używania przez Estelle komputera.

Chcę zdobyć zaufanie i ciężko pracować 
Hant podał z kolei dziesięć wydarzeń podczas, których Daniel udowodnił, że jest prawdziwym księciem z bajki. W zestawieniu pojawiły się takie wydarzenia jak, narodziny Estelle, łzy podczas ceremonii ślubnej, sposób w jaki zawsze patrzy na Victorię, bycie młodym, czułym tatą, poprawianie córeczce włosów, szeroki uśmiech i spojrzenie jakim zawsze obdarza Estelle, dmuchanie bańkami mydlanymi jak profesjonalista, duma z jaką odprowadzał córeczkę po raz pierwszy do przedszkola i wydarzenie, które doprowadziło do łez całą Szwecję - przemówienie ślubne. 

Przez godzinę książę otrzymał 3 tysiące życzeń na facebook'u oraz 18 tysięcy polubień. Przez cały dzień otrzymał niemal 63 tysiące polubień, 10 tysięcy komentarzy. Możemy do tego dodać instagram i 10 tysięcy polubień i  500 komentarzy :)

14 komentarzy

 1. a jaki Daniel ma stosunek do używania komputera przez Estelle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważa, że nie powinna spędzać większości dnia przed komputerem, tylko bardziej aktywnie spędzać czas ;)

   Usuń
 2. Super facet z tego Daniela ! Wszystkiego dobrego dla niego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale brzuszek szybko rośnie. Ślicznie wyglądała

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, niekoniecznie związane z tematem: czy otwarcie parlamentu w Szwecji co roku jest 15 września?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, najczęściej ma miejsce we wrześniu, ale zdarza się również w październiku ;)

   Usuń
 5. Co do Daniela, to też myślę, że dobry z niego książę. Mowa ślubna jest rzeczywiście niezapomniana

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na TAKIEGO księcia :)
  Jaki Vici ma cudny i duzy ten brzuszek

  OdpowiedzUsuń
 7. To zdjęcie z Estelle jest bardzo urocze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Już nie pierwszy raz słyszę o przemówieniu ślubnym Daniela. Czy można się gdzieś z nim zapoznać? Oczywiście w języku polskim. I nie wiem, czy słusznie oceniam, ale wydaje mi się, że Victorii brzuszek wygląda na więcej niż 3 miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj,możesz przeczytać po polsku i obejrzeć w oryginale :

   http://swedish-princesses.blogspot.com/2014/08/przemowienia-na-slubie-victorii-i.html?m=1

   Usuń
  2. Marleno, bardzo dziękuję :)

   Usuń
 9. Daniel w przyszłosci będzie fajnym księciem małżonkiem ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.