Victoria i Estelle w Norwegii + Najnowsze informacje

2015/09/11


Victoria i Estelle przybyły dzisiaj po południu do Norwegii! Zostały sfotografowane wysiadając z pociągu (dokładnie z kabiny księcia Haakona i księżnej Mette-Marit) na stacji w Drammen. Victoria miała na sobie płaszczyk Malene Birger, buty od Adidas i bluzkę od by Mayla.


Dwie godziny późnej na miejsce przybyli Dziedziczny Wielki Książę Wilhelm i Dziedziczna Wielka Księżna Stefania z Luksemburga.


Victoria i Estelle dołączyły do Norweskiej Rodziny Królewskiej w Magero na wyspie Vestfold. Znajduje się tam rezydencja rodziny królewskiej, jutro odbędzie się tam letnie przyjęcie wydane przez norweską parę królewską.


We wtorek będzie miało miejsce uroczyste otwarcie Parlamentu. Tradycyjnie pojawi się na nim Rodzina Królewska. W tym roku przewidziano obecność pary królewskiej, księżniczki Victorii, księcia Daniela, księcia Carla Philipa, księżnej Sofii i księżniczki Madeleine. Jak wynika z oficjalnego planu uroczystości o 12.30 rodzina królewska przybędzie na nabożeństwo do sztokholmskiej katedry, Storkyrkan, gdzie miał m.in. miejsce ślub księżniczki Victorii i księcia Daniela.


O 14.00 członkowie rodziny przybędą do siedziby parlamentu. Królewski orszak wyjedzie z Zamku Królewskiego na kilkanaście minut przed 14.00, a rodzina królewska dotrze na miejsce powozami. Tą cześć uroczystości będzie można śledzić w telewizji i internecie na oficjalnej stronie parlamentu i SVT play.

2011 rok, Victoria była wówczas w ciąży z Estelle 

Po tych uroczystościach księżniczka Madeleine pożegna się z rodziną i wróci do Londynu. Na godzinę 19.00 zaplanowano koncert w Operze Królewskiej. Podczas niego królewska rodzina, zaproszeni goście i członkowie rządu obejrzą m.in. występ grupy baletowej Raymonda.

W przyszłym miesiącu będzie się dużo działo!
W dniach 5-6 października księżna Sofia oraz książę Carl Philip odbędą kolejną wizytę na terenie Szwecji. Para książęca odwiedzi tym razem rodzinne strony księżnej Sofii. Mowa oczywiście o Dalarna. Tak jak i podczas podróży do Varmland, spotkania zostały rozłożone na dwa dni. Sofia i Carl odwiedzą Borlange, Sater, Falun i Alvdalen.

Swoje spotkania, 5 października, rozpoczną w Borlange. Pełen program nie został jeszcze podany. Wiadomo jednak, że mają tam odwiedzić Dalform AB. Następnie zjeść lunch w Visthusboden w Wielkiej Skedvi. Tam przyjrzą się tradycyjnemu pieczeniu chleba w piecu drzewnym. Po południu para dotrze do, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Falun. Tam mają zwiedzić Kopalnię Miedzi, a wieczorem zjeść kolację w rezydencji gubernatora, Ylva Thorna.

Następnego dnia para książęca będzie już w Alvdalen, gdzie wychowała się księżna Sofia. Para zwiedzi m.in. Alvdalen Porfyrverk. Po południu dotrą do Grövelsiön gdzie wypiją popołudniową kawę i udadzą się na spacer.

Następnie, 11 października, rodzina królewska zbierze się w Kaplicy Pałacu Drottningholm, gdzie będzie miał miejsce chrzest księcia Nicolasa.

Od 18 do 23 października Victoria i Daniel będą odwiedzali Peru i Kolumbię. Będzie to pierwsza od narodzin księżniczki Estelle tak długa podróż pary książęcej. Na początku tego roku książę Daniel zrezygnował z trwającej pięć dni podróży do Ghany i Tanzanii, aby zostać z księżniczką Estelle. Będzie to tym samym ostatnia podróż zagraniczna pary przed dłuższą przerwą. Kolejnej podróży będziemy mogli spodziewać się dopiero pod koniec przyszłego roku, w październiku lub listopadadzie z wiadomych względów będzie trwała najwyżej dwa-dni. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że księżniczka zdecyduje się na kolejną podróż z mężem dopiero na początku 2017 roku. Możliwe, że w związku z tym część zagranicznych obowiązków pary książęcej przejmie książę Carl Philip i księżna Sofia. Byłaby to pierwsza podróż zagraniczna pary.

W 2011 roku księżniczka Victoria zdecydowała się zrezygnować z podróży do Stanów Zjednoczonych, wówczas udał się tam jedynie książę Daniel. Podczas jednego z bankietów do księcia dołączyła szwagierka, księżniczka Madeleine. Chyba większość z Nas pamięta uroczą opowieść Daniela w jednej ze szkół:"miałem szczęście ponieważ spotkałem księżniczkę, wspaniałą uroczą księżniczkę. Zakochaliśmy się w sobie i wzięliśmy ślub, a ja zostałem księciem". Kierunkiem tegorocznej podróży jest Ameryka Południowa, wszystko wskazuje, że księżniczka uda się w nią razem z mężem.

W dniach 4-6 listopada do Szwecji z oficjalną wizytą przyleci prezydent Tunezji. Będzie to kolejna okazja do zobaczenia członkiń rodziny królewskiej w eleganckich stylizacjach. Podczas powitania możemy spodziewać się kapeluszy, a na wieczornym bankiecie, na cześć Prezydenta, długich sukien, a może nawet tiar.

Dzięki Sarze Hinger możemy ponownie przypatrzeć się backstage bankietów na Zamku Królewskim. 4 września uczestniczyła w ostatnim z nich. W sieci udostępniła oficjalny program i grafikę ukazującą miejsce przy którym siedziała.Jak napisała król ma ogromne poczucie humoru i był bardzo miły. Sara miała także okazję poznać księcia Daniela i księżną Sofię. Tego dnia świętowała swoje 23 urodziny, z pewnością nie zapomni ich do końca życia.

19 komentarzy

 1. Najbliższe dwa miesiące zapowiadają się więc ciekawie.

  Jak rozumiem jutro napiszesz coś więcej o tym przyjęciu? Dziwne, że nie ma Mary i Frederika.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może też tam są? Jest to prywatne przyjęcie, więc mogą nie pojawić się zdjęcia, ale z pewnością paparazzi dotrą na miejsce ;)

   Usuń
 2. http://kobieta.wp.pl/kat,136796,title,Muzulmanska-krolowa-upomina-Europe-w-sprawie-uchodzcow,vid,17839155,wideo.html?ticaid=115920

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy mi się zdaje że Estelle na drugim zdjęciu płacze?

  OdpowiedzUsuń
 4. W tym tygodniu kupiłam Życie na gorąco z zdjęciem Charlene i Alberta z bliźniakami z pikniku i notatką o ponoć kryzysie Kate i Williama,które wymyśliły zagraniczne gazety.Mam nadzieję,że pojawi się coś w przyszłym tygodniu o ciąży Victorii

  OdpowiedzUsuń
 5. Październik to istny miesiąc oficjalnych wizyt królewskich :)
  Para królewska Szwecji jedzie na Litwę, Belgijska do Polski, Holenderska do Chin, Duńska do Indonezji ;)
  A pojutrze Felipe i Letizia odwiedzą USA:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, będzie dużo ciekawych rzeczy

  OdpowiedzUsuń
 7. Marlenko co z STTC i CP to już 11-12 września, czyli wczoraj i dzisiaj... Brał udział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście :) na miejscu był dzisiaj również król, niestety nie zauważono Sofii, ale z pewnością jest na miejscu.

   Wczoraj był 9 - na pierwszym teście, 7 - na drugim i 11 na pierwszej jeździe kwalifikacyjnej, nie przystąpił do drugiej, ponieważ bierze w niej udział pierwsza dziesiątka (pierwszej jady kwalifikacyjnej). Dzisiaj pojawiły się informacje, że miał wczoraj problemy z silnikiem. Poza tym był 11 na obu jazdach.

   Usuń
  2. No to mało mu brakło:( Fajnie, że ma swoja pasję, robi to, co kocha:)

   Usuń
 8. Kim konkretnie jest ta Sara?

  OdpowiedzUsuń
 9. Twoja nowa bluzka z instagrama jest świetna, zdecydowanie w stylu Vic czy Sofii :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.