Najnowsze informacje

2015/09/25


W najbliższych dniach nie będziemy mieli okazji do zobaczenia członkiń szwedzkiej rodziny królewskiej. Dopiero 1 października księżniczka Victoria wraz z mężem weźmie uział w spotkaniu zarządu Fundacji Pary Książęcej. Z kolei księżną Sofię będziemy mogli zobaczyć dwa dni z rzędu (5 i 6 października) podczas wizyty w Alvdalen.

Królowa Silvia przebywa obecnie w USA w związku ze swoją fundacją World Childhood Foundation oraz trwającym w Ameryce forum na temat dzieci, Niestety na miejscu zabrakło księżniczki Madeleine, która przez kilka lat pracował dla tej fundacji w USA i jest jedną z założycielek kampanii My big day. Księżniczka początkowo potwierdzała (nieoficjalnie) swoją obecność, jednak ostatecznie zdecydowała się zostać w domu ze względu na dzieci. Jak powiedziała królowa, Madeleine jest bardzo przykro, że nie może być w Waszyngtonie, jednak jej synek ma dopiero trzy miesiące i nie chciała zostawiać go na kilka dni.


Wczoraj wieczorem królowa Silvia w towarzystwie jordańskiej królowej Ranii uczestniczyła w World Childhood Foundation USA Thank You Gala. Królowa Jordanii odebrała podczas gali nagrodę Than You Award, została ona przyznana po raz pierwszy od założenia organizacji. 


Szybkimi krokami zbliża się wizyta Victorii i Daniela w Peru i Kolumbii. Jak podała wczoraj rzeczniczka dworu program wizyty jest już [rawie gotowy, parę książęcą czeka bardzo dużo spotkań, a księżniczka Estelle zostanie w domu z nianią. Celem podróży jest umocnienie dobrych stosunków między Szwecją a Kolumbią oraz Peru. Podczas wizyty zostaną podjęte tematy dotyczące rozwiązań w takich sferach jak opieka zdrowotna czy transport, a celem podróży jest wzmocnienie stosunków handlowych i współpracy kulturalnej. Parze książęcej będzie towarzyszyć Minister Infrastruktury Anna Johansson oraz przedstawiciele i delegacje różnych przedsiębiorstw handlowych i firm ze Szwecji. Podróż rozpocznie się 18 października w Peru i zakończy 23 października w Kolumbii.

Będzie to pierwsza tak długa wspólna podróż Victorii i Daniela od narodzin Estelle, a zarazem ostatnia przed długą przerwą. Kolejnej oficjalnej podróży zagranicznej możemy spodziewać się pod koniec przyszłego roku bądź dopiero na początku 2017. 

Podróż nie będzie w pełni bezpieczna, trzeba dokładnie zaplanować każdy jej aspekt, aby uniknąć jakichkolwiek incydentów, na przykład podczas podróży samochodami (może dojść do napadu). Poza tym wizyta w Peru może zaszkodzić ciężarnej księżniczce Victorii. Zmiana ciśnienia i duże wysokości mogą okazać się niebezpieczne. 

12 komentarzy

 1. Szkoda, że na gai zabrakło Maddie, ale równie dobrze mogła zabrać synka i nianię i polecieć do USA na kilka dni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rania coraz bardziej się "poprawia" na twarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też to zauważyłam,czyżby sobie zafundowała botoks?

   Usuń
  2. Tak mi się zdaje, może usta, choć nie wiem czy to nie efekt konturówki jednak bardziej skłaniam się przy powiększaniu.

   Usuń
 3. Świetne fotki. Mam nadzieję, że wizyta w Peru nie zaszkodzi księżniczce
  U mnie nowy post, zapraszam

  http://odbicie-lustra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Rozumiem decyzję Madeleine. Wiadomo, że nie chciała zostawiać małego dziecka, a obecność królowej moim zdaniem wystarczyła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę dziwne stanowisko wobec Madeleine i jej udziału a raczej jego braku w wizycie. Szwecja ma najdłuższe, ponad roczne urlopy macierzyńskie dla mam. Dlaczego więc szwedzka księżniczka ma z niego nie korzystać tylko szybciutko wracać do pracy? Ciekawa jestem, ile Szwedek zostawia swoje 3-miesięczne dziecko pod opieką niani, i wyjeżdża ma kilka dni bo tego wymaga praca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wg mnie Victoria postępuje nieodpowiedzialnie. Rozumiem praca księżniczki i te sprawy, ale teraz powinno być dla niej najważniejsze maleństwo, któremu może zaszkodzić podróż samolotem. Cieszę się, że coś robi, jest aktywna, ale każdy zrozumiałby doskonale jakby zastąpił ją kto inny.
  Mam nadzieję, że wszystko będzie ok i, że maleństwo ani teraz, ani w przyszłości nie odczuje skutków życia swojej mamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kobiety w ciąży mogą latać samolotem. Vic nie jest w 8 czy 9 miesiącu ciąży tylko w 3.

   Usuń
  2. Właśnie dlatego nie powinna latać, bo są to pierwsze miesiące i dziecko jest najbardziej w pierwszych miesiącach narażone na niebezpieczeństwo

   Usuń
  3. Justyna: ... maleństwo ani teraz, ani w przyszłości nie odczuje skutków życia swojej mamy ...
   Odpowiedz
   moglabys rozwinac ta mysl?

   Usuń
 7. Trochę szkoda,że nie było Maddie ale to zrozumiałe :) Gratulacje dla Ranii za nagrodę :) Oby Victorii nic nie było w Peru i innych miejscach :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.