Victoria i król na spotkaniach dotyczących migracji + nowe, ważne informacje dot. chrzcin księcia Nicolasa

2015/09/24

bohuslaningen.se
Dzisiaj przed godziną 10.00 Victoria wraz ze swoim ojcem, królem Karolem Gustawem przybyła do Migration Agency w Vänersborg, a następnie Uddevalla municipality w Västra Götaland. Po przybyciu do agencji migracji zostali powitani przez  Dyrektora Regionalnego Marcusa Toremara i głównego dyrektora Jonathana Kvist. Na miejscu zebrały się również dzieci z przedszkola, które chciała zobaczyć królewskich gości. 

bohuslaningen.se
bohuslaningen.se
bohuslaningen.se

Król i Następczyni Tronu wzięli udział w briefingu na temat działalności gospodarstw Restad, podczas którego mieli okazje spotkać się  przedstawicielami grupy wsparcia gospodarstw rolnych Restad. Podczas rozmowy opowiedzieli również o swojej pracy. Stamtąd orszak oficjeli udał się do ABF, gdzie Victoria i król Karol Gustaw spotkali m.in. przedstawicielkę ABF Helenę Lohman i dowiedzieli się więcej o działalności placówki. Króla szczególnie zainteresowały warsztaty rowerowe. W ABF wszyscy są na równych warunkach, mogą uczyć się szwedzkiego, spotykać z przyjaciółmi, nawiązywać nowe kontakty. 

bohuslaningen.se
bohuslaningen.se
bohuslaningen.se

Wzięli również udział w warsztatach dla dzieci imigrantów, które zaśpiewały im powitalną piosenkę po szwedzku. Po tym księżniczka wraz z ojcem przyjrzała się zajęciom prowadzonym przez placówkę. Następnie spotkali się z kilkoma syryjskimi rodzinami, którzy otrzymali pozwolenie na pobyt w Szwecji 

bohuslaningen.se
bohuslaningen.se
bohuslaningen.se
bohuslaningen.se
bohuslaningen.se

Jak podają media król i księżniczka mają odwiedzić jeszcze Kumlienskolan, gdzie spotkają się z nauczycielami i uczniami szkoły raz odwiedzić Uddevalla, gdzie dowiedzą się więcej na temat migracji i integracji.  

expressen


Dzisiaj Victoria wygląda wspaniale! Wybrała znane Nam już szpilki Yves Saint Lauren, granatową sukienkę i elegancki żakiecik od Morris (Vic nosiła go już wcześnie, jak widać, po ostatnim guziku, robi się już nieco ciasny) oraz nową torebkę Valentino. 

***

Niemiecki Bunte opublikował zdjęcie ze ślubu Liny Hellqvist, jak się okazuje pochodzi ono z facebook'a Sary. Możemy na nim dokładnie zobaczyć suknie Panny Młodej i jej sióstr, księżnej Sofii i Sary Hellqvist.  Oprócz tego możemy dowiedzieć się, że Lina i Jonas spędzają swój miesiąc miodowy w Ameryce. Fotografie możecie zobaczyć tutaj - KLIK.  

***

Na koniec zostawiłam niezbyt miłą wiadomość. Bowiem wszystko wskazuje na to, że chrzciny księcia Nicolasa nie będą transmitowane w telewizji. Jak podało SVT, ich stacja będzie w kaplicy Drottningholm, jednak w porozumieniu z dworem i rodziną królewską nie przekaże transmisji na żywo. Urywki z chrztu będziemy mogli zobaczyć dopiero w styczniu w programie rok z rodziną królewską. decyzja ta motywowana jest faktem, iż książę Nicolas jest obecnie szósty w kolejce do tronu, a w marcu, po narodzinach drugiego dziecka następczyni tronu przeskoczy na siódme miejsce. Poza tym rodzina nie mieszka nawet w Szwecji.
Budżet SVT został już naciągnięty trwającą niemal cały dzień transmisją ze ślubu księcia Carla Philipa i Sofii Helqvist, transmisjami z Vctoriadagen, posiedzenia rządu na którym podano imiona małego księcia, wręczeniem Nagród Nobla, bożonarodzeniowym orędziem i transmisją ze Święta Narodowego.  Poza tym w przyszłym roku szybuje się wiele ważnych wydarzeń, w tym chrzciny drugiego dziecka Victorii i Daniela, które oczywiście pokaże SVT.

 Prawdopodobnie Expressen i Aftonbladet bedzie (tradycyjnie) transmitował przybycie rodziny i gości do Kaplicy Pałacu Drottningholm. Może pocieszyć Nas komunikat rzeczniczki dworu, która stwierdziła, że chrzciny będzie można obejrzeć w telewizji, nie chciała jednak zdradzić gdzie. O tym powinniśmy dowiedzieć się jeszcze w tym tygodniu. Nie wiadomo jaka stacja mogłaby transmitować chrzest, dotąd SVT miało na to wyłączność. TV4 było zainteresowane transmisją ślubu oraz zbliżających się chrzcin, jednak rodzina królewska miała odmówić z powodu reklam, które przerywałyby transmisję. Może ostatecznie zmienili zdanie? Możliwe, że transmisja będzie dostępna za pomocą portali społecznościowych w tym strony rodziny królewskiej. Co najbardziej odpowiadałoby Nam w Polsce :) 
- - -

Bądź na bieżąco i polub Swedish Princesses na facebook'u!!

23 komentarze

 1. Nad ciągnięty? - chyba naciągnięty lub nadszarpnięty :)
  Aż tak bardzo na tej transmisji mi nie zależało, ale sądzę, że Szwedzi nie są zadowoleni?

  Lina i druhy wyglądały bardzo ładnie. Prosto i klasycznie - super!
  Po zdjęciach widzę, że spędzają miesiąc miodowy nie tylko w USA, ale też w Meksyku :)

  Podoba mi się strój Victorii, szkoda tylko, że żakiecik za mały nawet w biuście. Mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze kiedyś ten zestaw.
  Wkurza mnie jednak ten "szał" na tych imigrantów - mam totalny przesyt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej, to faktycznie niemiła wiadomość.... To wspaniałe ile Victoria robi w tym stanie , dzięki temu możemy cały czas ją oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie tak jak się bliżej przyjrzałam sukienkom druhen na ślubie Liny, to niezbyt mi się podobają, za to panna młoda pięknie.
  Byłoby strasznie szkoda, gdyby nie było transmisji ze chrztu Nicolasa :(

  OdpowiedzUsuń
 4. To że nie będzie transmisji ze chrztu jeszcze bardziej oddali Szwedów od księżniczki Madeleine i jej rodziny.Szkoda...
  śliczna stylizacja Victorii,dzięki połączeniu niebieskich kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 5. ojejku, ależ Victoria jest ponad takie rzeczy- mnie by było niezręcznie nawet do przedzkola po córkę pojechać w za ciasnym żakiecie, a gdybym była następczynią tronu, to jednak w życiu bym tak z domu nie wyszła...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak pomyślałam- super ze się nie przejmuje, dzięki temu żakietowi widać, że już rośnie tu i tam, ale przez zaciasny żakiet wydaje się juz straaaasznie gruba(duża)

   Usuń
 6. Victoria wygląda prześlicznie, podoba mi się jej sukienka :)
  Co do chrzcin Nicolasa, to oczywiście szkoda, ale ja rozumiem tę decyzję. Możemy się pocieszać myślą, że zobaczymy fragmenty z chrzcin w styczniu

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda że nie będzie transmisji :/
  Ładna stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A już myślałam, że chrzestnych podali:(

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja na miejscu Madeleine nie chciałabym, żeby dzieci miały tytuły księżniczek i książąt. Nie wiem, po co im to, skoro są daleko w kolejce do tronu i prawdopodobnie nie będą się potem bardzo angażować w królewskie obowiązki. Takie tytuły w tej sytuacji stanowią tylko obciążenie. Samo miejsce w kolejce do tronu nic przecież nie znaczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że król nalegał. Poza tym teraz mają problem, bo dzieci muszę wrócić do Szwecji a oni jeszcze dobrze nie wrócili a już są w Londynie.

   Usuń
  2. A dlaczego dzieci Madeleine nie miałyby być książętami, tu nie chodzi o kolejkę do tronu, tylko o szacunek, że jednak urodziły się w rodzinie królewskiej. Mają mamę księżniczkę i dziadka króla. To wyróżnienie i zaszczyt.

   Usuń
  3. Owszem wyróżnienie, ale to też obowiązki!

   Usuń
  4. Moim zdaniem tytuł i przynależność do rodziny powinna im pozostać, ale Szwecja powinna złagodzić wymagania wobec osób będących dalej w kolejce do tronu

   Usuń
  5. Z jednej strony tak, ale z drugiej, tak jak pisałam - w ich sytuacji może to być tylko obciążenie. Pożyjemy, zobaczymy.

   Usuń
  6. Z całym szacunkiem pani Magdo, ale chyba pani przesadza. Dzieci Madeleine to wnuki króla, tytuły im się należą.
   Naprawdę nie bądźmy tacy zawistni...

   Usuń
  7. Zawistni??? Gdzie tutaj zawiść widzisz? Ja widzę racjonalne podejście.

   Usuń
  8. Gdzie widzę zawiść???

   To decyzja Madeleine, Chrisa i reszty SRK... Nie nam to oceniać. To dorośli ludzie. Szanujmy ich decyzje.
   Sami też nie chcielibyśmy być ciągle oceniani! Nie ingerujmy w ich życie, dlatego, że urodzili się rodzinie królewskiej...

   Dzieci Maddie mają pełne prawo do tytułów i traktowania na równi z dziećmi Vic i CP. Nie są gorsze, tylko dlatego,
   że ich ojciec nie przyjął tytułu. To nie zmienia ich pochodzenia. Odrobinka zrozumienia:)

   Usuń
  9. Nikt tu nikogo nie krytykuje prócz tego, że Ty krytykujesz Nas.

   Usuń
 10. Będzie post o spotkaniu Królowej z Królową Ranią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak dzisiaj około 18.00/19.00 wraz z kilkoma innymi informacjami ;)

   Usuń
  2. Post pojawi się dzisiaj, ale około 21.00 albo późnej, złapałam małe opóźnienie ;)

   Usuń
 11. http://sophieofwessex.blogspot.com/ Serdecznie zapraszam na nowego bloga dotyczącego Hrabiny Sophie! :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.