Dzisiejsze spotkania + więcejWszystko wskazywało na to, że dzisiaj Victoria nie pojawi się publicznie i nie odbędzie żadnych oficjalnych spotkań. Powszechnie wiadomo, że każdego dnia po odprowadzeniu córeczki do przedszkola para książęca przybywa do Zamku Królewskiego (nawet jeśli nie ma zapowiedzianych spotkań), gdzie pracuje w swoich biurach i bardzo często odbywa spotkania, o których wiedzą tylko pracownicy dworu, członkowie rodziny i zaproszeni goście.
Dzisiejszy brak spotkań byłby z pewnością zasłużonym odpoczynkiem dla ciężarnej Victorii, który poświęciłaby na przygotowania do zbliżającej się podróży do Peru i Kolumbii oraz przygotowania do spotkania zarządu fundacji pary książęcej, które również będzie miało miejsce już niedługo.


Jak się jednak okazało na dzisiaj Następczyni Tronu miała zaplanowane aż dwa spotkania! Pierwsze z nich nie zostało potwierdzone przez dwór królewski. Księżniczka zwiedziła Story Skuggan w Narodowym Parku Miejskim, gdzie spotkała się z Sarą Borgström, naukowcem ze Stockholm Resilience Centre. Sara opowiedziała księżniczce o badaniach prowadzonych w odniesieniu do wartości przyrody i parków dla mieszkańców Sztokholmu. Chociaż było to niezapowiedziane spotkanie, dwór królewski udostępnił jedno zdjęcie na oficjalnym instagramie.Kolejne spotkanie zostało potwierdzone przez dwór dzisiejszego ranka. Victoria dołączyła do swojego ojca, króla Karola Gustawa podczas spotkania z rządem. Dwór podzielił się dwoma zdjęciami z tego spotkania. Niestety nie pojawi się więcej zdjęć.

***Dzisiaj szwedzkie media poinformowały, że na kilka najbliższych miesięcy Sofia i Carl Philip zamieszkają w pięknym Pawilonie Królowej na Djurgarten. Jak się okazuje w Villi Solbacken jest azbest co ponownie spowodowało spowolnienie remontu. Z najnowszych doniesień wynika, że para przeniosła się już do nowego domu.

***

Na blogu powstała nowa zakładka! Już niedługo znajdziecie ją w kategorii Inne w menu tymczasem możecie ją zobaczyć tutaj - KLIK.

9 komentarzy

 1. Victoria jest bardzo pracowita, podziwiam ją. Mogłaby siedzieć w pałacu, a jednak jest bardzo aktywna.

  A nowa zakładka super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. ;) Podobnie było z księżną Mary. Podczas trzeciej ciąży (jak i dwóch poprzednich) też miała dużo obowiązków. :)

   Usuń
 2. Do zakładki dodałabym jeszcze "Hiszpania.Zmierzch monarchii" :) W wakacje była premiera tego filmu na Planete+

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widziałam nigdzie online, więc nie wstawiłam. Dodałam tylko programy, które można obejrzeć w sieci ;) oczywiście zakładka będzie się powiększać, to tylko część z filmów, które są online :) prawdopodobnie jutro prześlę program dokumentalny o rodzinie królewskiej z Bhutanu albo Nepalu.

   Usuń
  2. Super, programy o rodzinach królewskich Bhutanu czy Nepalu byłyby niesamowicie ciekawe

   Usuń
 3. Ten pawilon królowej jest piękny!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pracowita księżniczka! Nawet w ciąży pracuje można by rzec: za dwóch!

  Znane są powody braku transmisji z chrztu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Victoria jest niesamowita ! Dom Sofii i CP już z zewnątrz wyglada fantastycznie ! :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.