Co nowego u Madeleine i Jej rodziny?

2015/10/27

instagram

Z samego rana na oficjalnym instagramie rodziny królewskiej opublikowane zostało zdjęcie Madeleine i Christophera wraz z dziećmi wykonane w dniu chrzcin księcia Nicolasa. Księżniczka opublikowała je już dwa dni po chrzcinach synka, jednak dopiero teraz możemy zobaczyć zdjęcie w lepszej jakości i innym formacie. Fotografia została wykonana w jednym z salonów Pałacu Drottningholm, gdzie odbyło się przyjęcie po uroczystości.

Wraz ze zdjęciem dwór wydał oficjalne podziękowania w trzech językach, po szwedzku i angielsku na instagramie oraz angielsku i niemiecku na oficjalnej stronie interentowej:

" pragniemy wyrazić nasze szczere podziękowania za wszystkie gratulacje, prezenty i miłe życzenia z okazji chrztu naszego syna, księcia Nicolasa. Wasza wspaniałomyślność była wspaniała!"
Madeleine i Christopher
Kilka dni temu pojawiły się informacje z których wynika, że Madeleine i Christopher zatrudnili młodą nianię, aby zajmowała się kilka godzin dziennie Leonore. Dziewczynka stała się ruchliwa i potrzebuje dużo uwagi dlatego rodzice postanowili wynająć kogoś do pomocy, aby Madeleine mogła spokojnie spędzać czas z synkiem i zajmować się nim. Niania została sfotografowana z rodziną na dzień przed chrztem Nicolasa, kiedy czwórka przybyła na próbę ceremonii do Pałacu Drottningholm.
 Free celebrity, entertainment and fashion photos!Free celebrity, entertainment and fashion photos!

Jak stwierdziła rzeczniczka dworu królewskiego, Margaretha Thorgren, księżniczka Madeleine ma prawo do urlopu macierzyńskiego, co planuje w pełni wykorzystać. Na razie kalendarz Madde jest pusty, prawdopodobnie zobaczymy ją oficjalnie dopiero w grudniu na ceremonii wręczenia Nagród Nobla. Rzeczniczka dworu podkreśliła także, że Madeleine mieszkając w Europie będzie miała lepszą możliwość do odbywania oficjalnych obowiązków w Szwecji.

12 komentarzy

 1. Jak każda kobieta, Madeleine ma prawo do urlopu macierzyńskiego, także nie dziwię się jej, że chce się spokojnie zająć dziećmi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech korzysta z urlopu macierzyńskiego, należy Jej się. Mam nadzieję, że w grudniu już się pojawi, chociaż na wręczeniu Nobli :)

  OdpowiedzUsuń
 3. prawdziwa księżniczka 2 dzieci i już problem, ma pewnie jeszcze kucharkę i sprzątaczkę ale o tym nie piszecie bo to wiadomo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej media nie piszą, bo informacji sama nie zbieram czy nie mam swoich "źródeł". Wszystkie podawane przeze mnie informacje pochodzą ze szwedzkich mediów, gdyby taka informacja się znalazła w jednej z gazet czy portali zamieściłabym ją na blogu. Oczywiście sama nie będę tworzyła sensacyjnych historii czy podawała wyssanych z palca informacji, bo po pierwsze to nie jest strona plotkarska, tak więc informacji z mniej wiarygodnych źródeł, a już na pewno plotek tutaj nie znajdziesz, no chyba, że z dokładnym określeniem, że nie są to potwierdzone informacje.

   Co do Madeleine, no cóż pewnie ma kucharkę, na razie media jeszcze nie odkryły gdzie dokładnie mieszka - dokładnie w jakiej dzielnicy, tak więc tym bardziej trudno dywagować nad tym kogo zatrudnia, bo to nigdy nie będą 100% prawdziwe informacje. Poza tym trzeba pamiętać, że Madeleine nie utrzymuje się z pieniędzy podatników czy dworu, dwór królewski finansuje tylko jej oficjalną sferę życia - przygotowania i inne rzeczy związane z oficjalnymi wystąpieniami. Jak potwierdził mąż Madeleine, to on a nie rodzina królewska i państwo utrzymuje rodzinę. Dlatego też nie zamieszkali w Szwecji. Tak więc kupno domu, mebli i koszty pracowników finansowane są przez Christophera z jego zarobków.

   Usuń
  2. Anonimowy27 października 2015 19:49 nie zauważył Marleno, że Chris sam utrzymuje rodzinę, a nie podatnicy. Przynajmniej nie tak jak u K&W, gdzie ciągle słyszy się o kupowaniu przez Kate antyków, mebli, remontach pałacu, czy przebudowanie kortu tenisowego za pieniądze podatników!

   Usuń
 4. Dzięki za odpowiedź, uwielbiam bloga i podziwiam Ciebie za prowadzenie tak wspaniałej strony! ! Besos :)

  OdpowiedzUsuń
 5. I co z tego ,że ma Nianie ? Jaka księżniczka teraz nie ma ? I z tego co tutaj pisze to nie jest to opieka na cały dzień ani nic z tych rzeczy . Jak mają pieniądzę to niech z tego korzystają . Leonorę jest jak widać bardzo ruchliwa :P Co jest uroczę ale i pewnie meczące . A czy Estele nie miała niani ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Estelle ma dwie nianie: Szwedkę i Australijkę, a na dodatek podczas podróży opiekują się nią dziadkowie - rodzice Daniela.

   Usuń
  2. To tym bardziej śmieszy mnie krytyka ,że ma nianie do pomocy . A dlaczego by nie ? Nie wolno jej czy co ? Victoria ma dla Estele to czemu Madeleine by nie mogła mieć dla swoich dzieci ,

   Usuń
  3. Zauważ jednak, że Victoria pracuje i to sporo, natomiast Maddeleine jest obecnie pełnoetatową mamą.

   Usuń
 6. Nie trzeba być księżniczką, żeby mieć pomoc do dzieci. My czasem możemy liczyć na pomoc babć, cioć a Madeleine ma rodzinę daleko od siebie, więc radzi sobie jak może. Śmieszą mnie te głosy oburzenia, że ktoś zatrudnia nianię do pomocy. Jeśli zatrudnia, to tylko dlatego, że ma taką potrzebę i może ;) Więc niech mają nianie, kucharzy, pomoc domową, nic nam do tego. Pozwólcie im żyć po swojemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, niech każdy żyje swoim życiem a nie innych. Ma prawo do niani i innych pomocy , skoro ma takie możliwości :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.