Najnowsze informacje

zimbio

Tego tygodnia rodzina królewska nie poświęca oficjalnym obowiązkom. Victoria i Daniel nadal odpoczywają po pięciodniowej podróży do Ameryki Łacińskiej, co nie przeszkodziło im odbyć bardziej prywatnego spotkania w Ersta Drakoni. Okazuje się, że tego samego dnia wieczorem Victoria i Daniel byli w Operze Królewskiej na Jeziorze Łabędzim.


Z kolei wczoraj Victoria i Daniel zostali zauważeni w Moderna Museet. Para książęca była tam z przyjaciółmi oraz (prawdopodobnie) córeczką. Moderna Museet to w Naszym języku Muzeum sztuki Współczesnej i Nowoczesnej. W Szwecji znajdują się dwa takie obiekty, w Sztokholmie i Malmo, rodzina książęca odwiedziła muzeum w stolicy Szwecji. Został ono założone w maju 1958 roku. 

Moderna Museet posiada jedną z najbardziej renomowanych kolekcji sztuki w Europie i na świecie, obejmującą okres od ok. 1900 do chwili obecnej. W zbiorach znajdują się najważniejsze dzieła Pabla Picassa, Salvadora Dalí, Henri Matisse'a, Meret Oppenheim i Roberta Rauschenberga, jak i kupowane na bieżąco dzieła artystów współczesnych. W skład kolekcji wchodzi zbiór fotografii i opartej na niej sztuki z okresu od 1840 do dzisiaj. Na muzealne zbiory składa się ok. 5 000 obrazów, rzeźb i instalacji, ok. 25 000 akwarel, rysunków i grafik, ok. 100 000 fotografii, dzieła sztuki wideo i filmowej oraz mieszkanie aktora Einara Hylandera (tzw. Einar Hylanders miljöbygge) przy Narvavägen 29, przekazane przez niego testamentem na rzecz Moderna Museet.
wikipedia Rodzina książęca z pewnością miło i przede wszystkim ciekawie spędziła wczorajszy dzień ;)

Para królewska również zrezygnowała z oficjalnych obowiązków i ten tydzień spędza w Anglii. Król i królowa postanowili spędzić kilka dni z córką, zięciem i wnukami. Madeleine została zauważona wraz z rodzicami w Teatrze Księcia Edwarda w Londynie, gdzie obejrzała przedstawienie Miss Saigon. 

alicemaypurkiss.co.uk

Miss Saigon to musical autorstwa Claude-Michela Schönberga.

Akcja rozpoczyna się w kwietniu 1975 roku, podczas ostatnich dni amerykańskiej obecności w Sajgonie. Miss Saigon to epicka historia o miłości między amerykańskim żołnierzem a młodą wietnamską kobietą. Kim pracuje w podejrzanym nocnym klubie w Sajgonie, którego właścicielem jest niejaki Szef. John, amerykański żołnierz, kupuje swojemu koledze Chrisowi towarzystwo Kim na noc. Ta noc diametralnie zmienia ich życie. Trzy lata później, po ucieczce amerykańskich wojsk z Sajgonu, Chris powrócił dawno do Stanów Zjednoczonych i ożenił się z Ellen (Amerykanką). Myśli, że Kim zginęła. Jednakże Kim opuściła Sajgon i żyje w biedzie ze swoim trzyletnim synkiem Tamem w Bangkoku. Chris dowiaduje się, iż Kim przeżyła i urodziła mu syna, co powoduje iż powraca do Azji, aby ich odszukać. Kim na wieść o tym, że Chris przyleciał do Bangkoku ze swoją nową żoną, porzuca swoje wielkie nadzieje związane z Chrisem. Jest zdolna ponieść najwyższą ofiarę, aby jej syn mógł mieć dobre dzieciństwo w Ameryce.
wikipedia


Kilka dni temu w sieci pojawiły się zdjęcia księżnej Sofii opuszczającej Zamek Królewski lub przyjeżdżającej do niego. Tego samego dnia wykonano kolejne zdjęcie, tym razem pary książęcej wspólnie opuszczającej swój dom. 

2 komentarze

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.