Podsumowanie wizyty w Peru i Kolumbii

2015/10/26

zimbio

W piątek para książęca zakończyła trwającą pięć dni podróż do Peru i Kolumbii. Zraz po zakończeniu ostatniego spotkania w Bogocie Victoria i Daniel udali się na lotnisko, aby jak najszybciej wrócić do domu, gdzie z niecierpliwością czekała na nich ukochana córeczka. Para książęca nie ukrywała, że nie może doczekać się spotkania z Estelle. Jak potwierdziła Victoria, dziewczynka została w domu, Haga Palace, gdzie pod nieobecność rodziców zajęli się nią dziadkowie Ewa i Olle Westling, którzy na całe pięć dni wprowadzili się do Pałacu. W jednym z ostatnich wywiadów para książęca stwierdziła, że Estelle ma się znakomicie i świetnie się sprawuje. Victoria i Daniel zdradzili także, że codziennie rozmawiali z córeczką przez telefon. Po powrocie rodziców do domu mała księżniczka otrzymała masę prezentów od Peruwiańczyków i Kolumbijczyków. Za każdym razem kiedy ktoś przekazywał Victorii prezent dla Estelle, obiecywała, że przekaże go jej.

zimbio

Przez ten tydzień para książęca będzie miała czas na zasłużony odpoczynek, który w szczególności przyda się Victorii, a także na spędzenie czasu z Estelle. Zarówno Victoria i Daniel wrócą do swoich obowiązków drugiego listopada, kiedy wraz  parą królewską wezmą udział w spotkaniu informacyjnym przed wizytą Prezydenta Tunezji. Następnego dnia Victoria będzie już na Uniwersytecie w Uppsali gdzie weźmie udział w Dag Hammarskjöld-föreläsning.

Podróż do Peru i Kolumbii zakończyła się sukcesem. Na każdym kroku para książęca cieszyła się dużym zainteresowaniem. W jednym z ostatnich wywiadów księżniczka podkreśliła jak ważna jest dla niej rola Ambasadora Szwecji: "Ważne jest, aby promować Szwecję i szwedzkie firmy. Staram się być kimś, kto w tym pomaga". Głównym celem podróży było zacieśnienie relacji i współpracy między Szwecją a Peru i Kolumbią. W jej trakcie para książęca wraz z delegacją i Szwedzkim Ambasadorem i kolumbijskimi władzami świętowała 140 lat współpracy między dwoma krajami, co jest nie lada sukcesem. Parze książęcej zapewniono najwyższy poziom bezpieczeństwa, szczególnie drugiego dnia wizyty w Peru, kiedy podróżowali do najuboższych zakątków Limy, kiedy eskortowały ich samochody i helikoptery. Był to z pewnością dzień, który zapadnie im najdłużej w pamięć, chociażby ze względu na wizytę w INEN, gdzie dzięki pomocy tłumacza Victoria i Daniel poznali przewlekle chore dzieci i spędzili z nimi trochę czasu.

W trakcie wizyty w dwóch krajach Victoria zaprezentowała osiem stylizacji. Księżniczka ponownie zaszła w ciążę w podobnym okresie roku (koniec lata - jesień - zima) więc przez cały okres ciąży mogliśmy spodziewać się podobnych stylizacji co podczas pierwszej. jednak dzięki tej podróży możemy zobaczyć jak Victoria ubierała się w cieplejszym klimacie Ameryki Południowej. W czasie podróży dominowały sukienki z rękawkami podkreślające ciążowy brzuszek, nie zabrakło także kilku zwiewniejszych sukienek.  W tym czasie Vic upodobała sobie szczególnie sukienki od Asos i Seraphine, do tego wygodne czółenka lub baleriny od Tod's i duże kopertówki na zmianę z mniejszymi torebkami na wieczór.

1, 2, 3

W czasie wizyty w Peru Victoria zaprezentowała rzy stylizacje. W ciągu dnia miała na sobie nową czerwoną sukienkę Seraphine, uszytą dla niej na specjalnie zamówienie. Do niej dobrała szpilki od Acne z kwiatowymi wzorkami i dużą kopertówkę Hunkydory. We włosy wpięła znane nam nakrycie głowy od Melindy Damgaard, ostatnio noszone we wrześniu na otwarciu Parlamentu.  Oprócz tego nosiła kolczyki w kształcie serduszek, prawdopodobnie od Chaumet i bransoletkę Sophy by Sophy Childhood (część zysków z jej sprzedaży przekazywane jest Childhood Foundation). Na wieczór Victoria wybrała czarną sukienkę, brzuszek podkreśliła paskiem od Zetterberg, noszonym pierwszy raz w Tanzanii. Czarny płaszczyk z koronki pochodzi od Baum und Pferdgarten.

Drugiego dnia wizyty w Peru księżniczka wybrała zwiewną sukienkę z długim rękawem od Asos. Sukienka pochodzi z kolekcji dla przyszłych mam i została specjalnie skrócona dla Victorii (oryginalna wersja sięga do ziemi). Do niej dobrała pasujące szpilki Rizzo (takie same posiada księżna Sofia - nosiła je na chrzcie Nicolasa) oraz torbę Hippi Grace. Tego dnia Victoria postawiła przede wszystkim na biżuterię Kreuger Jewllery - projektu swojej przyjaciółki.  

4, 5, 6, 7, 8

W czasie wizyty w Kolumbii Victoria zaprezentowała pięć stylizacji. Pierwszego dnia miała na sobie nową sukienkę (ponownie) od Asos z kolekcji dla przyszłych mam, do tego szpili od Malene Biger, które zamieniła późnej na baleriny od Tod's oraz torebkę Hippi Grace. Wieczorem Victoria miała na sobie niebieską sukienkę od Serphine, do niej założyła ponownie szpilki Malene Birger i dobrała pasującą torebkę od Nancy Gonzalez.

Drugiego dnia w Kolumbii miała na sobie po raz drugi granatową sukienkę Seraphine, do niej założyła płaszczyk w takim samym kolorze. Wieczorem miała na sobie nową sukienkę Asos i torebkę puzderko od Alexandra McQueena, którą nosiła po raz pierwszy w czasie ciąży z Estelle. 

Ostatniego dnia Victoria miała na sobie nową sukienkę w jasne wzorki nieznanej marki oraz żakiet Seraphine. Do stroju dobrała czarne szpilki i torebkę Hippi Grace.   

Za informacje dotyczące stylizacji Victorii dziękuję Sarah!  

***

Która stylizacja podoba Wam się najbardziej? 

Pod kolażami znalazły się liczby od 1 do 8, odpowiadają one stylizacjom Victorii. Na prawym pasku bocznym dodałam ankiete, dzięki, której możecie wybrać najlepszą stylizację Victorii z tej podróży.  

***

Jeszcze dzisiaj postaram się odpowiedzieć na maile otrzymane w weekend a także zrobić coś z kolorami linków na blogu :)

8 komentarzy

 1. Dla mnie każda stylizacja ma coś w sobie :) Od czasu do czasu mogłaby zmienić uczesanie, ale widocznie dobrze się czuje w takim :)

  OdpowiedzUsuń
 2. 2 ale o ostatnia.
  Dwie takie same ankiety? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na '' Notkę Jubileuszową'' http://royal-letters.blogspot.com/2015/10/notka-jubileuszowa.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Większość stylizacji bardzo mi się podobała, zagłosowałam na 3. Rzeczywiście fajnie, że mogliśmy podziwiać Victorię w letnich stylizacjach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.