Victoria i Daniel na niezapowiedzianym spotkaniu

2015/10/28

kunghuset

Wczoraj Victoria i Daniel odbyli niezapowiedziane spotkanie w siedzibie Ersta Diakoni w Lukasgården w Nacka. Jest to miejsce w którym mieszkają młodzi uchodźcy z Syrii, Iraku, Afganistanu, Erytrei i Albanii, którzy trafili do Szwecji bez swoich opiekunów. Podczas wizyty para książęca dwudziestu młodych ludzi w wieku 15-17 lat, którzy sami przybyli do Szwecji i czekają na pozwolenie na pobyt w kraju. Victoria i Daniel poznali historie młodych ludzi oraz ich marzenia dotyczące przyszłości. Osoby te uczęszczają do szkól w gminie Nacka. Wielu stara się być aktywnym w wolnym czasie, a niektórzy dołączyli do stowarzyszeń i organizacji położonych w pobliżu.   Jak powiedziała para książęca: "Ersta prowadzi ważną działalność, która robi duże wrażenie. Moc i ambicja młodych ludzi daje nadzieję na przyszłość".

kungahuset

***

18 listopada Victoria i  Daniel odwiedzą Varmland. Kilka dni temu podano dokładny plan jedno-dniowej wizyty.

9.20 - para rozpoczyna wizytę w Muzeum Varmland w Karlstad. Para odwiedzi także Operę i posłucha zespołu z "En Gentlemans handbok i Kärlek och mord"

10:40 Uniwersytet w Karlstad, Karlstad
Para spotka się z uczniami i nauczycielami Uniwersytetu w Karlstad z wydziału psychologii i wysłucha dyskusji panelowej na temat, tego co można zrobić aby poprawić stan zdrowia psychicznego dzieci. 

Po tym para uda się na lunch (bliższe informacje nie są znane. 

13:00 - Victoria i Daniel przyjadą do Centralnego Szpitala Klinicznego w Karlstad
Para spotyka się z uczestnikami projektu opieki SFI. Ponadto, para odbędzie rozmowy z lekarzami przeszkolonymi w Polsce, Estonii, Rumunii, Węgrzech, Estonii, Grecji, a także pochodzącymi z Mauritiusa i Iranu.
Zdjęcie okazja: Po przybyciu na KTC o 13:15, Program Liv KULT o 13:30

14:30 - wizyta w HVB miejscu gdzie zostały zakwaterowane dzieci uchodźców bez opieki.

***

Dzisiaj na blogu "wybiło" 900 tysięcy wejść!!!! Bardzo Wam dziękuję za to, że jesteście, zaglądacie na bloga i komentujecie :) 

10 komentarzy

 1. Niedługo "zarobisz" pierwszy milion :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że powstała taka organizacja. Uchodźcy nie chcą zrobić nikomu krzywdy i normalnie żyć- to pokazuje ta młodzież. A nie tak jak większość polityków straszy, że to wrodzone zło i mordercy- terroryści. Wiadomo, że wśród tylu ludzi może zdarzyć się ktoś kto ma niecne cele, jednak większość z nich szuka nowego, lepszego życia :)
  Gratuluję tak wielkiej liczby odwiedzin- na pewno Cię to uskrzydla :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale z drugiej strony nie można wierzyć, że wszyscy są aniołami, albo , że ten zły trafia się tylko 1 na 1 milion. Jest ich więcej. A ta fala uchodźców jest dla nich świetnym kamuflażem.
   Niby funkcjonariusze stoją na lini przejścia uchodźców i demaskują terrorystów, ale nie oszukujmy się- większość z nich przejdzie tą selekcje bez większych przeszkód. W Polsce nie będzie ataków, bo to taki koniec świata, ale w krajach bardziej rozwiniętych co raz częściej będziesz o tym słyszeć.

   A na koniec taki artykuł http://wpolityce.pl/swiat/234414-isis-grozi-ze-zaleje-europe-imigrantami-wyslemy-wam-500-tys-ludzi-na-lodziach-a-wsrod-nich-ukryjemy-terrorystow

   Z naczelnym cytatem, który warto podkreślić:

   "Wyślemy wam 500 tys. ludzi na łodziach, a wśród nich ukryjemy terrorystów"

   Usuń
  2. Terroryści byli, są i będą zawsze. Dla mnie to chorzy ludzie, którym poprzestawiało się w głowach, mają się za niewiadomo kogo i jeszcze obrażają Allaha, twierdząc że zabijają ludzi w jego imieniu.

   Usuń
  3. To jest zbyt fajny blog, żeby rozmawiać o takich rzeczach.

   Usuń
 3. Jeszcze trochę i milion ;)
  Gratulacje :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Albania, Erytrea i Afganistan zostały uznane za państwa bezpiecznie więc młodzi ludzie stamtąd długo nie zabawią ;)
  Nie zgodzę z wypowiedzią Anna Lewandowska28 października 2015 21:23, gdyż jak pokazują liczne nagrania z sieci, opublikowane przez zwykłych obywateli, mamy się czego obawiać!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluje liczby odwiedzin, niedługo zarobisz 1 milion :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje Marlenko ! Twój blog jest taki fantastyczny, że na pewno przybędzie czytelników, a ci stali jak np ja na pewno zostaną :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.