Victoria i Daniel w Bogocie - Kolumbia - dzień 5

2015/10/23

zimbio

Dzisiaj para książęca rozpoczęła ostatni dzień podróży do Ameryki Łacińskiej, który tak jak wczorajszy dzień spędza w Bogocie w Kolumbii. Para zaczęła obowiązku od spotkania z przedstawicielkami trzech kobiecych organizacji w siedzibie jednej z nich, Ruta de las Mujeres Pacifica.Victoria i Daniel otrzymali tam szczegółowe informacje na temat pracy trzech kobiecych organizacji.


Następnie zwiedzili Museo del Oro (Muzeum Złota). Jest to największe i najbogatsze muzeum sztuki złotniczej kultur prekolumbijskich na świecie.
Jak czytamy na wikipedii:

Muzeum zostało założone i jest sponsorowane przez narodowy bank Kolumbii – Bank Republiki (hiszp. Banco de la República), stąd pełna nazwa placówki brzmi: Muzeum Złota Banku Republiki (Museo del Oro del Banco de la República).
Początek zbiorom muzeum dała kolekcja w Sali Posiedzeń Rady (Sala de Juntas) Banku Republiki, prezentowana od 1939. Obecnie zbiory muzealne mieszczą się w dwóch, połączonych ze sobą, budynkach: starszym, z 1968, odnowionym na początku XXI wieku, i nowoczesnym, w którym ekspozycja została otwarta w 2004.
Muzeum prezentuje historię wytopu i obróbki metali oraz historię rzemiosła kultur prekolumbijskich z obszaru dzisiejszej Kolumbii. Ekspozycja i zbiory muzeum zawierają ponad 30 tysięcy obiektów należących głównie do najważniejszych „złotych” kultur rozwijających się na tym obszarze – Tairona, Quimbaya, Tolima, Calima, Sinú i Muisca-Chibcha. Wystawy prezentują nie tylko przedmioty ze złota, ale także z innych metali i surowców.Następnie para książęca spotkała się z liderami sieci kolumbijskiej, którzy skończyli studia w Szwecji. Spotkanie miało miejsce w siedzibie ambasadora Szwecji w Kolumbii. Po nim Victoria i Daniel zakończyli trwającą pięć dni wizytę w Ameryce Łacińskiej.

Victoria ma na sobie nową sukienkę i biały żakiecik Seraphine, taki sam w kolorze czarnym nosiła już Madeleine.

zimbio

9 komentarzy

 1. Victoria ślicznie wyglądała, strój bardzo mi się podoba. Zazdroszczę jej wizyty w takim muzeum :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie mają, pozwiedzają sobie :) Dziękuję i Tobie również Marlenko życzę miłego weekendu ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wielki ten brzuszek , i pomyśleć że Sofija rodzi miesiąc później

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzidzia szybko rośnie :)
   Każda kobieta wygląda w ciąży inaczej. Jedne w 5-ym miesiącu wyglądają jakby miały już rodzić, a inne mają małe brzuszki :)
   Dla mnie Victoria wyglądała dzisiaj uroczo :)

   Usuń
  2. ogólnie Victoria w ciąży ładnie wygląda, niewątpliwie bardzo służy jej ten stan :)

   Usuń
 4. Ładna stylizacja, bardziej przypadła mi do gustu niż ta granatowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Victoria nareszcie ubiera się kolorowo, w lekkie sukienki-to jej naprawdę pasuje a nie szeroki płaszcz i czarne spodnie.Gdyby jeszcze tylko choć raz rozpuściła włosy,to byłoby idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. blog po zmainach jest piekny, baner super pomysłowy, szablon również zadawalający, ale kolor literek, np data prz komentarzach, liczba komentarzy, popularne posty- ich tytuły, tzn. ten jasniejszt pomarańczowy/brązowy jest trochę zajasny i trzeba wzrok wytężać żeby coś zauważyć. Oraz jak dla mnie literki w poście są za małe, ale już się chyba przyzwyczaiłam.
  Mam nadzieję że co do tych kolorów to nie tylko moje zdanie, ale może pomyślisz nad jakimś wyraźniejszym?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.