Victoria i Daniel w Limie - Peru - dzień 2

2015/10/20

Aktualizacja:

Victoria is expecting her second child with husband Prince Daniel, a former personal tyrainer

Dzisiejszy dzień para książęca rozpoczęła bardzo wcześnie, kilka minut po godzinie 7.00 Victoria i Daniel opuścili hotel i udali się do fabryki Volvo. Para dowiedziała się więcej na temat bezpieczeństwa na drodze i obejrzała samochody Volvo. Książę Daniel był nieco zawiedziony ponieważ nie mógł przejechać się żadnym z samochodów, ale przyznał, że jakiś czas temu testował już Volvo. Książę zauważył także, że w Peru jest zbyt mało kobiet posiadających prawo jazdy. Para zgodnie zauważyła, że to niesprawiedliwe iż uważa się, że brak kobiet-kierowców zmniejszy ilość śmiertelnych wypadków drogowych. Jak stwierdzili, kobiety są bardziej odpowiedzialne. Para wraz z gratulacjami z okazji ciąży otrzymała w prezencie porcelanową figurkę Volvo.

Victoria appears to try to convince husband Daniel into the seat of a huge Volvo truck at the site in Peru

Następnie Victoria i Daniel udali się do National Cancer Institute INEN. Para zabrała ze sobą zabawki z (przede wszystkim pluszaki i lalki) przedstawiające Pippi Longstocking, które podarowała dzieciom. Jak pisze Svensk Damtidning: Radość była ogromna, gdy Victoria i Daniel odwiedzili Lima Cancer Institute. A sukces był jeszcze większy, kiedy wyjęli kilka zabawek Pippi. 

Inen Enfermedades Neoplásicas Facebook

Inen Enfermedades Neoplásicas Facebook
Inen Enfermedades Neoplásicas Facebook
Inen Enfermedades Neoplásicas Facebook

. Wizyta okazała się ogromnym sukcesem, na powitanie dzieci przygotowały specjalna piosenkę dla "księżniczki i księcia". Wizyta była radosnym wydarzeniem dla dzieci, które na co dzień zmagają się z ciężkimi dolegliwościami i chorobami. 
Para poznała tam doktor Tatianę Vidaurre Rojas, która przedstawiła wyniki realizacji planu Esperanza i jego pozytywny wpływ na zdrowie publiczne, a zwłaszcza opiekę nad pacjentami w INEN. Victoria i Daniel spotkali się z chorymi i ich rodzinami oraz wzięli udział w warsztatach udział "piękno i poczucie własnej wartości" zorganizowanych przez "Club de la Mama", za ich pomocą chorzy przedstawili swoje uczucia oraz doświadczenia z walki z chorobą. Warsztaty mają pomagać w rozwijaniu postawy wobec życia, pomagać w pokonywaniu lęku i motywować do kontynuacji leczenia. 

Inen Enfermedades Neoplásicas Facebook
Victoria i Daniel byli bardzo wzruszeni wizytą na oddziale dziecięcym. Ciężko chore dzieci, które w większości straciły włosy z powodu chemioterapii i radioterapii były tak szczęśliwe i z ogromną radością śpiewały powitalną piosenkę gdy tylko zobaczyły "królewskich" gości. Dzięki pomocy tłumaczy Victoria i Daniel mogli porozmawiać z dziećmi.Victoria od razu złapała z nimi kontakt pytając jak masz na imię?, ile masz lat?, co lubisz robić? Dzieci bardzo rozweseliła rozmowa z księżniczką, a szczególnie moment w którym Victoria wyciągnęła z torby kolejne prezenty - książki z przygodami Pippi po hiszpańsku. Po krótkiej rozmowie zarówno Victoria i Daniel poczuli, że dzieci potrzebują ciszy i spokoju (w szpitalu z powodu obecności prasy zapanował niemały chaos). Po wyjściu na świeże powietrze para odeszła na bok, oboje potrzebowali chwili dla siebie, aby ochłonąć i podzielić się doświadczeniami.  

Inen Enfermedades Neoplásicas Facebook
Następnie para książęca rozpoczęła wycieczkę po historycznym centrum miasta Lima. Najpierw burmistrz miasta, Luis Castañeda Lossio, odznaczył Victorię medalem "Ciudad de Lima" w Złotej Sali Urzędu Miasta. Prezydent podkreślił, że wizyta Następczyni Tronu to zaszczyt dla ich miasta, ponieważ Victoria jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci świata utożsamiających równość płci i stopniowy wzrost roli kobiet.

facebook / munlima.gob.pe
facebook / munlima.gob.pe

Następnie para książęca z ogromną "świta" zwiedziła historyczną część miasta. Victoria i Daniel zjedli lunch z władzami miasta i udali się w drogę do Kolumbii, gdzie spędzą kolejne trzy dni. 


Victoria miała na sobie nową sukienkę od Asos z kolekcji dla ciężarnych, która została specjalnie dla niej skrócona. W pierwszej części dnia nosiła pasujące szpilki, które późnej zamieniła na wygodne baleriny od TOD's 

Victoria looked radiant in the empire-line star-print frockThe star-print dress had flowing sleeves and hemline

16 komentarzy

 1. Wiem Marlenko, że to nie na temat, ale banner na blogu PRZECUDNY:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie się prezentują, śliczne uśmiechy :) Marlenko, usunęłaś odnośnik/ zdjęcie Royal Watcher Poland? Albo u mnie coś nie działa :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odnośnik do RWP i mojego bloga o księżnej Charlene jest teraz w zakładce "Zaglądam" muszę teraz zmienić jej nazwę, bo wzwiązku z tym nie bardzo pasuje, ale na razie nie mam pomysłu :)

   Usuń
 3. Ile zwykle się czeka na list ze Szwecji? Bo niedawno wysłałam list do Sofii i Carla Philipa i już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie odpowiedź ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy, na odpowiedź na gratulacje ślubne czekałam cztery miesiące (!) zależy od tego kiedy zaczną odpisywać na Nasze listy :) na przykład teraz ponownie będzie trzeba czekać dłużej bo wiele osób wysłało/wysyła listy z gratulacjami :)

   Usuń
  2. Już dawno miałam to napisać Twój blog to obecnie najlepszy "królewsko-książecy" blog w polskiej blogosferze. Gratuluje, dziękuję i pozdrawiam :-)

   Usuń
  3. Bardzo, bardzo dziękuję za miłe słowa :) również pozdrawiam

   Usuń
 4. Czy będzie w najbliższym czasie okazja do zobaczenia Vic i Sofii w tiarze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbliższa okazja nadarzy się 4 listopada kiedy z wizytą państwą przybędzie Prezydent Tunezji. Obecność Victorii i Sofii nie jest jak na razie potwierdzona, ale to bardziej niż prawdopodobne, że się pojawiają.

   Z pewnością jeszcze w przyszłym miesiącu odbędzie się oficjalny bankiet na Zamku Królewskim, panie będą na nim nosiły długie suknie i w zależności od tego jakiej rangi goście będą zaproszeni również tiary.

   Ostatnią okazją będzie wręczenie nagród Nobla w grudniu. Z pewnością zobaczymy na nim całą rodzinę królewską, także Madeleine i Christophera :)

   Usuń
 5. Victoria cudownie wyglądała. Takie wizyty w szpilach zapewne nie są łatwe. Nie wiedziałabym, co powiedzieć chorym dzieciom i ich rodzicom.

  Dobrze, że zwrócono uwagę na to, że Victoria jest symbolem równości kobiet. To w końcu ona jest następczynią tronu, a nie Carl Philip.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mała literówka w zakładce KSIĘŻNA SOFA :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ładna sukienka. O wiele lepsza niż 1 dnia.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.