Wizyta w Limie - Peru - dzień 1

aktualizacja:
zimbio

Dzisiaj Victoria i Daniel rozpoczynają trwającą pięć dni wizytę w Peru i Kolumbii! Podróż ta była planowana od dawna, dla tego też Następczyni Tronu zależało na tym, aby wziąć w niej udział. Jak podała rano rzeczniczka dworu królewskiego w ostatniej chwili program wizyty poddano modyfikacjom i przystosowano do ciężarnej Victorii, tak aby nie przemęczała się i mogła choć odpocząć pomiędzy spotkaniami. Jak podały media książę Daniel miał pewne obawy przed podróżą, jednak Victoria pozostała nieugięta. Także królowa Silvia przyznała, że wraz z mężem byli gotowi przesunąć podróż córki i zięcia, jak powiedziała, Victoria musimy na siebie uważać i dużo odpoczywać. Wiadomo, że książę Daniel także sam poradziłby sobie wzorowo, do podróży przygotowywał się tyle samo czasu co Victoria i w 2011 roku sam odbył podróż do Stanów Zjednoczonych, kiedy Victoria spodziewała się pierwszego dziecka. Tym razem księżniczka postanowiła nie rezygnować ze swoich obowiązków, jak podają media bardzo dobrze znosi ciążę i czuje się wspaniale. Pod względem uporu i konsekwencji w pracy Victoria bardzo przypomina swoją mamę, która będąc w jednej z ciąż również nie zgodziła się zrezygnować z podróży do Ameryki Łacińskiej.

Para książęca dotarła do Limy, w Peru, wczoraj po trwającym blisko dwadzieścia godzin locie. Dzięki temu Victoria miała sporo czasu na odpoczynek w hotelu Westlin, gdzie wraz z Danielem spędziła ostatnią noc. W podróży towarzyszy im delegacja ze szwedzkich przedsiębiorstw i szwedzka minister infrastruktury Anna Johansson. Opuszczając hotel para była w doskonałych nastrojach, książę Daniel już w drzwiach z szerokim uśmiechem powiedział, wspaniale tu być i pokazał kciuki do góry. W tle mona było usłyszeć powitania, za które Victoria z uśmiechem podziękowała. Wsiadając do samochodu książę zakończył pogawędkę z prasą słowami no to ruszamy!

expressen

 Dzisiejsze spotkania Victoria i Daniel rozpoczynają na Uniwersytecie w Limie, gdzie zgodnie z wcześniej opublikowanym programem, zainaugurowali Nordic-Latin American Contact Seminar. Na miejscu powitał ich rektor Uniwersytetu, doktor Oscar. Na każdym kroku parę książęcą strzegą kordony peruwiańskiej policji i szwedzkie SAPO, aby ustrzec parę przed jakimikolwiek incydentami w kraju naznaczonym przestępczością. Na parę książęcą,a przede wszystkim Victorię niemal na każdym kroku czekali "fani" skandujący księżniczka! księżniczka!

expressen

W trakcie wizyty na Uniwersytecie księżniczka wygłosiła przemówienie, a następnie wraz z mężem spotkała się ze studentami. Najważniejszym celem seminarium jest promowanie kolaboracji szwedzkich i peruwiańskich Uniwersytetów, a także wymian studenckich pomiędzy tymi krajami.

Nie ma lepszej inwestycji w przyszłości Peru, niż edukacja, cieszę się, że Szwedzka Rada Szkolnictwa Wyższego daje młodym ludziom możliwość studiowania na szwedzkich uniwersytetach, powiedziała księżniczka.

msn.com
msn.com

Niedługo po godzinie 13.00 tamtego czasu (18.00 naszego) para książęca dotarła do, do drugiego co do wielkości sklepu H&M w Peru. Jak wiadomo H&M jest jedną z najbardziej znanych szwedzkich "sieciówek" (jeśli nie marek) na świecie. Victoria i Daniel obejrzeli sklep, poznali jego pracowników oraz dowiedzieli się więcej na temat rozwoju tej marki w Ameryce Łacińskiej.Para książęca obejrzała także asortyment sklepu i na dłuższą chwilę zatrzymała się w dziale dziecięcym, Daniel nie mógł powstrzymać uśmiechu oglądając ubranka dla niemowląt, na widok jednych śpioszków stwierdził jakie urocze! Późnej przyznał, że przechodząc przez ciał z meblami i dodatkami do domu w centrum handlowym spodobało mu się kilka rzeczy i gdyby plan nie był tak napięty z pewnością kupił by kilka ozdobnych poduszek na kanapę do domu.

zimbio
zimbio

zimbio

Następnie Victoria i Daniel spotkali się z Prezydentem Peru, Ollanta Humala oraz zjedli z nim oraz  szwedzką delegacją lunch. Spotkanie z Prezydentem oraz Jego małżonką przeciągnęło się o godzinę. Piękną galerię zdjęć ze spotkania możecie obejrzeć tutaj - KLIK.

zimbio

Jak powiedziała Victoria: To było bardzo satysfakcjonujące i udane spotkanie. Rozmawialiśmy o Szwecji i Peru, i mieliśmy okazję zadać pytania dotyczące Peru i jego ogromnego rozwoju, które miało miejsce w kraju. Rozmawialiśmy oczywiście dużo infrastrukturze, opiece zdrowotnej. Chciałam także podjąć kwestie zrównoważonego rozwoju. Jestem bardzo dumna, że szwedzkie firmy odgrywają tam dużą rolę. 


expressen

Po tym, Victoria i Daniel zwiedzili Museo Nacional de Arqueología y Antropología. Kolejną galerie zdjęć możecie obejrzeć tutaj - KLIK.

expressen
Wieczorem para książęca pojawiła się na bankiecie wydanym na ich cześć w rezydencji Konsula Generalnego Szwecji w Peru.

Victoria ma na sobie nową sukienkę od Seraphine, ponownie uszytą na specjalne zamówienie księżniczki.Ten sam model, w innym kolorze, nosiła na chrzcie księcia Nicolasa. Do tego szpilki od Acne.

Victoria wore high heels and accessorised with a black leather clutch, a gold dragonfly broach and a black and white hair bowThe princess is expecting her second child with husband Prince Daniel, 41, and she looked radiant in the high-neck, knee-length number

Victoria po raz kolejny przyznała, że czuje się wspaniale w ciąży. W rozmowie z prasą zdradziła, że poród planowany jest na początek marca. W wywiadzie Victoria przyznała, że bardzo cieszy się, że ponownie zostanie ciocią: tak jak to jest w rodzinie. Cieszymy się swoim szczęściem nawzajem. Jak potwierdziła, poród Sofii szacowany jest na kwiecień, więc niemal równocześnie, to wspaniałe uczucie, skwitowała z szerokim uśmiechem. 

zimbio

Piękną galerię zdjęć znajdziecie tutaj - KLIK

17 komentarzy

 1. Odpowiedzi
  1. Bo może jest ich dwoje?

   Usuń
  2. Przy okazji ciąży z Estelle brzuszek rósł jej równie szybko. Poza tym gdyby spodziewała się więcej niż jednego dziecka sformułowano by inaczej oświadczenie, a tutaj wyraźnie podano, że spodziewa się drugiego dziecka. Kiedy ogłaszano trzecią ciążę księżnej Mary od razu podano, że spodziewa się bliźniąt, a gdy ogłaszano ciążę Charlene podano, że jest w stanie błogosławionym do grudnia - nie podano żadnego słowa, które mogłoby wskazywać, czy na świat przyjdzie jedno dziecko czy więcej.

   Usuń
 2. Wydaje mi się, że Victoria wygląda znacznie grubiej niż swego czasu w ciąży z Estelle. Zdjęcia nie są dobrej jakości, ale ta sukienka jest fatalna.
  Jest tyle ładnych, odpowiednich sukienek dla kobiet w ciąży, a jest okropna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta sukienka jest okropna? Moim zdaniem Victoria wygląda w niej pięknie, do twarzy jej w tym kolorze, a fason ładnie podkreślił brzuszek

   Usuń
  2. Przecież Tobie może się podobać. Kolor jest ładny, ale sukienka źle leży na biuście, marszczy się.

   Usuń
  3. Też mi się podoba ta sukienka :)

   Usuń
  4. Mi też się sukienka nie podoba . Jest chyba grubsza niż w ciązy z Estele ale każda ciąża jest inna .I o ile dobrze pamiętam zanim zaszła w ciąze z Estele była dosyć chuda nie ,że teraz nie była czy coś ale wtedy była moim zdaniem chudsza :)

   Usuń
 3. Victoria ślicznie wygląda. Jeśli dobrze się czuje, to dobrze, że nie odwołała podróży. Ona ma ogromne poczucie obowiązku i zrezygnowałaby tylko, gdyby czuła się naprawdę źle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Vic jak zwykle pięknie. Ładna sukienka tylko leży tak, jakby zapomniała stanika. Trochę niedopracowana góra. Kolor świetny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta góra z efektem bez bielizny musi bardzo Daniela rozpraszać:)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.