Księżna Sofia w Borkyrka

2015/11/28

Project Playground Instagram

Wczorajszy wieczór księżna Sofia spędziła w Borkyrka, gdzie obejrzała mecz piłki nożnej. Miał on związek z nowym programem organizacji, który zostanie zainaugurowany na początku 2016 roku. Project Playground chce rozpocząć swoją działalność również w Szwecji  i pomagać nowo przybyłym dzieciom i młodzieży w integracji z nowym społeczeństwem i dać im szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Klub Konyaspor zaangażował się w akcję i w każdy piątkowy wieczór chłopcy starający się o azyl w Szwecji mogą grać na sali Borkyrka, co może im pomóc w nawiązaniu kontaktów z miejscowymi, a także w nauce języka szwedzkiego i rozwoju fizycznym. Od niedawna, co tydzień, odbywają się takie zgrupowania, wczorajszego wieczoru przygląda się im księżna Sofia.

 

Sofia miała na sobie golf w czarne paski  IRO 'Seely' i jeansy dla ciężarnych od Isabelli Oliver. 

***

Nie zapomnijcie o Kiermaszu Świątecznym, na którym dzisiaj rano byli Victoria, Daniel i Estelle (KLIK) i konkursie (KLIK).

19 komentarzy

 1. To super, że Project Playground chce działać także w Szwecji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale znowu zobaczyć Sofię, brzuszek rośnie <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog, mam pytanie: czemu nie piszesz o wyjściach innych członków SRK ? Pary królewskiej, Carla Filipa i Daniela ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podbijam, szkoda, że nie piszesz o wszystkich, albo przynajmniej nie wspomnisz, że królowa czy Panowie mieli wyjścia

   Usuń
  2. Ponieważ to za dużo. Staram się robić to co robię jak najlepiej i przekazywać Wam wszystkie informacje na bieżąco. Szwedzka Rodzina Królewska jest ogromnie pracowita i zliczając wszystkich członków rodziny na jeden dzień wychodzi kilka spotkań. Wbrew pozorom pisanie bloga nie jest takie łatwe i wymaga masy czasu i ogromu pracy. Uwierzcie mi nie przesadzam. Nie chcę brać na siebie czegoś czego nie udźwignę. Dobrze się czuję robiąc to co robię i pisząc to co piszę. Nadal mam ogromny zapał (po prawie dwóch latach) i czasami po prostu wolę odpuścić, żeby nigdy mi nie przeszedł :) mam coraz więcej obowiązków, zaczynałam od Victorii późnej doszła jej siostra i szwagierka, dla mnie to wystarczy. Wiem, że chcielibyście dowiadywać się więcej i więcej o SRK co mnie strasznie cieszy. Ze swojej strony mogę Wam obiecać posty tematyczne na temat mężów Vic i Madde (o Carlu już było), a także posty o dalszych członkach rodziny królewskiej :)

   Usuń
  3. Masz 100% racji. Pisanie o Victorii, Sofii i Madeleine to sporo pracy. Gdybyś codziennie musiała pisać o wyjściach wszystkich członków rodziny królewskiej, to musiałabyś siedzieć nad tym po kilka godzin. Poza tym blog nie bez powodu nazywa się "Swedish princesses" :)

   Usuń
  4. Magdalena Surowiec - chciałam napisać to samo. Blog nosi nazwę "Swedish princesses" więc jest oczywistym, że Marlena skupia się tylko na nich.
   Z drugiej strony bardzo dobrze rozumiem autorkę. Pisanie o całej szwedzkiej rodzinie królewskiej to bardzo dużo pracy. A autorka nie siedzi przecież bezczynnie w domu i nie spędza całego dnia przed komputerem. Ma także inne obowiązki, np. szkołę, studia lub pracę. Bo gdyby zaczęła pisać o wszystkich i chciała to robić szczegółowo, mając inne zobowiązania pozablogowe to notki mogłyby być bardzo okrojone i ubogie w informacje. A gdyby tak się stało, to jestem pewna na 100%, że większość miałaby do niej o to pretensje. Dla mnie jest dobrze tak jak jest. Marlena i tak o wszystkim pisze bardzo szybko, jest na bieżąco z wszystkimi informacjami, i od razu zamieszcza je na blogu.
   Poza tym są przecież notki tematyczne o rodzeństwie króla, o rodzinie królowej, kuzynkach i kuzynach księżniczek, czy dalszej królewskiej rodzinie.

   Usuń
 4. Kiedy będzie kolejny konkurs?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że na początku grudnia, na razie jestem w kontakcie z wydawnictwem i powinnam wiedzieć więcej na początku tygodnia :) na razie to jednak nic pewnego, więc nie obiecuję.

   Usuń
 5. Jaki Sofia ma śliczny brzuszek :) Super wygląda . W którym Sofia jest mięsiącu ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy będą zdjęcia z zebrania zarządu? Co się na takim spotkaniu omawia?

  A o co chodzi z jutrzejszą audiencją Sofii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z dzisiejszego i czwartkowego spotkania zdjęć prawdopodobnie nie będzie. Są to bardziej prywatne spotkania, trudno powiedzieć jakie tematy są na nich omawiane, gdyż nie jest to nigdy ujawnianie. Podejmowane są na nich przede wszystkim tematy organizacyjne.

   Co do jutrzejszej audiencji, zdjęcia jak najbardziej powinny się pojawić.

   Usuń
  2. Tak, ale jaki będzie temat? Kto to Admir Lukacevic z Idrott utan gränser?

   Usuń
  3. O wszystkim dowiesz się w jutrzejszym poście, dopiero jutro dwór poda jakieś informacje na temat spotkania.

   Lukacevic jest prezesem organizacji, w tłumaczeniu na polski, Sport bez granic. Sofia i Carl Philip odbyli jak dotąd jedno wyjście związane z tą organizacją. Dwór z wyprzedzeniem nie podaje tematów jakie zostaną podjęte, rzadko też przy okazji publikacji zdjęć z audiencji podawane są tematy na jakie rozmawiano. Tak jak w przypadku spotkań zarządów są to rozmowy poufne. Nie uczestniczy w nich prasa, zdjęcia wykonywane są tylko podczas powitania (jeśli są to ważniejsze osobistości, wtedy też najczęściej zapraszana jest prasa. Coś takiego będzie miało miejsce 4 grudnia na audiencji jaką udzieli Victoria prezydentowi). W przypadku takich audiencji jaką udzieli jutro Sofia, dwór udostępni, najprawdopodobniej, jedno zdjęcie zrobione przez pracownika pałacu w trakcie spotkania.

   Usuń
 7. Niby taki prosty ale ma coś w sobie ten golf. Fajnie, że Sofia pokazała brzuszek :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.