"To będzie niespodzianka" - Sofia i Carl Philip w Nowym Jorku

2015/11/19

expressen

Wczoraj książę Carl Philip i księżna Sofia wylądowali w Nowym Jorku. Para książęca postanowiła spędzić wspólnie kilka dni za oceanem przed powrotem do obowiązków. Jak wiadomo, niedawno księżna wróciła z Republiki Południowej Afryki, a kilka dni temu odbyła spotkanie z zarządem Global Child forum. Kolejną okazją do zobaczenia Sofii (a także Madeleine) będziemy mieli 25 i 26 listopada, kiedy na Zamku Królewskim odbędzie się Global Child Forum. 2 grudnia księżna Sofia udzieli swojej pierwszej audiencji! Na Zamku Królewskim spotka się z Admirem Lukacevic z Idrott utan gränser (Sport bez granic). Następnie oczekuje się obecności pary książęcej na wręczeniu Nagród Nobla oraz bankietu na cześć laureatów następnego dnia. Poza tym pod koniec grudnia Sofia i Carl Philip pojawią się na uroczystym posiedzeniu Szwedzkiej Akademii Nauk, a 21 grudnia wezmą udział w koncercie świątecznym. 


Zaraz po wylądowaniu w Nowym Jorku dziennikarze Expressen spotkali parę na lotnisku. W trakcie krótkiego wywiadu nie zabrakło pytań o ciążę. Księżna przyznała: "Czuję się bardzo, bardzo dobrze. Jesteśmy strasznie podekscytowani!". Poza tym przyznali, że nie znają płci dziecka i chcą mieć niespodziankę. Para przyznała także, że korzysta z rad udzielanych przez księżniczkę Victorię i księżniczkę Madeleine. 


41 komentarzy

 1. Z każdym dniem jestem coraz bardziej ciekawa czy będzie to chłopczyk czy dziewczynka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że dziewczynka. Niech bierze przykład z cioci Vic. Bo jak wda się w Sofię to sesje i reality show na okrągło;)

   Usuń
  2. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"...
   Przykład idzie z góry

   Usuń
 3. Pracowitość to nie jest mocną stroną Sofii.Jeden dzień pracy i wakacje i znów jeden dzień i wakacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze Sofia jest w ciąży. Po drugie jeszcze przed ślubem (który miał miejsce pięć miesięcy temu!) dwór i ona sama zapowiadała, że nie będzie full time royal.

   Usuń
  2. Nie możemy wymagać, żeby tak krótko po ślubie, będąc w ciąży obejmowała dziesiątki patronatów i latała na spotkania, seminaria i konferencje na tematy, które by jej nie interesowały. Sofia chce pomagać dzieciom, szczególnie w Afryce. Dlatego też zaangażowała się w projekt otwarty przed kilkoma laty przez parę królewską - Global Child Forum. Kojarzysz jakąś inną księżną, która trzy miesiące po ślubie odbyła SAMODZIELNIĄ podróż ZAGRANICZNĄ. Takiej jeszcze nie było. Zaangażowała się właśnie w Global Child Forum, w zeszłym tygodniu miała spotkanie w tym temacie, nie wszystko trzeba robić pod publiczke z fotoreporterami u boku. Teraz w przyszłym tygodniu właśnie w związku z Global Child Forum będziemy ją widzieli przez dwa dni. Nie rozumiem czegoś takiego jak odejmowanie patronatów bo trzeba je mieć i tak lepiej wygląda. Lepiej patronowac jednej organizacji i robić coś naprawdę, bo się tego chce i mieć rzadziej oficjalne wyjścia niż latać tylko po to żeby się pokazać, bo tak wypada lub po prostu chce się być widocznym.

   Usuń
  3. Przecież jej ostatnie wakacje były w sierpniu. Do RPA nie poleciała żeby wygrzewac się na słonku. Może i świętowali to pięć lat, ale z pewnością przez ten tydzień nie "leżała i pachniała" a pracowała z dziećmi i spędzała z,nimi czas, nawet jeśli uważacie to za nic, to poniekąd jest jej praca.

   Usuń
  4. Przecież nie jest żoną przyszłego króla. Tak jak ktoś napisał nie wymagajmy nie wiadomo czego tak krótko po ślubie od ciężarnej kobiety, nawet jeśli świetnie się czuje. Koniec listopada i grudzień będzie dla niej pracowity. Poza tym Sofia już sama była za granicą, a księżna Stephanie dopiero niedawno miała mieć swoje pierwsze samodzielne wyjście trzy lata po ślubie, a ona pewnego dnia będzie stała u boku głowy państwa. Dałam takie porównanie, chociaż nie powinno go być bo to dwie osoby na innym "poziomie" (chodzi mi o sukcesje) ale kontrast w oczy kole. Poczekamy zobaczymy teraz na pierwszym miejscu jest i będzie dla niej dziecko, to logiczne i naturalne. Jest młoda będzie jeszcze miała czas się wykazać.

   Usuń
  5. Pierwszy samodzielny wyjazd do Afryki? To się nie liczy. Jeździła już tam nie będąc jeszcze księzną, więc to żadne wyzwanie.

   Usuń
  6. Jakoś inne księżne cztery miesiące po ślubie miały dopiero swoje pierwsze wyjścia z małżonkami, a o samodzielnych nawet w ich kraju nie było mowy. Poza tym przypominam, że Sofia była w RPA gdzie mówi się po angielsku, a jest szwedką, więc to też jest mały skok na głęboką wodę jak na pierwsze samodzielne zaangażowanie.

   Usuń
  7. Zgadzam się, Sofia jest w ciąży i to kilka kilka miesięcy po ślubie, dla mnie takie czepianie się to głupota a ktoś to robi tylko po to żeby dowalić Sofii. Tylko troszkę nie trafia z argumentami. Ktoś już napisał, ona nigdy nie mówiła, że będzie full time royal jak Victoria, Sofia nie jest Następczynią Tronu więc nigdy nie będzie miała tylu obowiązków. Ma ich i tak więcej niż Madde (chodzi mi o okres kiedy nie była na urlopie macierzyńskim). Jeszcze się rozkręci to dopiero początek. Nie zapominajmy, że to też są ludzie, młodzi małżonkowie, którzy spodziewają się pierwszego dziecka i chcą się nacieszyć tym magicznym okresem i teraz zająć się swoją rosnącą rodziną.

   Usuń
  8. Wszystko da się jakoś wytłumaczyć. Ona ma dar "kupowania" ludzi. PP, jeden patronat i wychwalanie jakby nie wiem co zrobiła.

   Usuń
  9. No i co z tego, że była wcześniej w RPA. Stephanie wcześniej chodziła do Galerii Sztuki w Luksemburgu i kiedy rozpoczynała swoje obowiązki jakoś nie poszła tam sama tylko z mężem. Z którym zresztą nadal cały czas wszędzie chodzi. Nie rozumiem czepiania się Sofii. Zaangażowała się już w Global Child Forum. Jej rola w SRK nie będzie się rozwijać, Carl nigdy nie będzie królem, więc ani rodzina królewska ani państwo ani Szwedzi nie wymagają aby miała wielu obowiązków tak jak Victoria. Teraz jest w ciąży, miała już samodzielne wyjścia. A Stephanie no cóż teraz miała mieć swoje pierwsze samodzielne wyjście trzy lata po ślubie, ale jakoś cisza. O dziecku też nie słychać. A jakoś jej się nikt nie czepia. Jakoś Steph nie jest skora do pracy nie zaangażowała się w nic szczególnego, wyjść ma jak na lekarstwo a pewnego dnia będzie Wielką Księżną Luksemburga (tak jak w innych krajach byłaby królową).

   Usuń
  10. To blog o SRK, nie o Stephanie z Luksemburga, więc nie zmieniaj tematu. Sofia jeździ do RPA od 2010r. i czuje się tam jak w domu,
   a Szwedzi bardzo dobrze mówia po angielsku, więc ja nie traktuje tego jako pierwszej solowej wyprawy zagranicznej. Mam prawo do takiej opinii. Myśl, co chcesz. Z urlopu na urlop i tyle.

   Usuń
  11. tydzień w RPA to był urlop? pojechała tam świętować, ale na pewno też pracować. To że nie ma tyle wyjść co Vic nie znaczy, że nic nie robi, w końcu kiedyś musi zdobywać fundusze na działalność PP. Poza tym to że coś się robi od iluś tam lat, to nie znaczy, że nie jest to już praca. Do forum też musi się przygotować.

   Usuń
  12. Nie chodzi o to, że skoro w PP udziela się kilka lat, to nie jest to praca. Chodzi o to, że to nie nowe wyzwanie księżnej, a kontynuacja jej pracy.Stephanie z Luksemburga się w ten sposób nie udziela, bo po prostu nie ma fundacji. Sofia i tak i tak by tam jechała. Wcale nie chodzi o to, że to debiut księżnej.

   Usuń
  13. Zauważ jednak, że była już księżną i pierwszy raz pojawiła się publicznie jako księżna. Poza tym Global Child Forum nie ma nic wspólnego z Project Playground! Global Child Forum stworzyła para królewska i pomimo tego, że obie organizacje działają na rzecz dzieci, nie mają w swojej pracy nic wspólnego. Co z tego, że jeździła do Afryki? Na konferencji Global Child Forum nie spotkała swoich znajomych, tylko nowych ludzi, wyższych rangą niż tych których spotykała jako założycielka Project Playground. Global Child Forum to ogromna organizacja na spotkaniu pojawiła się nawet wdowa po Nelsonie Mandeli, a swoje przemówienia wygłaszały wielkie osobistości i działacze charytatywni z całego świata. Spotkania jakie odbywała w ramach Project Playground byłby podług tego nic nie znaczące, PP to mała organizacja założona przez osoby prywatne. A konferencje w jakich Sofia uczestniczyła w ramach PP nie mogą równać się ani rangą, ani pod żadnym innym względem z konferencją Global Child Forum.

   Usuń
 4. Ja też myślę, że będzie chłopczyk :) Dobrze , że mają wsparcie w siostrach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co wy z tym chłopczykiem? Jedno i to samo... Oby była dziewczynka, to wam utrze nosa

   Usuń
  2. A co Ci to przeszkadza? Nawet jak się trafi dziewczynka to też fajnie będzie. Marzyć każdy może , więcej luzu życzę :)

   Usuń
  3. Dlatego od razu tak chamsko, może myślisz, że będzie dziewczynka, ok to Twoje zdanie. Ja myślę, że chłopczyk, moim zdaniem bardzo by do nich pasował. Każdy ma swoje zdanie i je wyraża, nie trzeba od razu na kogoś napadać. Już kółka osób nie może myśleć podobnie, żeby ktoś na niego nie naskoczył?

   Usuń
  4. Mam mnóstwo luzu, ale nie umiem tak naciskać jak wy. Chłopiec, bo wy tak chcecie. A co na to wskazuje niby?

   Usuń
  5. Takie mam przeczucie i tyle, wszyscy tutaj kierujemy się przeczuciami. A skąd ty wiesz, że to nie będzie chłopczyk?

   Usuń
  6. Ja obstawiam 50/50 sprawiedliwie:)

   Usuń
  7. A Vic i Daniel też chcą mieć niespodziankę, czy ogłoszą wcześniej jakoś???

   Usuń
  8. Prawdopodobnie znają płeć dziecka, ale zostawią tą informację dla siebie :)

   Usuń
 5. Czy mi się zdaje, czy CP jest pod pantoflem?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofia gra pierwsze skrzypce w tym związku... Jak widzi kamerę to się zapomina. Myślałam, że go do słowa nie dopuści:(

   Usuń
  2. Carl Philip jest nieśmiały, ma to po ojcu, i z powodu dysleksji zawsze unikał bardziej spontanicznych publicznych wypowiedzi. Dopiero gdy poznał Sofię nieco się "otworzył" był nawet w programie na żywo w którym udzielał wywiadu przez godzinę, co było dla wszystkich ogromnym szokiem bo jeszcze kilka lat wcześniej by się na to nie zgodził. Of kiedy jest z Sofią widać ogromną różnicę jest bardziej śmiały i odpowiada na pytania, aczkolwiek zawsze zwięźle "jednym słowem" a dziennikarze zawsze go dopytywali co go dodatkowo stresowało i z pewnością stresuje nadal. Więc Sofia mu właściwie pomaga i oszczędza niepotrzebnego stresu. Jeśli ktoś interesuje się SRK od wielu lat, a nie od jakiegoś roku i dwóch dobrze wie o czym mówię i pamięta jakie trudności miał Carl Philip z wcześniej nie przygotowanymi wypowiedziami, aczkolwiek w przemówieniach też zdarzały mu się wpadki, jak podczas gali sportu, najdadł się wtedy ogromnego wstydu, a prasa nie zostawiła na nim suchej nitki. Było wiele takich incydentów i przez nie Carl unika dłużych rozmów z prasą. Pod tym względem oboje się się dopełniają, Sofia jest bardziej otwarta i po prostu wyglądana.

   Usuń
  3. Jakoś w wywiadzie zaręczynowym tego nie widać. Zresztą piszesz, że go ośmieliła, a sama sobie zaprzeczasz, że on jest nieśmiały. To ośmieliła go czy nie?

   Usuń
  4. Anonimowy20 listopada 2015 18:12 właśnie to chciałam napisać :) Carl Philip nigdy nie lubił wypowiadać się przed kamerami, od kiedy spotyka się z Sofią bardzo się to zmieniło na lepsze. Ale i tak stroni od takich wypowiedzi, a Sofia jest bardziej pewna siebie. Tak jak anonimowy napisał, idealnie się dopełniają :}

   Usuń
  5. Ona go zdominowała... A kamery lubi od zawsze

   Usuń
  6. Polecam wejść na YouTube i zobaczyć wywiady z Carlem z przed lat. Sofia go ośmieliła, więcej mówi, ale zawsze są to zwięzłe, krótkie odpowiedzi, a dziennikarze go dopytuja. Przy Sofii czuje się pewnie to widać, w każdym wywiadzie z nią wypada dobrze. Po prostu czuje się przy niej pewnie i wie, że jak coś to ona odpowie na pytanie. Zajrzyj do samodzielnych wywiadów, gdzie jest sam bez Sofii u odpowiada na pytania. Nie idzie mu za dobrze. Jąka się i zacina, jest lepiej niż było zanim poznał Sofię, u to dużo lepiej, jest po prostu bardziej pewny siebie i się nie wstydzi jak kiedyś. Znajdź sobie wywiad z nim na żywo. Prawdopodobnie jest jeszcze w internecie, zobaczysz jakich odpowiedzi udzielał bardzo krótko, jąkał się, czasami dłużej zastanawiał się nad odpowiedziami. Aczkolwiek był o wiele pewniejszuy siebie i nieco swobodmiejszy niż przed laty.

   Usuń
  7. Przejęła inicjatywę, bo lubi media.

   Usuń
  8. W roli księżnej pewność siebie się sprawdzi, tak jak i zdolność interakcji z mediami. Szczególnie, tak jak ktoś już napisał Carl Philip jest nieśmiały, może jest już lepiej, ale nadal nie lubi dluzszych wypowiedzi. Zresztą z tym samym problemem boryka się król, obaj przy spontanicznych wypowiedziach dukają i jąkają się co jakiś czas. Jak widać po pięciu latach związku Sofia jest bardzo dyskretna i nigdy nie powiedziała prasie nic na temat Carla Philipa czy jego rodziny co mogłoby wywołać sensacje. Jedynie niecały rok przed zaręczynami powiedziała, że królowa jest wspaniała, kiedy prasa zatrzymała ją przed opera gdzie odbywał się koncert z okazji urodzin królowej. Tak więc nie widzę w tym nic złego, poza tym gdyby Carl Philip chciał mówić to by to robił, a Sofia po prostu by się "zamknęła". Na ostatniej gali sportu, kiedy Carl Philip udzielał wywiadu ona stanęła całkowicie z tyłu za Carlem i gdyby on się nie odwrócił i nie wyciągnął do niej ręki nie podeszła by tylko zaczekała z tyłu. Nie przerywała mu, zabrała głos dopiero kiedy dziennikarka zadała jej pytanie. Tak więc potrafi. Zdecydowanie polecam obejrzeć więcej wywiadów niż jeden zaręczynowy i ten ostatni, na YouTube jest ich dużo, wtedy można wyrobić sobie zdanie.

   Usuń
 6. Są gdzieś zdjęcia z tego festiwalu Peace& Love 2014? A to się co roku odbywa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak odbywa się co roku, nie jest to jednak typowo medialne wydarzenie.

   Usuń
 7. O której ta kolacja poprzedzająca Global Child Forum? Jakie stroje obowiązują? Są zdjęcia z tamtego roku z kolacji i z samego forum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ubiegłym roku Global Child Forum było skromniejsze, nie było bankietu a w samym forum wzięła udział jedynie para królewska. Zdjęcia będą na 100%, co do bankietu osobiście obstawiam sukienki koktajlowe ale dress code nie jest znany. Z samego forum będą zdjęcia, jest to duże wydarzenie i zaproszono 30 mówców i wielu innych gości znanych z działalności charytatywnej.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.