Victoria i Daniel w Varmland

2015/11/18

Victoria 56

Dzisiejszy dzień Victoria i Daniel spędzają w Varrmland. Para książęca przybyła na miejsce o 9.20 i został oficjalnie powitana przed Varmlands Museum w Karlstad przez gubernatora  Kenneth Johansson. To właśnie on przed kilkoma tygodniami zaprosił Victorię i Daniela do Varmland. Dla pary książęcej jest to pierwsza, wspólna, oficjalna wizyta w księstwie i jak stwierdziła Victoria "brzmi świetnie!". W zeszłym miesiącu dwa dni spędzili tam książę Carl Philip i księżna Sofia (dzień 1 - KLIK, dzień 2 - KLIK).
Jak powiedziała Victoria: "Zostaliśmy fantastycznie powitani. Värmland to piękny powiatu, z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami" Na koniec, z szerokim uśmiechem i błyskiem w oku dodała" Ale z drugiej strony, Värmland jest przypisane mojemu bratu". Następczyni Tronu przyznała także, że z niecierpliwością czekała na ten dzień i jest podekscytowana dzisiejszymi spotkaniami. 


Specjalnie na powitanie muzycy z miejscowej opery zaśpiewali specjalną piosenkę napisaną dla Victorii i Daniela. "En gentlemans handbok i kärlek och mord". Dzień ten okazał się szczęśliwy dla Ylva Sundholm z Fagerås, która liczyła na spotkanie z Vic. Udało jej się, jak późnej stwierdziła, księżniczka jest bardzo miła i przytuliła ją. Ysla pokazała jej także swoje rysunki, które bardzo spodobały się Następczyni Tronu. W trakcie wizyty księżniczka zdementowała także ostatnie plotki twierdzące, że spodziewa się bliźniąt. "Haha, tak to może wyglądać. Już ktoś mnie pytał, to byłoby ogromne zaskoczenie". Poza tym na pytanie o to czy Estelle wolałaby braciszka, czy siostrzyczkę odpowiedziała, " Tak naprawdę wolałaby chomika". Dodając po chwili, że oczywiście żartuje.  

Free celebrity, entertainment and fashion photos!
victoria-67

W Värmlands Museum wystawione są obecnie trzy wystawy na temat migracji. Victoria i Daniel obejrzeli jedną z nich "Where do we migrate to?". Następnie para udała się na uniwersytet w Karlstad, gdzie wysłuchała dyskusji panelowej na temat tego, co można zrobić, aby poprawić stan zdrowia psychicznego dzieci.

Free celebrity, entertainment and fashion photos!Free celebrity, entertainment and fashion photos!Książę-daniel-victoria-write-ste

 Na specjalnej tablicy Victoria i Daniel odpowiedzieli na pytanie, "czego potrzebują dzieci?"  "Wszystkie dzieci, niezależnie od okoliczności, muszą mieć możliwości, aby wyrosnąć na bezpieczne i silne osoby z pozytywną przyszłość." napisała Victoria, książę Daniel wspomniał z kolei o pozytywnej przyszłości. Po tym para książęca zjadła lunch z uczniami i pracownikami uczelni. W menu znalazł się łosoś w plastrach, buraki i vänerlax.

Victoria-ste-varmland

Kolejnym przystankiem w dzisiejszej podróży był szpital Centralsjukhuset. Para książęca przyjrzała się wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, co jak stwierdził książę Daniel jest bardzo ważne. Victoria spróbowała również swoich sił w zszywaniu ran. 

victoria-4

Po tym para udała się do Kil i domu dla dzieci uchodźców bez opieki. Na ulicy zebrała się masa "fanów" chcących porozmawiać z parą książęcą. Jak stwierdziła jedna ze stojących w tłumie osób, "Victoria jest jej królewskim faworytem".
Victoria miała na sobie nowa sukienkę Seraphine, noszony już od dawna niebieski płaszczyk od Prady, torebkę Valentino i nowe potki.  

Free celebrity, entertainment and fashion photos!

Krótko po godzinie 16.00 para opuściła Kil i udała się na lotnisko skąd samolotem wróciła do Sztokholmu. Osobiście przeniosłam się dzisiaj myślami do pierwszej ciąży Victorii, wspaniale widzieć Ich takich szczęśliwych. Jak powiedział książę Daniel płeć dziecka to "niespodzianka", tak więc nie pozostaje nic innego jak czekać do marca.  

svenskdamtidning, facebook, trf

14 komentarzy

 1. http://plejada.pl/newsy/ksiezna-monaco-charlene-w-nowej-fryzurze/zd5hj3

  OdpowiedzUsuń
 2. aż trudno uwierzyć, że Victoria rodzi dopiero w marcu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wiem że nie do końca na temat, ale czy Victoria przyjęła nazwisko męża czy też Daniel przyjął nazwisko rodowe V?
  pytam, bo zastanawiam się czy po wstąpieniu na tron V nadal będzie to ród Bernadotte

  OdpowiedzUsuń
 4. Dosłownie jakbyśmy cofnęli się do 2011 roku, wspaniale znowu widzieć ich takich szczęśliwych, trzymających się za ręce, no i Vic z brzuszkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. czy Eva O'Neill nie miała takiego samego lub podobnego płaszczyka co Vicky dziś?
  przynajmniej kolor ten sam, układ rękawów
  http://www.kungahuset.se/images/18.6c3e0b0f150a889bfedbf4/1447847366413/151011+KFAM+Dop+05+Foto+Maja+Suslin+TT.jpg
  http://media.shootitlive.com/E5Pva0az0bPeOwHPlar0xwtf9me/1200.jpg?project_id=expressen/2059

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, nie zwróciła na to uwagi, Vic nosiła swój już w zeszłym roku, więc długo nie zastanawiałam się nad nim :)

   Usuń
 6. nie kojarzyłam go z wcześniejszych wyjść Vic
  to może Vic pożyczyła go Evie :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać, że Vic miała dobrą zabawę przy ,,zszywaniu rany" :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak miło się na nich patrzy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Victoria fajnie wybrnęła z pytań o dziecko, płeć i "chomika" hehe

  Łosoś na lunch dla kobiety w ciąży? Kobiety nie powinny wtedy jeść surowych ryb :/

  OdpowiedzUsuń
 10. Kocham Vic i jej poczucie humoru :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pięknie Vic wygląda

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.