Dzisiejsza audiencja księżnej Sofii

2015/12/02

Kungahuset 


Dzisiaj przed południem księżna Sofia udzieliła swojej pierwszej audiencji założycielowi organizacji "Sport bez granic", Admirowi Lukacevic. Księżna miała okazję poznać go w październiku, kiedy wraz z Carlem Philipem inaugurowała projekt tej organizacji w jednej ze szkół. Więcej o tym pisałam tutaj - KLIK. Sądząc po dzisiejszym spotkaniu możemy spodziewać się dalszej współpracy pary książęcej z funkcją. Nie wiadomo jednak jakie tematy zostały podjęte podczas tego spotkania.Wczoraj księżna Sofia wzięła udział w spotkaniu zarządu Project Playground. Z kolei jutro wraz z mężem spotka się z zarządem swojej fundacji ustanowionej z okazji ślubu pary w czerwcu. Podczas spotkania zostaną (najprawdopodobniej) podsumowane dotychczasowe działania organizacji podjęte w tym roku.

25 komentarzy

 1. Mam nadzieję,że w przyszłości Sofia będzie miała więcej takich audiencji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro już takie ma, to myślę, że na pewno będzie się angażować :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo to bardzo fajnie :) Mam nadzieję, że będzie miała takich więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście Ty i Sofia byliście wczoraj ubrane niemal identycznie! Zazdroszczę takiego przypadku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marlena i Sofia, zobacz na instagramie na pasku bocznym :)

   Usuń
  2. Widziałam... To przypadek czy skopiowanie jej stylizacji?

   Usuń
  3. Napisałam na Twitterze i instagramie przy publikacji zdjęcia, że przypadek :)

   Usuń
 5. Sofia świetnie wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 6. Sofia super wygląda:) Aczkolwiek widać, że Admir ją podrywa. Mam nadzieję, że Sofia wie, co w życiu jest najważniejsze i nie popełni kolejnych błędów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahaha padłam, co za idiotyzm z Twojej strony, nie masz już jakich bredni wymyślać :) haha nie no nic głupszego w życiu nie czytałam.

   Usuń
  2. Gdzie ty widzisz podryw? oni po prostu rozmawiają. Zgadzam się z Anonimowy3 grudnia 2015 16:51. Też nigdy wcześniej nie czytałam takich głupot. Ale jak widać dzieciom się nudzi to i głupoty im w głowie i brednie wypisują. Nie ma się czemu dziecko przyczepić to na siłę czegoś szuka.

   Usuń
  3. Wypowiedź z 3 grudnia 2015 16:32 nie brzmi jak wypowiedź dziecka...

   Miałam na myśli to, jak blisko Admir stoi i ma taką minę, jakby był "przyłapany na gorącym uczynku". A Sofii dwa razy prosić nie trzeba:(

   Usuń
  4. A skąd Ty wiesz, że nie trzeba jej dwa razy prosić? to jest tylko i wyłącznie TWOJA opinia, a niektóre opinie naprawdę wypada zachować dla siebie. Spójrz na zdjęcia z jakichkolwiek innych audiencji, na przykład Victorii. Z pewnością zdziwi Cie fakt, że Victoria. Król, królowa, Daniel, Carl Philip czy Madeleine stoją w identycznej odległości od siebie. Ale dlaczego? ponieważ pozują do zdjęć! Jeszcze nie widziałam zdjęcia na którym ktoś pozuje do wspólnego zdjęcia stojąc w większej odległości od siebie. Zaraz stwierdzisz, że na drugim siedzą za blisko siebie i się do siebie uśmiechają, a to też musi być podejrzane. No cóż rozmawiają, a chyba w uśmiechnięciu się do siebie, serdeczności i uprzejmości nie ma nic złego. Naprawdę czasami trzeba się zastanowić zanim zacznie się wypisywać głupoty. Staram się zachować milczenie i nie komentować komentarzy w stosunku do Sofii, ale wszystko ma swoje granice, także moja cierpliwość, jakkolwiek to brzmi.

   Usuń
  5. Wy to byście za tą "panią" w ogień skoczyli... Szwedzkie komentarze na jej temat są takie same. Dobra aktorka. Może Oscara kiedyś dostanie.

   Usuń
  6. Z przyjemnością poczytam jeśli podasz mi link? Tylko proszę nie podsyłać stron, które można uznać za szmatlawce typu stopspasserna, czy innych. To tak samo jakbyś przeczytała artykuł na plotek.pl wątpię, żebyś coś takiego znalazła na wiarygodnej stronie typu expressen czy aftonbadet, na które wchodzą ludzie dorośli, których hobby nie jest hejtowanie i obrażanie innych.

   Usuń
  7. Svensk Damtidning mówi ci to coś? Szwedzki znasz (przynajmniej coś o tym napomniałaś), więc przetłumacz sobie komentarze pod artykułami dotyczącymi Sofi Slitzirelli. Miłej lektury:)

   Usuń
  8. Ja jakoś czytam tą stronę codziennie i bardzo rzadko spotykam się z takimi komentarzami. Zresztą na przyszłość nie radzę stać murem ani za. Informacjami, ani za komentarzami z tej strony. Taka opinia osoby, która od lat "śledzi" i codziennie czyta na temat rodziny królewskiej w szwedzkich mediach.

   Serdecznie pozdrawiam i temat uważam za skończony ze swojej strony. Dalsze uwłaczające Sofii i ukazujące przede wszystkim, brak Twojej kultury komentarze nie będą moderowane.

   Usuń
  9. No i dobrze Marlenko, mam dosyć czytania takich bredni! Nareszcie, anonimowi polecam założyć swojego bloga o Sofii i na nim wypisywać swoje brednie ;)

   Usuń
  10. Widzę tutaj bardzo nerwową atmosferę i kłótnię (wymianę zdań) o osobę, której nikt z nas nie zna osobiście. Po co? Każdy odbiera ją jak odbiera i tyle. I na pozytywną i na negatywną opinię zapracowała sama. Prawda leży po środku. Czasu się nie cofnie. Chociaż widząc jej zdjęcia jak "tuli się" do jakiś panów na imprezach, to chciałoby się to zrobić. Myślę, że ona sama chce się zapadnąć pod ziemię, jak sobie o tym przypomni. Tylko po co kiedyś to robiła? W jakim celu? Nie znam osób tego typu. Może to i dobrze...

   Niemniej jednak możemy tylko obserwować, jak sobie radzi w nowej roli. Tylko to nam pozostało i trzymać kciuki, żeby dała radę żyć na nowo.

   Usuń
 7. Czy Sofia będzie miała przyjęcie z okazji urodzin? Jak w Szwecji obchodzi się urodziny? W tamtym roku dostała tiarę od CP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo czy będzie miała przyjęcie. To akurat jest sprawa prywatna Sofii i jej rodziny. Nie planowane są żadne uroczystości z tej okazji. W Szwecji urodziny obchodzi się tak jak w Polsce. Z pewnością troszkę się to zmieni w kolejnych latach, kiedy Sofia i Carl Philip będą już mieli dziecko. Tradycyjnie członkowie rodziny budzą solenizanta śpiewając urodzinową piosenkę z tortem.

   Co do tiary pojawiły się takie plotki, ale najprawdopodobniej są nieprawdziwe. Ostatecznie Sofia otrzymała tiarę w prezencie ślubnym od teściów, od Carla w prezencie z okazji ślubu otrzymała zegarek. Oczywiście całkiem możliwe, że dostała na 30 urodziny tiarę od Carla, albo coś innego z biżuterii. Jeśli była to tiara, to może Sofia założy ją na Noble?

   Usuń
  2. Są gdzieś zdjęcia tego zegarka? A co ona mu kupiła?

   Usuń
  3. Jeśli dobrze widzę Sofia miała go na powyższym spotkaniu. Nie wiadomo, co Sofia dala w prezencie mężowi.

   Usuń
 8. Co to za koncert "Jul i Vasastan"? Od kiedy jest organizowany? Kto na nim śpiewa/ gra?

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.