Flashback Friday - koncert z okazji 70 urodzin królowej Silvii "An evening for our Queen"

2016/01/08
19 grudnia 2013 roku, rodzina królewska zebrała się na koncercie sztokholmskim teatrze z okazji 70 urodzin królowej Silvii. Księżniczce Madeleine, będącej wówczas w siódmym miesiącu pierwszej ciąży, bardzo zależało, aby pojawić się na uroczystości. Na początku miesiąca z powodu choroby musiała odwołać swoją obecność na wręczeniu Nagród Nobla i przyjęciu na Zamku Królewskim z okazji zbliżających się urodzin królowej. Pod koniec miesiąca księżniczka czuła się już dobrze i z ogromnym zadowoleniem wraz z mężem dołączyła do reszty rodziny na specjalnym koncercie. Szwedzki SVT nagrywał koncert i wyemitował go w telewizji 23 grudnia, w dniu urodzikrólowej.Na miesiąc przed urodzinami królowej wydana została książka ",Queen Silvia - jubilee Book" napisana przez Rogera Lundgren. Książka - biografia - została napisana na podstawie rozmów z królową i wydana w języku szwedzkim. W książce pojawiły się także wypowiedzi króla Karola Gustawa, jordańskiej królowej  Ranii i księżniczki Benedikte z Danii.Sofia Hellqvist również pojawiła się na koncercie, przybyła w towarzystwie bratanka królowej Silvii Patrick Sommerlath i jego żony Maline. Sofia po raz pierwszy publicznie powiedziała kilka słów o swojej teściowej, nazywając ją wspaniałą, ciepłą osobą, przyznała także, że kupiła jej prezent, nie zdradziła jednak, co to jest.Na miejscu była także księżniczka Christina z mężem i księżniczka Desiree. Nie zabrakło najbliższej przyjaciółki księżniczki Madeleine, Louise Gottlie, czy Andrei Engsäll, przyjaciółki księżniczki Victorii.

Na scenie w hołdzie królowej wystąpili najbardziej znani szwedzcy muzycy. Peter Jöback, Karl Dyall, Rennie Mirro i John Lundvik zaśpiewali "She is a Lady", znana szwedzka artystka przebrana za królową zaśpiewała " I have a power". Na koniec Lena Philipsson zaśpiewała, już tradycyjne, Dancing Queen dla królowej.

Po koncercie rodzina królewska zaprosiła artystów na wspólną kolację. Fundusze zebrane że sprzedaży biletoe przekazano fundacji Jej Królewskiej Mości, Care About the Children. Bilety kosztowały od 500 do 1950 SEK (55 - 220 euros). Ostatecznie udało się uzbierać 6 milionów euro. Na scenie, wyraźnie wzruszona, królowa przyznała, że nigdy nie zapomni tego wieczoru.Królowa Silvia wyglądała oszałamiająco w czerwonej sukni i diamentowym  naszyjniku z rubinem. Księżniczka Victoria zdecydowała się na suknię i narzutkę od Malene Birger. Księżniczka Madeleine zdecydowała się na suknię Tiffany Rose, Sofia wystąpiła w kreacji Tadashi Shoji.Princessesblog76, the Royal Forums

15 komentarzy

 1. Ta narzutka Vic może i była trochę dziwna (ludzie tak ja komentowali) ale Vic wyglądała fenomenalnie w tej sukni i narzutce, bardzo elegancko i nowocześnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale zdecydowanie królowa Silvia wyglądała najlepiej! Pięknie jej w tej czerwieni i ma świetną figurę

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy pięknie wyglądali. Teraz czekamy na kwiecień i znowu takie uroczystości, a raczej większe ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Sofia i Madeleine miały bardzo podobne sukienki, różniące się odcieniem...

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam urywki z koncertu

  OdpowiedzUsuń
 6. To musiał był niezapomniany wieczór :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie,że wprowadziłaś taką serię,bo można sobie wiele przypomnieć.Tematów na pewno nie zabraknie,a wcześniejsze wydarzenia sprzed ślubu Victorii i Daniela niewiele osób zna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Królowa rzeczywiście wyglądała oszałamiająco. U Victorii suknia mi się podoba, a narzutka już wcale. Madeleine i Sofia ślicznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. czy mogę jeszcze gdzieś znaleźć w sieci dokument - rok z rodzina królewską, podsumowujący 2014 rok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dailymotion znajdziesz także z 2012 i 2013 roku (link na pasku bocznym również jest).

   Usuń
  2. dziękuję :) muszę się zgodzić z większością opinii, że podsumowanie z 2014 jest lepsze niż to sprzed kilku dni, może przez to, że jest dużo ujęć z Solliden, od razu czuć sielski klimat, widać wspaniałe krajobrazy. podsumowanie z 2015 jest już bardziej "surowe", oficjalne spotkania itp. nie ma już tego klimatu niestety...

   Usuń
 10. już znalazłam na YouTube :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Victoria wyglądała najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Najbardziej podoba mi się kreacja Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie powspominać wszystkie panie pięknie wyglądają.Nawet Sofia co rzadko jej się zdarza jest to jedna z nielicznych stylizacji które w jej wydaniu mi się podobają.Chciała bym w wieku Królowej Sylwii tak dobrze wyglądać.Księżniczka Victoria też pięknie w tej narzutce wyglądała jak diva operowa.A jeśli chodzi o księżniczkę Madeleine to ciąża w jej wykonaniu pięknie wygląda:)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.