Księżniczka Victoria dołączyła do grupy zrównoważonego rozwoju w ONZ!

2016/01/19

Pinterest


Jak poinformowało ONZ została utworzona grupa 16 wybitnych osób z różnych krajów, którzy zostali mianowani członkami SDGs - Grupy Zrównoważonego Rozwoju i będą wspierać Sekretarza Generalnego ONZ w osiągnięciu założonych celów SDGs do 2030 roku. Ogłaszając w Nowym Jorku powołanie grupy Ban Ki-moon powiedział: "16 zwolenników zrównoważonego rozwoju wykorzysta swoją unikalną pozycję i przywództwo w ramach promocji SDGs oraz ambitnego dążenia do transformacji porządku na świecie". Poniżej lista członków:

Wiceprzewodniczący:

John Dramani Mahama, prezydent Ghany
Erna Solberg, premier Norwegii

Członkowie:

Królowa Belgów, Mathilde
Szwedzka Następczyni Tronu, Victoria
Shakira Mebarak, artystka (!)
Forest Whitaker, Whitaker Peace & Development Initiative
Richard Curtis, producent filmowy, reżyser i scenarzysta
Dho Young-Shim, dyrektor Organizacji Narodów Zjednoczonych
Jack Ma, założyciel Alibaba Group
Craca Machel, prezes fundacji UNESCO
Muhammad Yunus, założyciel Grameen Bank
Alaa Murabit, założyciel The Voice of Libyan Women
Paul Polman, Unilever
Leymah Gbowee, Fundacja Peace Gbowee

Royalista
Księżniczka Victoria miała okazję do wielokrotnych spotkań z Sekretarzem Generalnym ONZ. Powyżej w 2013 roku księżniczka odwiedziła Nowy Jork gdzie cały dzień spędziła na szeregu spotkań w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. W maju 2014 roku Victoria oraz ówczesny premier Szwecji towarzyszyli Panu Ban Ki-moon w 7th Global Forum on Migration and Development.

10 komentarzy

 1. Uwielbiam Twojego bloga :) Wszystko robisz perfekcyjnie. Każdy post jest napisany starannie i fajnie do czytania ♥ Ja właśnie wróciłam na swojego bloga po dłuugiej przerwie. Jeśli miałabyś ochotę zajrzeć to zapraszam http://katemiddleton-queen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. A cóż znaczy ten wykrzyknik koło nazwiska Shakiry? Artystką jest a także dobrym człowiekiem, którego interesują losy innych, zwłaszcza biednych ludzi, dzieci ... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby zwrócić na to uwagę, nic więcej. Nie musisz od razu brać tego za coś negatywnego, bo wręcz przeciwnie podkreśliłam jej obecność bo mnie cieszy! Bardzo dobrze, że ONZ angażuje w projekty ludzi znanych na całym świecie z różnych względów nie tylko z powodu bycia politykiem. Obecność w grupie ludzi z różnych "środowisk" polityki czy show biznesu zapewni jeszcze lepszą promocję projektu, zwróci na niego uwagę i może pomóc w jego realizacji. Chyba każdy kojarzy kim jest Shakira prawda? A to z pewnością może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. Wiele gwiazd angażuje się w ONZ i jak na razie przynosi to tylko korzyści bo to aktorki i piosenkarki są teraz jednymi z najbardziej znanych ludzi na świecie.

   Usuń
 3. To bardzo dobrze, nie miałam nic złego na myśli pisząc komentarz, tylko chodziło mi o docenienie, że nawet wśród możnych tego świata, polityków itp, których szczerze powiedziawszy czasem nie znamy, są bliższe nam osoby, takie właśnie jak Shakira, która swoją postawą pokazała, że wystarczy chcieć i w każdy możliwy sposób zachęcać do pomocy biedniejszym ale też przede wszystkim pomagać, jak ona. Czasem wielu ma możliwość, a tego nie robi. Czasem są tylko puste słowa, a czynów brak (głównie u polityków). Dlatego bardzo cieszy mnie obecność Shakiry wśród tego zacnego grona.

  OdpowiedzUsuń
 4. To trochę nie ma temat Ale sprawdzałam na Wikipedii członków SRK i nie wszystko jest tam na pisane np przy Sofi nie ma napisane że spodziewa się dziecka można to jakoś zmienić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest taką możliwość, trzeba mieć tylko konto ma wikipedii :)

   Usuń
 5. A wiadomo z czym wiąże się takie członkostwo? Chodzi mi o jakieś uczestnictwo w spotkaniach, podróże zagraniczne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie nie. Victoria prawdopodobnie będzie uczestniczyć w konferencjach na temat zrównoważonego rozwoju w ONZ w Nowym Jorku. Możliwe są jakieś podróże humanitarne, ale w związku z faktem, że Victoria jako Następczyni Tronu ma wiele obowiązków podczas podróży zagranicznych (reprezentując Szwecję) może mieć jakieś spotkania w związku z tym. Na razie,nie wiadomo jak to będzie wyglądać. Księżna Mary od lat współpracuje z ONZ w związku z tym odbywa podróże humanitarne i co roku uczestniczy w konferencjach w ONZ w Nowym Jorku
   Jednak rola i jej obowiązki Mary diametralnie różnią się od tych Victorii.

   Usuń
 6. Bardzo cię cieszę, że tyle znanych osób, z różnych środowisk, zdecydowało się dołączyć do tej grypu i wesprzeć ten projekt :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.