Najnowsze informacje

2016/01/13
Rodzina królewska wraca powoli do swoich obowiązków. W poniedziałek książę odwiedził dom Innowacji Epicenter w Sztokholmie, a wczoraj z samego rana książę Daniel udzielił audiencji przedstawicielowi Fryshuset, Johanowi Oljeqvist. Także król i królowa wczoraj wrócili do obowiązków. Dzisiaj księżniczka Victoria wraz z mężem spotkała się z zarządem Fundacji Pary Książęcej, było to spotkanie organizacyjne, z którego tradycyjnie nie opublikowano zdjęć. Okazję do zobaczenia Victorii będziemy mieli już jutro, kiedy na audiencji wraz z rodzicami i małżonkiem przyjmie Margot Wallström.


Kolejna okazja do zobaczenia Vic nadarzy się 22 stycznia, wtedy wraz z parą królewską zainauguruje wystawę "I tiden - 400 år av kungliga klockor". Poza tym w kalendarzu księżniczki znalazło się wręczenie nagród w ramach dnia pamięci o holokauście czy spotkanie z rządem. Jak dotąd ostatnia spotkania ustalono na 10 lutego, nie wiadomo, czy po nich księżniczka rozpocznie już urlop w związku że zbliżającym się porodem.

Szwedzki Svensk Damtidning podał, że księżniczka postanowiła rodzić w domu, czyli Pałacu Haga. Informację tą trzeba potraktować z ogromnym przymrużeniem oka. Victoria najprawdopodobniej zdecyduje się na poród w szpitalu Karolińska, gdzie w 2012 roku urodziła Estelle.


Księżna Sofia wróci do swoich obowiązków dopiero 25 stycznia. Wtedy wraz z Carlem Philipem pojawi się na Gali Sportu. Dwa dni późnej pojawi się w wielkiej Synagodze w Sztokholmie na uroczystości upamiętniającej ofiary holokaustu. W kalendarzu znalazło się także spotkanie zarządu fundacji pary książęcej. Już teraz podano, iż 19 lutego Sofia i Carl dołączą do królowej na Formalnym Spotkaniu Akademii Sztuk Pięknych.


Nie zapominajmy o najważniejszym wydarzeniu. Jak podał dwór królewski już 3 lutego odbędzie się pierwszy oficjalny bankiet na Zamku Królewskim. Potwierdzono już obecność pary królewskiej, Victorii i Daniela oraz Carla Philipa i Sofii. (Tiary!)

16 komentarzy

 1. Mam pytanie. Co to znaczy w szwedzkiej wyższej edukacji, że ktoś miał 22,5 credits/högskolepoäng?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To punkty ECTS :) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Europejski_System_Transferu_Punktów

   Usuń
  2. A 22,5 to dużo? Z czym można to porównać?

   Usuń
  3. Studenci w Szwecji mogą maksymalnie otrzymać 40 punktów ECTS więc to troszkę ponad połowę :) nie wiem jakie są tam dokładnie przeliczniki.

   Usuń
  4. 22,5 miała Sofia. To chyba przeciętnie...
   A w jakich latach studiowała, bo nigdy nie podają ram czasowych

   Usuń
 2. Jak myślisz, czy Victoria zdecyduje się na dłuższy urlop macierzyński niż po narodzinach Estelle? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osobiście jestem pewna, że pojawi się 30 kwietnia na uroczystościach z okazji urodzin króla, a późnej jeszcze wróci do urlopu na jakiś czas. Podobnie było przy Estelle, do obowiązków wróciła po jej chrzcinach.

   Usuń
 3. Kolejna okazja do zobaczenia Vic nadarzy się 22 lutego, wtedy wraz z parą królewską zainauguruje wystawę "I tiden - 400 år av kungliga klockor.Jak dotąd ostatnia spotkania ustalono na 10 lutego, nie wiadomo, czy po nich księżniczka rozpocznie już urlop w związku że zbliżającym się porodem. Nie bardzo rozumiem to 22 czy 10 lutego jest ostatnią datą w kalendarz Victorii???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 22 styczeń jest przed 10 lutym. Wszystko się zgadza:)

   Usuń
  2. 22 stycznia nie lutego....

   Usuń
  3. Owszem teraz jest poprawione na styczeń ale było tak jak skopiowałam.

   Usuń
 4. O ile Victoria nie urodzi przed 3 lutym to ją zobaczymy! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. M termin na marzec, ewentualnie koniec lutego jak w przypadku Estelle...

   Usuń
 5. Ooo już niedługo znowu bankiet - tiary, suknie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam z niecierpliwością na bankiet :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co obstawiacie? Ja dwie dziewczynki;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.