Co nowego u Sofii i Carla Philipa?

2016/02/19

Bernadotte&Kyleberg Facebook/ zdjęcie opublikowane w związku z prezentacją kieliszków

Kilka ostatnich dni książę Carl Philip spędził we Frankfurcie, gdzie wraz z Oscarem Kylebergiem zaprezentował swoje najnowsze projekty powstałe we współpracy z bawarskim producentem szkła Zwiesel Kristallglas. W dniach 13 i 14 lutego panowie osobiście prezentowali swoje najnowsze dzieła, na miejscu pojawił się także prezes i właściciel Zwisel Kristallglas, dr Andreas Buske (zdjęcie poniżej).

Design&Wine


Książę Carl Philip i Oscar Kyleberg podzielili się także nowymi informacjami na temat zaprojektowanego szkła. Jak powiedzieli, projektowanie szkła jest bardzo trudnym zadaniem. "Dmuchanie szkła jest formą sztuki, bardzo piękną formą sztuki. Zobaczenie gotowego produktu było magicznym momentem".

Bernadotte&Kyleberg Facebook


Co ciekawe szklana kulka w środku umożliwia wytrącenie wina, a także pomaga osiągnąć zapachowi i smakowi nowy wymiar. Szkło ma tylko 4 mm grubości i jest bezołowiowe. Masa szkła składa się z unikatowego tytanu. Są super lekkie. Jak mówił Carl Philip, " jesteśmy bardzo dumni mogąc reprezentować Szwecję za pośrednictwem naszego projektu.

Pod nieobecność męża księżna Sofia spędziła weekend w domu, jak donoszą media codziennie rano księżna przyjeżdża do swojego biura na Zamku Królewskim, gdzie spędza większość dnia. 11 lutego księżna przyjęła na audiencji Dianę Madunic, ambasador trwałego przedsiębiorstwa. Niestety że spotkania nie pojawiły się żadne fotografie. Kalendarz Sofii powoli się zapełnia. 23 lutego Carl Philip i Sofia udzielą wspólną audiencję na Zamku Królewskim dla organizacji Friends. 25 lutego księżna będzie uczestniczyć w spotkaniu rady nadzorczej Sophiahemmet. Z kolei 3 marca wraz z mężem poprowadzi spotkanie zarządu fundacji Prinsparet.

***

Nie zapomnijcie zajrzeć do wczorajszego postu, gdzie pojawiła się najnowsza informacja na temat zbliżającego się spotkania Madeleine z Min Stora Dag.

2 komentarze

  1. Bardzo lubię Sofie już nie mogę się doczekac jak urodzi :) Czekam na ich malucha bardziej niż na Victori :) Chcoiaż z narodzin dziecka ViD także będe się cieszyć. Fajnie ,że pracuje a nie zrobiła sobie przerwę bo jest w ciążcy chwali się wśród szwedzkiej rodziny królweskiej .

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.