Aktualizacja: Dzisiejsze spotkania

2016/02/10

Kungahuset

Koło południa księżniczka Victoria towarzyszyła swojemu tacie, królowi Karolowi Gustawowi w tradycyjnym spotkaniu z rządem. Z kolei po południu, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, para królewska, księżniczka Victoria, księżna Sofia oraz niespodziewanie Daniel i Carl Philip odbyli spotkanie robocze z przedstawicielami rządu. Byli nimi minister Mikael Damberg, sekretarz stanu Oscar Strenström, dyrektor generalny do spraw politycznych Eva Walder i asystent podsekretarza Karin Olofsdotter. Podczas spotkania odbyła się prezentacja na temat nowej strategii eksportowej w Szwecji.

Kungahuset


Podczas obu spotkań Victoria miała na sobie dobrze nam już znaną sukienkę Seraphine.

Wczesnym wieczorem Victoria wręczy Global Change Award.

12 komentarzy

 1. Victoria wygląda fenomenalnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna rodzinka:) Dlaczego CP i Daniel jednak przyszli?
  O której odbędzie się Formalne Spotkanie Szwedzkiej Akademii Sztuk Pięknych 19/02? Jaki dress code?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo. Dwór nie przekazał takiej informacji. Co do 19 lutego. Na razie godzina nie jest znana, zazwyczaj nie podawane są takie informacje. Możemy spodziewać się, że będzie to bardziej uroczyste spotkanie późnym popołudniem z długimi sukniami.

   Usuń
  2. Jaki był temat spotkania?

   Usuń
 3. Książki jakich szwedzkich poetów są lekturami w Szwecji?
  Jak wygląda szwedzka matura?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia co do lektur. A co do matury praktycznie jej nie ma,są tylko egzaminy końcowe, które są egzaminami takimi jak nasza matura.

   Usuń
  2. Właśnie o te egzaminy końcowe mi chodzi... Jak to jest? Jaki poziom?

   Usuń
  3. Ukończenie liceum warunkuje zdanie egzaminu końcowego ze szwedzkiego, angielskiego i matematyki. Opcjonalnie dochodzą inne przedmioty na przykład z przedmiotów z danego profilu, tak jak u Nas. Trudno powiedzieć jaki to poziom, kiedyś niemal każdy Szwed miał tytuł inżyniera czy magistra. Zdając prawo jazdy otrzymywało się od razu nie tylko prawo jazdy na samochód ale także na ciężarówkę i motor (troszkę z innej beczki ale nadal mnie to szokuje). Kończąc gimnazjum przyznawano tytuł inżyniera. Szwedzi byli swego czasu narodem uznanym za najbardziej wykształcony, patrząc oczywiście na tytuły inżynierów, magistrów czy doktorów, niestety bardzo często nie przekładało się to na wiedzę, a poziom nauki podług naszego był bardzo niski. Nie bardzo orientuje się jak to wygląda po reformach wprowadzanych w ostatnich latach, a szczególnie po ostatniej z 2011 roku. Obecnie proces kształcenia bardzo przypomina amerykański.

   Usuń
  4. Mam rodzinę w Szwecji i moja ciocia, która tam mieszka parę lat temu rozpoczela studia w Polsce (po skończeniu tamtejszych szkół), wybrała weterynarie na SGGW. Niestety okazało się ze nasz poziom jest znacznie wyższy niż u nich i miała bardzo dużo podstawowych braków, z tego powodu rzuciła studia i wybrała się na weterynarie w Szwecji, gdzie znacznie łatwiej było jej studiować niż u nas, że względu na niższy poziom i mniejsze wymagania.

   Usuń
 4. Victoria ślicznie wygląda w tym kolorze

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.