Jak będą wyglądały pierwsze godziny i dni po narodzinach dzieci?

2016/02/12

Expressen


Kiedy księżniczka Victoria trafiła do szpitala o godzinie 0:30 w nocy, 23 lutego 2012 roku paparazzi udało się uchwycić samochody z przyciemnianymi szybami wyjeżdżające z pałacu Haga w kierunku szpitala Karolińska. Rzeczniczka dworu potwierdziła te informacje. Cztery godziny późnej na świat przyszła mała księżniczka. O godzinie 7.00 rano książę Daniel poprowadził konferencję prasową.W przypadku narodzin księżniczki Leonore. O narodzianch dziewczynki dowiedzieliśmy kiedy przyszła na świat. Wcześnie rano dwór podał szczęśliwą nowinę, a na godzinę 16.00 zaplanowano konferencję prasową, której przewodniczył Chris O'Neill. W tym przypadku nie było gorączkowego oczekiwania i wcześniejszej informacji o trafieniu Madeleine do szpitala.

SVT.se

Podobnie było 15 czerwca ubiegłego roku. Dwór nie poinformował o trafieniu księżniczki do szpitala. Po południu rzeczniczka powiadomiła od razu po narodzinach. Tym razem nie odbyła się żadna konferencja. Za to następnego dnia Christopher przybył z Leonore do szpitala aby dziewczynka poznała młodszego braciszka.

Jak będzie tym razem?

Zważywszy na fakt, iż cała Szwecja czeka na dziecko Victorii i Daniela możemy spodziewać się konferencji na której pojawi się książę Daniel. Dzidziuś będzie dzieckiem Następczyni Tronu więc jest to jak najbardziej prawdopodobne. W Danii książę Frederik spotykał się z prasą po wszystkich trzech porodach. 

W przypadku narodzin dziecka Carla Philipa i Sofii również możemy spodziewać się konferencji, niedługo po porodzie.

Nie wiadomo jak długo Victoria i dziecko zostaną w szpitalu. W przypadku narodzin Estelle, Victoria z córeczką wyszły że szpitala jeszcze tego samego dnia. Madeleine z kolei spędziła noc w szpitalu, następnego dnia mamę i dziecko odwiedziła pada królewska oraz Leonore z tatą. Zaledwie kilka godzin po wizycie Leonore Madeleine i Nicolas opuścili szpital. Miejmy nadzieję, że Estelle z tatą zdecyduje się odwiedzić młodszego braciszka lub siostrzyczkę.


Estelle po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć 23 lutego, dwór udostępnił wówczas zdjęcie rodzinki opuszczającej szpital. Niestety nie było widać buzi dziecka. Dopiero cztery dni późnej mogliśmy dokładnie przyjrzeć się Estelle.


W przypadku Leonore zdjęcia również udostępniono po kilku dniach, dokładnie po sześciu przy okazji podania imion. Zdjęcia Nicolasa obiegły świat dzień po jego narodzinach. Sądząc po sposobie poinformowania o ciążach Victorii i Sofii (przez social media) możemy oczekiwać, że zdjęcia dzieci pojawią się bardzo szybko.

Newmyroyals

Te Deum - nabożeństwo z okazji narodzin nowego członka rodziny odbywa się zazwyczaj następnego dnia po porodzie. Biorą w nim udział dziadkowie, tata dziecka i najbliższa rodzina. Na Te Deum z okazji narodzin dzieci będą więc Westlingowie (po narodzinach dziecka Vic i Daniela) oraz Hellqvistowie (po porodzie Sofii). W przypadku narodzin Leonore nabożeństwo przesunięto na 3 marca i zabrakło na nim przedstawicieli rodziny Christophera. Na Te Deum po narodzinach Nicolasa (18 czerwca) pojawiła się para królewska, Chris oraz Victoria i Daniel.

juliapgelardi.wordpress.com

Imiona w przypadku Estelle zostały podane dzień po jej narodzinach, imiona Leonore sześć dni, Nicolasa dwa dni po jego przyjściu na świat. Aby ogosić imiona król musi zwołać posiedzenie rządu na Zamku Królewskim i w obecności przedstawicieli władz ogłosić imiona. Towarzyszy mu zazwyczaj członek rodziny, konferencja transmitowana jest w telewizji i trwa zaledwie kilka minut.

Szybkość podania imion zależeć będzie od dnia porodu, jeśli będzie miał on miejsce pod koniec tygodnia (piątek - niedziela) imiona zostaną podane w możliwie najbliższym terminie na początku kolejnego tygodnia.

***

Jak donosi Svensk Damtidning zaproszenia na Te Deum z okazji narodzin dziecka Victorii i Daniela zostały już rozesłane! Nie została podana w nim data nabożeństwa, oczekuje się, że nabożeństwo odbędzie się dzień po narodzinach dziecka.

22 komentarze

 1. Super by było, gdyby Daniel z Estelle odwiedzili Victorię i nowego członka rodziny w szpitalu, chociaż nie sądzę, że tak będzie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już coraz bliżej,tak czuje,że to się wydarzy w ciągu najbliższych dwóch tygodni.Oczywiście,przy narodzinach w szwedzkiej rodzinie królewskiej nie ma takiej gorączki jak w brk ,tego wielkiego oczekiwania,może dlatego,że najmłodsze pokolenie w Szwecji upodobało sobie wcześniejsze narodziny i na dodatek o najgorszej porze roku na przełomie zimy i wiosny.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsza pora roku? Co jest złego w lutym, marcu? Dziennie ktoś ma urodziny. Jakby to było jakby wszyscy mieli urodziny w tym samym czasie, w największe upały (akurat nie jestem ich fanką)w czerwcu, lipcu?

   Usuń
 3. Myślisz, że tak jak do tej pory, Vic i Daniel czy Sofia i Carl opublikują zdjęcie całej swojej rodzinki przy wyjściu ze sszpitala? Ja sądzę, że Carl i Sofia tak zrobią, natomiast nie jestem pewna co do Victorii czy Daniela...
  Też liczę na to, że zobaczymy Estelle odwiedzającą swoje młodsze rodzeństwo .
  Szwedzi już pewnie odliczają dni do narodzin Royal Baby :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Te Deum z okazji narodzin Leonore miało miejsce 2 marca ( a nie 3 lutego), a z okazji narodzin Nicholasa 18 czerwca. A wiec Te Deum niekoniecznie jest dzień po narodzinach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tradycja mówi o Te Deum dzień po narodzinach. W przypadku narodzin Leonore zostało ono przesunięte ponieważ para królewska poleciała do USA poznać wnuczkę. Nie wiadomo dlaczego przesunięto nabożeństwo po narodzinach Nicolasa. Te Deum w przypadku narodzin króla i jego sióstr odbywało się dzień po ich narodzinach, tak samo było w przypadku narodzin Victorii, Madeleine i Carla Philipa.

   Usuń
 5. https://www.youtube.com/watch?v=90bZbCNzKlU

  Napisz, co nieco, co tam Sofia mówiła. Szwedzki arcytrudny. Nic nie rozumiem. Nie musisz wszystkiego, tak o z ciekawości...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sofia mówi tam o udziale w programie i osobach które razem z nią biorą w nim udział. Trudno mi wylapac słówka, szczególnie, że inaczej się je wymawia i pisze, zdecydowanie łatwiej z tekstem.

   Usuń
  2. A o co chodzi z ta Olindą? Sprawiała wrażenie wrednej.

   Usuń
  3. Bo taką była, wszystkim dogryzała i nie szczędziła przykrych uwag, podobniez sabotowała innych i "zamieniła życie innych osób w programie w piekło". W programie była eliminacja, Sofia miała wówczas prawo wybrać kto w tym odcinku wróci do domu i wybrała właśnie Olindę.

   Usuń
 6. Jakiej rasy jest piesek Sofii& CP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa... Jest słodki:)
   To "dziewczynka"? Mieszka nadal z nimi?

   Usuń
  2. Siri to oczywiście suczka (border terrier), nadal mieszka z nimi. Od ślubu Sofia i Carl Philip nie zmienili swojego miejsca zamieszkania, więc nie było takiej potrzeby. W czasie miesiąca miodowego pieskiem zajmowała się królowa. Z pewnością zamieszka razem z nimi w Villa Solbacken. Sofia i Carl zabierają ją że sobą wszędzie, była nawet na Zamku Królewskim kiedy brali ślub, więc wątpię, że będą się z nią chcieli rozstać:)

   Usuń
  3. Mały książę/ księżniczka będą mieli w przyszłości towarzystwo:) A jakiej rasy był piesek Maddie? A Vic miała jakiegoś?

   Usuń
  4. Od kiedy mają Siri? Jest ze schroniska?

   Usuń
  5. Maddie miała Jack Russell Terriera. Sofia i Carl mają Siri od prawie trzech lat. Sofia podarowała ją Carlowi na urodziny w 2013 roku. Victoria również miała psa, a raczej kilka. Swojego pierwszego pieska, Sissi dostała w wieku siedmiu lat.

   http://z.cdn-expressen.se/images/cc/07/cc07607bef5d41bcabd4ea0e0bc6a60f/640@80.jpg

   Późnej miała jeszcze Jambo.

   https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/9b/a7/be/9ba7beabd883406fdeb1f406c7c2cea1.jpg

   Teraz Victoria, Daniel i Estelle nie mają czworonoga z powodu alergii Daniela.

   Usuń
  6. A czy para królewska ma psy? Wydaje mi się, że tak, ale nie jestem pewna... Myślisz, że Madeleine i Chris za jakiś czas sprawią sobie kolejnego psa?

   Usuń
  7. Oczywiście, para królewska ma kilka psów, z jednym z nich Estelle bawiła się na ostatnich urodzinach mamy, pewnie pamiętasz te urocze zdjęcia :) juz kilka razy pojawiły się plotki, że Maddie i Chris kupili nowego pupila, myślę, że za jakiś czas,mogą się zdecydować na czworonoga :)

   Usuń
  8. A słodziak ze zdjęcia kogo jest ? ;)
   https://www.instagram.com/p/BAzZDloMNic/

   Usuń
 7. Marlenko przetłumacz fragmencik z filmu, do którego link podałam w poprzednim komentarzu.
  Chyba nic takiego tam nie mówili.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.