Wczorajsze obowiązki Carla Philipa i Sofii

2016/02/24

Instagram fundacji Friends 


Wczoraj książę Carl Philip i księżna Sofia przyjęli sekretarza generalnego organizacji "Friends", Larsa Arrheniusa oraz sekretarz generalną fundacji, Caroline Engström. Działalność organizacji jest bardzo bliska parze książęcej. Friends jest organizacją non-profit, której głównym zadaniem jest powstrzymanie nękania i dyskryminacji przez dokształcanie i warsztaty w szkołach, przedszkolach i klubach sportowych w całej Szwecji, a także wspieranie tych placówek i dzieci. Para książeca oraz przedstawiciele organizacji podjęli temat cyberprzemocy. Przed kilkoma tygodniami dwór królewski poinformował, że Sofia i Carl Philip postanowili zająć się wspieraniem ofiar cyberprzemocy oraz zapobiegać nękaniu przez internet poprzez działalność swojej funkcjii. 

Niespodziewanie wczoraj rano do kalendarza dodano poranne spotkanie dla króla i królowej oraz księcia Carla Philipa i księżnej Sofii. Przed południem udzielili oni audiencji przewodniczącemu Komitetu Olimpijskiego, Stefanowi Lindenberg oraz sekretarz generalnej Gunilli Lindberg. Jak na razie ze spotkania nie pojawiły się żadne fotografie.

Po zakończeniu dwóch spotkań księżna mogła wrócić do codziennej pracy w swoim biurze. Dla księcia Carla Philipa nie był to jednak koniec oficjalnych zobowiązań. Wczesnym popołudniem spotkał się z przedstawicielami Gastronomi Sverige. Z tego spotkania również nie pojawiły się żadne zdjęcia. Carl Philip od wielu lat współpracuje i wspiera Gastronomi Sverige. 11 lutego, jak każdego roku, książę zasiadł w jury Chef of the year w którym spośród ośmiu znakomitych kucharzy wybrano szefa kuchni roku 2015. W tym roku nagrodę główną Złoty medal Akademii Gastronomicznej) przyzalnano Jimmiemu Eriksson.

Kungahuset

Z kolei o 15.30 książę wręczył stypendia Prins Bertil och Prinsessan Lillian idrottsfond. Celem fundacji zmarłego ojca chrzestnego Carla Philipa i jego żony, jest promowanie sportu przez coroczne wręczanie stypendiów trenerom i instruktorom w wysokości od 5 do 20 tysięcy szwedzkich koron królewskich. Przekazane pieniądze mają wspomóc finansowo dotychczasowe projekty nagrodzonych i pomóc w ich dalszym prowadzeniu i rozwoju. W tym roku stypendia przyznano:

- Hanne Liljeholm z klubu Majora Boks, aby wspomóc treningi bokserskie dla kobiet, które padły ofiarą przemocy.
- Lisie Öhberg, ćwiczącej lekkoatletykę, na prowadzenie szkoleń i terapii poznawczo-behawioralnej.
- Matsowi Wallberg z Lundsbrunn Golf Club, aby mógł dalej rozwijać swoje szkolenia golfowe.
- Cecilli Willberg, łyżwiarce figurowej, aby mogła dalej prowadzić lekcje techniki łyżwiarskiej, treningi fizyczne oraz uczyć choreografii.
- Jenny Edner, tennisistce, na prowadzenie podstawowych szkoleń poznawczo-behawioralnych.

Księżną Sofię zobaczymy już jutro na spotkaniu rady nadzorczej Sophiahemmet.

***

Tymczasem w menu pojawiły się działające już zakładki Pytania i odpowiedzi. Od tego czasu tam możecie zadawać wszelkie pytania, które nie koniecznie są związane z tematami postów. Myślę, że to wygodne rozwiązanie, pytania nie będą się powielały, a ją niczego nie opuszczę.Zagłosuj na Swedish Princesses Blog. Wyślij SMS o treści B11632 na numer 7124.

2 komentarze

  1. Faktycznie mięli pracowity dzień. Szkoda ,że nie ma lepszych zdjęć. Sofia trochę opuchnięta na twarzy, ale prezentuje się świetnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sofii włosy już prawie odrosly, ślicznie wygląda :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.