Kolejne oficjalne wydarzenia w Szwecji

2016/03/11

Kungahuset


W przyszłym miesiącu król świętował będzie 70 urodziny. Gdyby Victoria nie była na urlopie macierzyńskim jutro na dziedzińcu Zamku Królewskiego świętowałaby swoje imieniny. W maju/czerwcu odbędą się chrzciny księcia Oscara. Jak podała rzeczniczka dworu pierwszych informacji na ten temat możemy spodziewać się najszybciej za dwa tygodnie. Późnej w lecie kolejne chrzciny. Nie zapominajmy o finale Eurowizji w maju, na którym z całą pewnością pojawią się członkowie rodziny królewskiej. W międzyczasie wręczenie Polar Music Prize 16 czerwca (na którym z całą pewnością pojawi się już księżniczka Victoria). Trzy dni późnej skromne uroczystości z okazji 40 rocznicy ślubu pary królewskiej. We wrześniu król Karol Gustaw zostanie najdłużej panujacym monarchą z Dynastii Bernadotte w historii Szwecji. Z tej okazji nie są jednak planowane żadne szczególne uroczystości. 

Do pokaźnej listy dołączyło dzisiaj oficjalne oświadczenie dworu. W dniach 10-12 maja oficjalną wizytę w Szwecji złoży Prezydent Chile z żoną. W związku z tym odbędzie się oficjalne powitanie Głowy Państwa oraz tradycyjny bankiet na jego cześć. Victoria, jako następczyni tronu, z całą pewnością przerwie na tę okazję ponownie swój urlop. 

Już jutro odbędzie się pogrzeb księcia Johanna Georga, weźmie w nim udział para królewska, oraz jak podał dwór, książę Carl Philip. 

9 komentarzy

 1. Ten rok zaczął się ciekawie i widać, że tak będzie trwał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już nie mogę się doczekać chrzcin Oscara:) Mam też nadzieję, że Sofia niedługo urodzi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podano date chrzcin? Na Twitterze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak napisalam w poście, na oświadczenie musimy poczekać jeszcze jakieś dwa tygodnie. Dwór nie podał żadnej oficjalnej daty.

   Usuń
  2. Possible christening date for Prince Oscar may be the 7th of June which would be the 70th anniversary of King Carl XVI Gustaf’s baptism. Myslalam ze to oswiadczenie. Noe znam zbyt angielskiego i sie pomylilam ;)

   Usuń
  3. To tylko kolejna proponowana przez fanów data. 7 czerwca ochrzczony został król Karol Gustaw, stąd pomysł, że Victoria i Daniel mogą zdecydować się na ten dzień. Drugą proponowaną datą jest 19 czerwca rocznica ślubu pary królewskiej i Victorii oraz Daniela :)

   Usuń
 4. Zapowiada się fantastyczny dla fanów, a pracowity dla Ciebie rok.;) Ale chyba właśnie o to chodzi, by coś się działo.:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj będzie się działo :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.