Książęca para idzie własną drogą

2016/03/18

Pinterest


Narodziny kolejnego dziecka w Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej zbliżają się wielkimi krokami. Książęca para kompletuje wyprawkę, a księżna wypełnia swoje ostatnie oficjalne obowiązki przed porodem. Już po 31 marca rozpocznie urlop macierzyński i w domowym zaciszu, wraz z mężem, będzie oczekiwać narodzin swojego pierwszego dziecka. Nie od dziś wiadomo, że książęca para idzie swoją własną drogą w kontaktach z mediami i w życiu oficjalnym.Już moment ich zaręczyn, 27 czerwca 2014 roku, różnił się od zaręczyn sióstr księcia. O zaręczynach Victorii i Daniela narzeczeni i para królewska poinformowali w specjalnym orędziu telewizyjnym, a niedługo po nim odbyła się bardzo oficjalna konferencja prasowa w jednej z komnat Zamku Królewskiego.


Księżniczka Madeleine za pierwszym razem ogłosiła swoje zaręczyny za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, a niedługo po tym śladem siostry spotkała się wraz z byłym narzeczonym z prasą w ogrodach letniej rezydencji rodziny na Olandii. Za drugim razem wraz z obecnym mężem nagrała specjalny filmik w którym ogłosiła swoje zaręczyny.


Książę Carl Philip i księżna Sofia zdecydowali się na coś zupełnie innego. Zaręczyli się o poranku 27 czerwca, a po południu spotkali się z prasą na nieformalnej konferencji prasowej w ogrodach Zamku, którą zakończyli pocałunkiem. Przed pojawieniem się książęcej pary na Zamku dwór nie wydał żadnego oświadczenia co do powodów zorganizowania konferencji.


Ślub choć bardziej upubliczniony niż zaślubiny księżniczki Madeleine i Christophera O'Neilla miał bardzo personalny charakter. Sofia i Carl Philip w swoim wielkim dniu pokazali zupełnie coś innego, zaczynając od oprawy muzycznej, a kończąc na nowoczesnym torcie. Kto wcześniej widział gospelowe zakończenie królewskiego ślubu? Choć była to dość ryzykowna decyzja, zakończyła się ona ogromnym sukcesem.


Teraz zbliżają się narodziny ich pierwszego dziecka. Możemy się spodziewać, że w tak ważnym momencie książęca para również pójdzie własną drogą. Para królewska doczekała się czterech wnuków, a informacje o ich narodzinach za każdym razem podawano w inny sposób.

Kiedy księżniczka Victoria trafiła w nocy do szpitala Karolińska w 2012 roku, dwór królewski potwierdził, że jest w połogu i w najbliższym czasie przyszły król bądź królową pojawi się na świecie. O płci dziecka podczas konferencji poinformował książę Daniel. Cztery lata późnej, przy okazji narodzin księcia Oscara, dwór nie podał informacji o przewiezieniu Następczyni Tronu do szpitala. Późnym wieczorem poinformował o organizacji konferencji prasowej w szpitalu Karolińska, nie potwierdził jednak przyjścia nowego członka rodziny królewskiej. O narodzinach synka poinformował dopiero książę Daniel.

Księżniczka Madeleine i Christopher mają zdecydowanie bardziej restrykcyjne podejście do mediów. O narodzinach swoich dzieci poinformowali za pośrednictwem strony internetowej dworu królewskiego. W 2014 roku Chris osobiście spotkał się w szpitalu z prasą, z kolei po narodzinach Nicolasa postanowił spędzić czas z żoną i dziećmi, a konferencję prasową poprowadziła rzeczniczka dworu królewskiego w towarzystwie położnej, która odebrała poród.


Dania i Anglia informują o narodzianch w podobny sposób. Dwór wydaje oświadczenie o narodzinach dziecka, a kiedy mama wraz z nowym członkiem rodziny opuszcza szpital rodzina spotyka się z prasą. Tak było w przypadku wszystkich dzieci księżnej Mary i księcia Frederika urodzonych w 2005, 2007 i 2011 roku oraz dzieci księżnej Marie i księcia Joachima. W ten sam sposób postąpiło księstwo Cambridge, idąc śladem rodziców księcia Williama.

Svenskdam

W Holandii było zupełnie inaczej. Kilka godzin po narodzinach Willem Alexander pojawiał się z nowonarodzonymi córkami na spotkaniu z prasą. Holendrzy mogli więc zobaczyć księżniczki zaledwie kilka godzin po przyjściu na świat. W Belgii wydawane jest oficjalne oświadczenie, a pierwsze zdjęcia noworodka są wykonywane jeszcze w szpitalu i również bardzo szybko obiegają świat.Książęca para może zdecydować się na całkiem inne ogłoszenie szczęśliwej nowiny niż zrobiły to siostry księcia. Już niedługo przekonany się jak to zrobią:)

Źródło zdjęć: Pinterest, svenskdam, Google Images, Swedenstyle, zimbio, Harper Baazar, ok-magazine, amosnews

11 komentarzy

 1. Kolejny fenomenalny post. Mam nadzieję, że po informują o narodzinach dziecka jak Vic i Daniel

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe zestawienie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa notka :) a mam takie pytanie . Napislalm na stronie srk wiadomosc i czekam na odpowiedz 4 dni i widze ze nic sie nie zapowiada na odpowiedz. Czy jest mozliwe by w ogole nie odpowiedzili? A jak bylo U ciebie, zawsze odpowiadali?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiadali raczej za każdym razem :)

   Usuń
  2. Och to super :D poczulam ulge :) a ile dni zwykle czekalas?

   Usuń
  3. Od kilku dni do dwóch tygodni :)

   Usuń
 4. też jestem ciekawa w jaki sposób podzielą się tą nowiną :) chociaż stawiam na coś podobnego jak u Victorii i Daniela.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz nie mogę się doczekać jeszcze bardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy post, bardzo miło się czytało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ślub CP i Sofii był śliczny, jeden z moich ulubionych

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.