Księżna Sofia na spotkaniu z założycielem Make a Change

2016/03/09

Make a Change

Dzisiaj przed południem księżna Sofia przyjęła na audiencji założyciela organizacji Make a Change. Na oficjalnej stronie fundacji możemy przeczytać:

Dziś mieliśmy okazję spotkać się z JKW księżną Sofią, zaprezentować jej dokonane zmiany i porozmawiać o naszej pracy wobec mobingu.
Problem mobbingu wzrasta i musiały podjąć innowacyjne działania w oparciu o lepszą koordynację i zwiększoną ilość przekazywanej wiedzy. Księżna Sofia jest zaangażowana w tworzenie lepszych, długoterminowych i trwałych rozwiązań wraz z organizacjami działającymi w tej sprawie.
Jesteśmy zaszczyceni z okazji jaką otrzymaliśmy i mamy nadzieję, że możemy mieć możliwość rozwijania naszej współpracy w przyszłości.

Organizacja książęcej pary kilka miesięcy temu zdecydowała się zająć mobbingiem, prześladowaniem w sieci oraz zwiększaniem wiedzy o dysleksji wśród dzieci i młodzieży. Właśnie tych tematów dotyczą ostatnie spotkania księżnej Sofii. Już jutro Sofia wraz z mężem spotka się z kolejną organizacją, która podejmuje tematy związane z działalnością ich fundacji.

13 komentarzy

 1. Czy ona zawsze musi wzbudzać wokół siebie takie zainteresowanie? Wie jak być sławna.
  Gdzie sie nie wejdzie tam kłotnia o Sofijke. Szkoda zachodu. I tak nikt nie zna jej osobiście. A udawać można wszystko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopóki do Ciebie i kilku innych osób nie dotrze fakt, że Sofia jest dobrym człowiekiem, chcącym pomagać innym takie bezpodstawne kłótnie będą żyły swoim życiem. Na szczęście większość z nas zrozumiała, że Sofia jest dobrym, zaangażowanym w to co robi człowiekiem. A za każdym razem znajdzie się ktoś kto bezpodstawnie będzie wciskał innym to jaka Sofia jest zła nie dobra, i jak to wszystkich omamiła i niedługo pokaże jaką jest na prawdę. Szkoda na to czasu ludzie doszli już do swoich wniosków i ją polubili.

   Usuń
  2. Czasem nie ma sensu wdawać się w takie jałowe dyskusje. Póki ktoś sam nie zechce inaczej spojrzeć na daną osobę czy jej pracę nikt go nie przekona. Nawet w wielogodzinnych dyskusjach czy na przykładach wziętych z życia. Czasem mam wrażenie, że niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że każdy człowiek się zmienia. Czy na lepsze czy na gorsze - to już nieważne, ale się zmienia. I każdemu należy dać drugą szansę.

   Usuń
  3. Oglądając niecenzuralne zdjęcia z przeszłości ciężko sobie wyobrazić, że ta sama osoba jest księżną...
   Kogoś się lubi, a kogoś nie, napisałam jak jest i nie musicie się wdawać ze mną w dyskusje.
   Mnie nie przekonacie. Ja nie należę do zwolenników tej... pani.

   Usuń
  4. Hahahaha a ta tylko o jednym. Sofia już dawno pokazała jakim naprawdę jest człowiekiem. Nie mogę się na patrzeć na jej zdjęcia i filmiki z Estelle, Leonore czy dziecmi, które poznala podczas różnych wyjść. Jest strasznie uśmiechniętą, pozytywną, uroczą dziewczyną. Aż Milo patrzeć na takie osoby.

   Usuń
  5. Mnie cieszy tylko jedno, że to nie Sofia zostanie kiedyś królową :) Cóż, też należę do tej "drugiej" opcji, która nie darzy Sofii aż taką sympatią. Jest bardzo ładna, miła, pracowita. Ale to nie ta klasa co Victoria, Madeleine (księżniczki), Mary, Maxima czy królowa Sylvia.

   Usuń
 2. Fajnie, że Sofia i Carl zajęli się sprawą przemocy w sieci :) w dzisiejszyh czasach to nagminne przypadki i zamiast znikać, pojawia się ich coraz więcej. Rozumiem, wyrażanie zdania, ale można to zrobić w kulturalny sposób :)
  To teraz czekamy na poród. Z ostatnich wpisów wywnioskowałam, że Sofia urodzi jednak na początku kwietnia :) znaczy, ma zaplanowany :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Super, że Sofia od razu obrała jakiś kierunek i w nim działa. A nie ma wyjść będzie większego celu tylko po to żeby się pokazać. Mobbing to ogromny problem dobrze, że ktoś znany zajął się tym tematem w Szwecji. Taka księżna może zrobić wiele dobrego. Z niecierpliwością czekam na jej dalsze kroki, jest wspaniała, widać, że chce pomagać innym i ma ogromny zapał i siłę do pracy nad tym co uważa za ważne. Może zrobić naprawdę dużo i nie tylko wierzę, że zrobi ale wiem, że zrobi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, dobrze patrzy się na jej zaangażowanie! Wydaje się być bardzo sympatyczną, ciepłą i uśmiechniętą osobą.

   Usuń
 4. Już nie mogę się doczekać dzidziusia!! To już niedługo, bardzo się cieszę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie dlatego tak lubię SRK każdy ma ugruntowane cele, Królowa od ponad 40 lat walczy o prawa kobiet i pomaga zapewnić szczęśliwe dzieciństwo i pomóc wykorzystanym dzieciom, Madeleine również niesie pomoc dzieciom przez Min Stora Dag i Childhood, Sofia zajęła się pracą dla fundacji, którą założyła z mężem i co chwilę ma spotkania z założycielami czy prezesami fundacji zajmujących się walką z cyberprzemocą czy mobbingiem. Victoria ma mniej ukierunkowane wyjścia, chociaż również z Danielem mają swoją fundację, która ma określone cele. Ale wiadomo Victoria jest przyszłą królową i musi wypełniać najróżniejsze obowiązki. One nie muszą kilka razy w tygodni (albo rzadziej) wyjść, pojawiać w jakiejś szkole czy gdziekolwiek indziej, tylko po to rzeby sie pojawic. Ich praca nie ogranicza się do wyjścia, pokazania się i powrotu do domu. One naprawdę pracują, robią coś dobrego i pomagają innym. To wspaniale.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sofia ślicznie wygląda na dzisiejszym spotkaniu
  ogólnie widać, że brzuszek ma nisko usadowiony i chyba puchną jej łydki (bo na zdjęciu wyglądają na masywniejsze niż przed ciążą)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.