Narodziny księcia - LIVE blog

2016/03/03

Twitter

Pamiętajcie o odświeżaniu strony

8:40 O 11:15 zostaną podane imiona księcia. 

8:45 Po konferencji księcia Daniela rzeczniczka dworu podała, że skurcze zaczęły się w ciągu dnia, a poród, przy którym obecny był książę Daniel, przeszedł bardzo szybko, be, żadnych komplikacji.

8:47 O 23:24 do Karolińska przyjechał książę Carl Philip, aby poznać swojego siostrzeńca. "Oczywiście czuję się wspaniale!" powiedział książę. Księżniczka Madeleine również jest w Szwecji, a o narodzinach nowego członka rodziny dowiedziała się od razu po przyjściu  chłopca na świat. Na swoim Facebooku pogratulowała siostrze i szwagrowi, a na koniec dodała, "wspaniale być tutaj".

Twitter
9:03 Victoria i Daniel doczekali się synka, więc dla kogo było różowe body, które ostatnio kupili Sofia i Carl Philip? Czyżby spodziewali się córeczki?

MiniRodini
9:08 Gratulacje rodzicom można złożyć za pośrednictwem mediów społecznościowych. Szwedzi mają również możliwość wpisania się do specjalnej księgi gratulacyjnej na Zamku Królewskim w godzinach 13:00 - 16:00.

9:18 jak informuje dwór królewski. Księżniczka Estelle właśnie odwiedziła swojego braciszka!!!

Aftonbladet

9:25 Księżniczka Estelle była w szpitalu dzisiaj rano i została dopuszczona do swojego braciszka.Rodzina musi teraz przenieść się  szpitala do Haga i jest bardzo podekscytowana i szczęśliwa, mówi rzeczniczka Margaretha Thorngren.

Kungahuset


 9:27 Rodzina przed chwilą opuściła szpital i wraca do domu!! Dzięki uprzejmości dworu królewskiego możemy zobaczyć pierwsze zdjęcie całej rodzinki.

9:36 wszystko wskazuje na to, że księżniczka Madeleine również odwiedziła siostrzeńca dzisiejszej nocy w szpitalu.

9:38 jak informuje rzeczniczka dworu, " to szczególny moment". Fotografię wykonał adiutant książęcej pary. A rodzina jest bardzo "szczęśliwa i podekscytowana".

10:02 Książę Carl Philip i księżna Sofia dowiedzieli się o narodzinach bratanka podczas kolacji w restauracji Farang na Tulegatan 7. Paparazzi sfotografowali księcia, kiedy odebrał o 20:40 telefon, następnie wrócił do restauracji, gdzie przekazał szczęśliwą nowinę żonie.


10:30 w samo południe na Stepsholmmen wystrzelone zostaną 21 saluty armatnie na część księcia.

10:48 Dwór królewski wydał oficjalne gratulacje od członków rodziny.  
Para królewska

Dzielimy wielkie szczęście z dziedziczną parą książęcą i księżniczką Estelle z okazji powitania przez nią młodszego brata. Życzymy rodzinie wspaniałego czasu spędzonego w ciszy i spokoju. A my cieszymy się widząc nasze wnuki. 

Książę Carl Philip i księżna Sofia

Z wielkim ciepłem i miłością pragniemy powitać w rodzinie syna Victorii i Daniela. Z radością czekamy na powiększenie się rodziny i na możliwość wspólnego dorastania kuzynów/kuzynowstwa (Formuła zależy od tłumaczenia).

Księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z Victorią, Danielem i Estelle z okazji narodzin naszego nowego członka rodziny. Zarowno Leonore i Nicolas czekają na swojego nowego kuzyna i wszyscy życzymy mu ciepłego powitania w rodzinie.

Olle i Ewa Westling

Czujemy dziś wielką radość przez poród Następczyni Tronu. Nasz syn zyskał drugiego dziecko, a Estelle długo wyczekiwane rodzeństwo. Życzymy im powodzenia z nowym członkiem rodziny. Będziemy ich wspierać i pomagać jako dziadkowie.

Anna Westling Söderström z rodziną

Z wielką przyjemnością witamy w rodzinie kolejne dziecko. To wspaniałe, że Estelle ma rodzeństwo, a księżniczka i mój brat mają dwójkę dzieci. Będzie fantastyczne móc śledzić jak Estelle nawiązuje relacje ze swoim młodszym bratem. Moje córki są zachwycone, że mają kuzyna.

10:58 Na krótko po godzinie 10.00 premier Stefan Löfven wraz z delegacją składającą się z członków dworu królewskiego, rządu i parlamentu przybył do Pałacu Haga aby potwierdzić narodziny księcia wraz z oficjalnymi świadkami. O 10:45 delegacja opuściła książęcą rezydencję.

11:02 dwór królewski potwierdził obecność Estelle na Te Deum.

11:05 Dwór królewski poinformował oficjalnie, Premier wraz z oficjalnymi świadkami potwierdził narodziny księcia i podpisał dokumenty temu poświadczające.

11:07 Premier wydał oficjalne oświadczenie:

"Chciałbym w imieniu Parlamentu złożyć najserdeczeniejsze gratulacje JKW Następczyni Tronu, księżniczce Victorii i księciu Danielowi z okazji narodzin ich syna. Szwecja ma nowego księcia? Jest to dzień pełen radości. "

11:09
Oglądaj na żywo posiedzenie rządu


-----

11:20
Oscar Carl Olof, Książę Skåne

Tytuł księcia Skanii nosił król Gustaw Adolf, dziadek Karola Gustawa.

Jak podobają Wam się imiona księcia?

11:30 Za 45 minut rodzina królewska zbierze się na Te Deum na cześć księcia Oscara.

11:50

"Jestem bardzo szczęśliwa, oboje jesteśmy. Wysłaliśmy [Victorii i Danielowi] nasze gratulacje, niech wiedzą, że razem z nimi dzielimy ich radość. Obserwowaliśmy ciążę i bardzo czekaliśmy na poród, wspaniale usłyszeć, że mały chłopiec bezpiecznie się urodził" - księżna Mary z Danii.

12:00 Pierwsze zdjęcie z Kaplicy.12:06 Na uroczystości nie może zabraknąć nestorek rodu. Hrabiny Bernadotte af Wisborg zajęły już swoje miejsca.


12:09 Państwo Westling są już na miejscu. Możemy zobaczyć także siostrę księcia Daniela z mężem.12:17 Rodzinę króla reprezentuje księżniczka Christina wraz z mężem.


12:19 rodzina królewska zajęła swoje miejsce. Niespodziewanie na miejscu jest również Christopher O"Neill!


12:42 król nie miał jeszcze okazji osobiście poznać wnuka. Zrobi o dzisiaj późnym popołudniem. Królowa prawdopodobnie z samego rana poznała księcia Oscara, król w tym czasie odwiedzał szkołę podstawową.

13:31 Rodzina królewska cieszy się rodzinnym obiadem na Zamku Królewskim.

13:56 od godziny można wpisywać się do księgi grstulacyjnej. Kolejka do Zamku Królewskiego nadal rośnie.

Aftonbladet
14:02 Jak podaje premier Estelle jest bardzo podekscytowana, dumna i zadowolona z posiadania braciszka, dla którego przygotowała specjalne obrazki. Na jednym z rysunków wykonanych przez księżniczkę byli rodzice z dwójką dzieci. Niestety Oscar troszkę ją "rozczarował" zamiast oglądać obrazki wolał spać. Z kolei położony dodał, że mały książkę ma ciemne włoski.

73 komentarze

 1. Teraz czekajmy na imiona i patronat (Olandia?).
  Obstawiam, że jedną z matek chrzestnych będzie Madeleine, z kolei Victoria na pewno zostanie matką chrzestną dziecka Carla Philipa, co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście miałam czasu jeden dzień na wchodzenie do internetu i musiała urodzić...

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.pomponik.pl/plotki/news-ksiezna-victoria-urodzila-syn-czy-corka,nId,2155768

  OdpowiedzUsuń
 4. Maddie jako chrzestna to pewniak :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matylda i ktos z Luksemburga tez jest prawdopodobny

   Usuń
  2. I książę Frederik z Danii :)

   Usuń
 5. Ja myślę, że wybiorą jakąś mniej znaną prowincję, albo raczej taką która jeszcze nie miała księcia czy księżnej.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://gwiazdy.wp.pl/artykul/5967692985016961/ksiezniczka-victoria-urodzila.html

  OdpowiedzUsuń
 7. O nie nie chcę aby Carl i Sofia mieli córkę !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze, żeby dzieci były zdrowe :D o płci nie decydują nawet Carl Philip i Sofia.

   Usuń
 8. Gratulacje dla szczęśliwych rodziców!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Za dwie godziny poznany imiona, myślę, że nas zaskoczą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mysle ze bedzie pol na pol, czyli imie tradycyjne plus imie oryginalne

   Usuń
 10. Nareszcie się doczekaliśmy ! Gratulacje dla szczęśliwych rodziców !

  OdpowiedzUsuń
 11. super, że Vic pokazała się bez pełnego makijażu i wystylizowanych włosach.
  W końcu normalna kobieta, nie tylko księżna, która 8h po porodzie nie wygląda idealnie

  OdpowiedzUsuń
 12. Jaka piękna wspaniała rodzina!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Jestem bardzo zdziwiona parę tygodni zainteresowałam się tą rodziną królewską(wcześniej interesowałam się tylko brytyjską).
  Dziwi mnie,że wychodzą ze szpitala Estelle byle jak ubrana zresztą wszystko jest byle jak a nie po królewsku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za roznica jak? Przecież rodzina królewska to tez ludzie jak każdy z nas . wazne ze jest ubrana . a nie naga :)

   Usuń
  2. Estelle miałaby wystąpić w eleganckiej sukieneczce, a Victoria miała się wystroic? Zauważyła, że zdjęcie rodzinki możemy zobaczyć TYLKO dzięki uprzejmości dworu królewskiego. Nie robią szopki dla paparazzi żeby się pokazać. To jest ich prywatny czas,prasa nie miała tam wstępu. Tyylko dzięki uprzejmości książęcej pary, możemy zobaczyć tak ważny moment jak opuszczenie przez rodzinę szpitala. Oczywiście gdyby robili wielkie wyjście wszystko byłoby idealne, tylko po co? I tak cały czas są na świeczniku, należy im się trochę prywatności

   Usuń
  3. Rozbawił mnie komentarz anonima.

   Estelle jest ubrana normalnie, jak każde dziecko w jej wieku, w spodnie i sweterek. Nie sądzę, że została ubrana "byle jak".

   A czy Twoja ulubiona brytyjska rodzina królewska zawsze ubiera się po królewsku?? Nie.

   Karolina

   Usuń
  4. byle jak ? a przepraszam bardzo zauważyłaś może że to "byle jak" to jest ICH PRYWATNY CZAS i że NIE MIELI obowiązku POKAZYWAĆ NAM TEGO ZDJĘCIA ? Rodzinka mimo że jest królewska to pokazała nam się w tym momencie z tej normalniej strony że oni również są normalnymi ludźmi i nie robią szopki dla paparazzi !

   Usuń
  5. Myślałam,że wszędzie jest tak jak w brytyjskiej rodzinie królewskiej albo bardzo podobnie więc po prostu się dziwię...

   Usuń
  6. Anonimowy3 marca 2016 10:01 --> Całe szczęście, że nie wszędzie.

   Usuń
  7. Koleżanka żyje standardami rodziny brytyjskiej, czyli plastikowej Kate i bufoniastego Williama. Do tego całej gromady mniej lub bardziej dziwacznych brytyjskich arystokratów. W takiej sytuacji pełna normalność i naturalność SRK może rzeczywiście być szokiem. Proponuję posłuchać co mówi Victoria. To może być kolejny szok w porównaniu z jedynie wystrojoną i uśmiechającą się Kate. Że Księżniczka może mówić i nawet z sensem...

   Usuń
  8. Bo mimo tego , że to królewska rodzina to zachowują się normalnie - jak każdy z nas i to jest super :)

   Usuń
  9. Zgadzam sie z tym. BRK to lubie tylko harrego i Sophie

   Usuń
 14. Estelle jaką zaaferowana. Moja ulubiona rodzinka. Estelle z pewnością cieszy się tak jak rodzice.

  OdpowiedzUsuń
 15. Estelle wygląda na przejętą faktem że ma braciszka ! Victoria i Daniell wyglądają na prze-szczęśliwych ! fajnie że Victoria pokazała się bez makijażu i nie wyglądała na wystylizowaną , zauważyliście że u Madeleine było też tak że najpierw córeczka a potem synek ? Może u Carla-Philipa i Sofii tez tak będzie ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Aż się popłakałam widząc to zdjęcie. Są najlepsi!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Podoba mi się ta tradycja pokazywania zdjęcia z momentu opuszczania szpitala. Dobrze, że mogą to zrobić bez obecności prasy. Victoria z pewnością jest wykończona po porodzie. Należy jej sie odpoczynek i spokój, a nie pozowanie do zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak podkreślił Daniel na konferencji przy Estelle uszanowali ich prywatność, przy Maddie też tak postąpili, a rodzina królewska odwdzięcza się częstymi zdjęciami dzieci
   Jak gdzieś wychodzą to zapozorują do fotki z innymi i nie robią z tego problemu
   .
   fajnie, że wyjścia nie robią takiej szopki jak BRK - współczułam Kate, że kilka godzin po porodzie musi mieć pełen make-up, wystylizowane włosy, sukienkę i obcasy.
   Ja 10 h po porodzie ledwo chodziłam i chciałam już wrócić do domu

   Usuń
 18. Że też wiedzieli gdzie CP i Sofia jedzą kolacje i akurat udało im się uchwycić moment, kiedy odebrał telefon.
  Ciekawe czemu Sofia nie pojechała z nim do szpitala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Restauracja znajduje się w samym centrum i jest bardzo znana. Nie wiadomo do końca kto zrobił zdjęcia, mógł to również dobrze być jakiś fan. O 21:00 Sofia i Carl Philip opuścili restauracje i pojechali do domu. Nie zapominajmy, że Sofia jest w siódmym, a raczej już ósmym miesiącu ciąży, tak więc po prostu poszła spać, z pewnością była zmęczona, do czego przez spory brzuszek ma prawo. Carl pojawił się w szpitalu przed północą, czyli bardzo późno, a już na pewno późno dla ciężarnej kobiety.

   Usuń
 19. Już niedługo imiona!!

  OdpowiedzUsuń
 20. "Z radością czekamy na powiększenie się rodziny i na możliwość wspólnego dorastania kuzynów" - to może oznaczać, że tez oczekują chłopca :)
  jakby była dziewczynka, to pewnie użyli by sformułowania :kuzynostwa"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to zależy od tłumaczenia Marleny, a poza tym przecież czasem mówi się zamiast "kuzynostwa", "kuzynów"

   Usuń
 21. http://kobieta.onet.pl/dziecko/plotki/ksiezniczka-victoria-urodzila-synka/49h2lt

  OdpowiedzUsuń
 22. Z tego co zrozumiałam to Oskar Carl, dalej nie wiem :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Podejrzewałam ze bedzie carl

  OdpowiedzUsuń
 24. chyba z wrażenia zabrakło "s"
  Prins Oscar Carl Olof, hertig av Skåne

  OdpowiedzUsuń
 25. Och szkoda, że nie Olandia :(

  OdpowiedzUsuń
 26. Obstawiałam Carl i Oscar więc się cieszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. może zrobią chrzest w rocznice ślubu?
  zwykle przypada ok. 3 miesiące po porodzie, więc może tak zrobią

  OdpowiedzUsuń
 28. Czyli jednak zmarłego wujka nie uczcili imionami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi trochę żal, że nie dodali imienia Johann... a obiecali ;)

   Usuń
  2. No cóż prasa twierdziła, że obiecali, a czy tak było naprawdę? Nie wiadomo. Równie dobrze można uznać, że dali po Carlu Johannie i po królu imię Carl.

   Usuń
 29. Szkoda, że nie dali czwartego imienia po drugim dziadku tak jak Estelle nosi imiona po obu babciach.. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też myślałam, że maluch dostanie imiona po dziadkach Carl Olle i po wujku Johann.
   A może Carl Philip spodziewa się synka i ich dziecko dostanie imię po wujku Bertilu?

   Usuń
 30. Teraz pozostaje czekać na zdjęcia małego księcia

  OdpowiedzUsuń
 31. To tera czekamy na Te Deum i nowe fotki Estelle!!! Śliczne imię Oscar, bardzo mi się podoba ;D

  OdpowiedzUsuń
 32. wiadomo kiedy pojawią się zdjęcia małego księcia ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością jeszcze w tym tygodniu, na pewno w przeciągu kilku dni albo tylko godzin? Trudno powiedzieć. Zdjęcia Estelle pokazali cztery dni po narodzinach, Leonore podobnie, Nicolasa dzień po narodzinach.

   Usuń
 33. czemu CP był na posiedzeniu rządu? (jako ewentualny regent Estelle?
  zawsze musi jakich następca towarzyszyć królowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowi podczas takiego spotkania powinien towarzyszyć następca. Kiedy rodziła Maddie, zawsze była to Victoria, kiedy Sofia urodzi również powinna to być ona. W 2012 roku i teraz jest to Carl Philip z wiadomego powodu, Vic jest dopiero po porodzie.

   Usuń
 34. ale błagam, popraw w końcu imię, to nie jest Ocar, tylko Oscar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisząc szybko na klawiaturze błąd się może zdarzyć. Od 11:20 jest oddzielny post z imieniem księcia napisanym prawidłowo, tak się Marlena wie jak ma na imię.

   Usuń
  2. właśnie od 11:20 było mnóstwo czasu by to poprawić, bo ciągle post jest aktualizowany.
   Marlena wie i my wszyscy też, ale to po prostu słabe, że ciągle jest niezmieniona forma.
   Wiem, że literówka może się zdarzyć, każdemu, ale edycja jest po to by takie rzeczy poprawić.
   No cóż, to że pojawił się inny post to nie wiem, bo tylko ciągle odświeżam ten - w końcu to live
   P.S. to nie jest hej, bo pewnie zaraz zostanę za to zlinczowana

   Usuń
  3. Błąd został poprawiony pół godziny temu. Poza tym chyba nie sądzisz, że informacje same się znajdują, teksty po szwedzku same się tłumaczą, może tak samo zdjęcia same się dodają? Przetłumaczenie i napisanie czegoś stylistycznie trochę trwa. A żeby Wy mogli przeczytać to co jest w poście lub to co w nim będzie na bieżąco musze przeglądać około 10 stron. Tak więc zapewniam, że od ogłoszenia imion nie leżałam bezczynnie.

   Usuń
 35. Marleno- daj link do transmisji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że przy tej okazji nie ma transmisji na żywo...

   Usuń
  2. Nie ma transmisji, są tylko zdjęcia.

   Usuń
 36. Za chwilę koniec Te Deum, oczekiwanie na pierwsze fotografie księcia, emocje opadną, chwila wyciszenia po ostatnim nerwowym oczekiwaniu... I zacznie się oczekiwanie na poród Sofii :) patrząc na brzuszek myślę, że możemy się spodziewać porodu pod koniec marca, często jest tak, że pierwsze dzieci rodzą sie wcześniej. Ja obstawiam termin po 25. marca. A może dziecko zrobi im niespodziankę i będzie ich króliczkiem wielkanocnym? :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Podobno król ma paskudną grypę, może to jest powodem, że jeszcze nie odwiedził wnuka,bo nie chce go zarazić...

  OdpowiedzUsuń
 38. Ciekawe, że pierwsze imię Daniela to Olof. Używa jednak drugiego Daniel, a swojemu synowi dał na imię tak samo jak jemu jego rodzice...

  OdpowiedzUsuń
 39. Sofia ma trochę oklapnięty brzuszek( chodzi o to że jest on bardziej na dół skierowany ) ? czy mi się wydaje ? Jeżeli ma faktycznie oklapnięty brzuszek to porodu możemy się spodziewać szybko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obniżony brzuch to jeszcze nie jest oznaka rychłego porodu. Miałam całą ciążę taki brzuch :)

   Usuń
 40. Zapewne z powodu dzisiejszych uroczystości spotkanie fundacyjne Carla i Sofii zostanie dziś odwołane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę nie wiadomo. Spotkanie nadal widnieje w kalendarzu, możliwe więc, że się odbyło, a nie pojawią się żadne zdjęcia.

   Usuń
 41. Od razu wyobraziłam sobie Estelle nad braciszkiem z rysunkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 42. 1:0 dla mnie z obstawiania, co się urodzi. Super, że chłopczyk, teraz czekam na dziewczynkę u Sofii, a wy jak??
  A zdjęcie super, trudno się spodziewać Victorii w sukni wieczorowej i pełnym makijażu po porodzie...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.