Victoria na wykładzie Sekretarza Generalnego ONZ

2016/03/30


SVT.se

Dzisiaj wieczorem Victoria przerwała na kilka godzin swój urlop macierzyński, aby wziąć udział w bardzo ważnym spotkaniu. O poranku do Szwecji dotarł Sekretarz Generalny ONZ, Ban Ki-moon, aby spotkać się z premierem a o godzinie 18:00 wygłosić specjalny wykład w Stockholm City Hall. Victoria, jako przyszła królowa i członek rodziny zaangażowany w działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych pojawiła się na spotkaniu.

MTV.fi
SVT.se
The Royal Forums

W tym czasie Oscarem zajmuje się tata, który do swoich obowiązków po świętach wróci 6 kwietnia. Książę chce się nacieszyć synkiem zanim wyruszy w trwającą trzy dni podróż do Niemiec. Dzisiejsze spotkanie jest dla Victorii pierwszym po porodzie, aczkolwiek nie znaczy to, że będziemy mogli znowu regularnie ją widywać. Victoria nie skończyła jeszcze swojego urlopu macierzyńskiego. Będzie on trwał co najmniej do końca sierpnia. Najprawdopodobniej kolejna okazja do zobaczenia księżniczki nadarzy się w ciagu najbliższych dni lub tygodni, kiedy na świat przyjdzie dziecko Sofii i Carla Philipa, o ile może nie zdecydować się na pojawienie podczas Te Deum, o tyle powinna  być na ogłoszeniu imion, szczególnie, że wraz z mężem i dziećmi będzie w tym czasie na Zamku Królewskim, gdzie cała rodzina będzie wspólnie świętować narodziny kolejnego członka rodziny.

W pełni potwierdzona jest obecność książęcej pary, 29 kwietnia podczas koncertu z okazji urodzin króla, a także na wszystkich uroczystościach następnego dnia (na ich części pojawią się także wnuki pary królewskiej, które podczas obchodów będą na Zamku Królewskim kilka kroków od rodziców). Na czas obchodów, a przynajmniej ich części, dziećmi zajmą się Westlingowie, mówi się o obecności rodziców księcia podczas części obchodów takich jak koncert czy wieczorny bankiet następnego dnia. Na ten czas dziećmi zajmie się niania, bądź co bardzo pewne (miało to miejsce w przypadku Estelle) siostra księcia z mężem. Następnie w maju księżniczka ponownie przerwie urlop w trakcie oficjalnej wizyty państwowej w Szwecji. Możliwe, że pojawi się również na Eurowizji i wręczeniu Polar Music Prize. Nie są to jednak potwierdzone informacje. Możliwe, że będzie pojawiała się okazjonalnie na takich spotkaniach jak dzisiejsze aczkolwiek jest to wątpliwe w najbliższym miesiącu. Daniel w najbliższych dniach wyjedzie za granicę i wróci do regularnych obowiązków, tak więc Victoria tym bardziej będzie chciała być w domu. Wszystko będzie zależało od samopoczucia Oscara, na pewno takie spotkania jak dzisiejsze nie będą podawane z większym wyprzedzeniem niż jeden dzień, tak jak w tym przypadku. 

Chociaż książęca para zatrudnia dwie nianie dla córeczki, nie są skorzy do zostawiania kilku tygodniowego synka pod opieką niani. Nianię dla Estelle zatrudniono dopiero kiedy dziewczynka miała pół roku. Przez pierwsze miesiące księżniczką zajmowali się rodzice, dziadkowie a podczas szczególnych wydarzeń, jak chrzest księżniczki, dawna niania Victorii. Księżniczka Victoria, zamierza spędzić pierwsze miesiące z synkiem i nie zamierza wracać do regularnych obowiązków przed końcem wakacji.

Z kolei w poniedziałek Daniel i Estelle byli widziani w ośrodku narciarskim Kungsberget. Znajduje się ono 30 minut drogi od Ockelbo, gdzie mieszka rodzina księcia oraz dwie godziny drogi od Sztokholmu. Najprawdopodobniej cała czwórka spędziła Wielkanoc z Westlingami.

Jak donoszą media Estelle jest małą bohaterką, chce być cały czas przy braciszku i zajmować się nim. Podczas jednego z ostatnich wyjść książę Daniel powiedział, że Estelle jest "bardzo dumna z młodszego brata". Uwielbia spędzać z nim czas, pomagać przy kąpieli, czy ubieraniu. To ona najlepiej wie co w danym momencie potrzebne jest Oscarowi i z przyjemnością pomaga mamie.Po Te Deum z okazji narodzin Oscara cała rodzina zjadła obiad na Zamku Królewskim. Na miejscu była oczywiście para królewska, Daniel i Estelle, Sofia i Carl Philip,  Madeleine i Christopher z dziećmi, księżniczka Christina i Tord Magnudon czy hrabina Marianne Bernadotte. Estelle miała wspaniałych towarzyszów do zabawy, jednak chciała jak najszybciej wracać do domu i nie mogła doczekać się kolejnego spotkania z braciszkiem. 21 komentarzy

 1. Świetnie wygląda!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Victoria wygląda pięknie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ślicznie wygląda, widać, ze nie robi wszystkiego aby tylko zrzucić pozostałości po ciąży, co by ją ludzie nie zobaczyli z kilogramem więcej. Już się nie mogę doczekać chrzcin, a idąc dalej w przyszłość- wspólnych wyjść całej czwórki i Oscara biegającego za Estelle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś ma z włosami, siwe czy mi się zdaje?

   Usuń
  2. Zdaje Ci się.

   https://www.instagram.com/p/BDlk7XfxSdv/

   Usuń
  3. całe szczęście :) wiadomo, że kobieta po ciąży nie powinna farbować włosów, ale jeśli okazałoby się, że ma aż tak siwe bo zazwyczaj widzimy ją w pofarbowanych to świadczyłoby, że ma duży dystans do siebie i nie obawia się krytyki. Ale teraz zauważyłam, że Japończyk też ma szarawe. Vic jest piękna, nawet w "siwych" włosach. Macierzyństwo jej służy.

   Usuń
 4. Twarz jej się jakby trochę zmieniła :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nic się nie zmieniła, wciąż promienna jak przed ciążą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zawsze wygląda perfekcyjnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się. Victoria wygląda świetnie. Macierzyństwo jej służy!

   Usuń
 7. Pięknie wygląda, wydaje mi się, że troszkę zmęczona na twarzy, pewnie jak każda mama :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Victoria bardzo ładnie wyglądała

  OdpowiedzUsuń
 9. No włosy to ma straszne, wyglądają na siwe ...A tak ogólnie stylizacja mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież ona nie ma siwych włosów! To światło tak pada. Zobacz tutaj, ponownie podsylam ten sam link:

   https://www.instagram.com/p/BDlk7XfxSdv/

   Usuń
 10. Płaszczyk wymieniłabym na inny, bo trochę zbyt elegancki i bardzie nadaje się na wieczór.

  Estelle - zawsze jak o niej czytam mam banana na twarzy. Urocze dziecko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to był już wieczór ;) tak sobie żartuje. Vic nosiła taki sam w kolorze różowym w ciągu dnia wiele razy.

   Usuń
  2. Wieczór np w teatrze czy operze a nie na wykład. Płaszczyk kojarzy mi się z bombką choinkową.

   Usuń
 11. Ślicznie wygladala <3 jest Vic i wszystkim poprawia sie humor :p a Estelle to po prostu uwielbiam 😂

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo liczę na zdjęcia z dzisiejszego wyjścia Sofii, jutro już 1 kwietnia więc zaczynamy odliczanie.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.