40 lat z królową Silvią - deser życia

2016/04/11

Tumblr

Królowa nigdy nie ukrywała, że z niecierpliwością czeka na wnuki i z lekką zazdrością spogląda na przyjaciół opowiadających o pociechach swoich dzieci. Wreszcie w 2012 roku spełniło się jej marzenie - została babcią po raz pierwszy. W przeciągu kolejnych czterech lat na świat przyszła trójka kolejnych wnucząt, a już niedługo pojawi się wśród nich piąte maleństwo. W programie Rok z rodziną królewską odpowiadającym o poczynaniach rodziny w 2013 roku, królowa wspominała swoją mamę, Alice Sommerlath, która stwierdziła niegdyś, że wnuki są deserem życia. W wywiadzie ze szwedzką telewizją królowa przyznała temu rację, a na unikatowych nagraniach z oglądania wystawy z okazji 40 rocznicy panowania króla Karola Gustawa, możemy zobaczyć bardzo bliską więź łączącą królową z wnuczką.

Tumblr


W 2014 roku na świat przyszła  druga wnuczka królowej, Leonore. Dziewczynka z rodzicami,  i młodszym bratem, na co dzień mieszka za granicą. Kiedy Leonore przyszła na świat przed planowanym terminem porodu, król i królowa odwołali wszystkie zaplanowane spotkania i jak najszybciej udali się do Stanów, gdzie ich córka urodziła. W 2015 roku rodzina przeniosła się do Europy najpierw do Szwecji, a późnej Anglii. Do Londynu jest znacznie bliżej ze Szwecji. Królowa przyznała niedawno, na szczęście są telefony i Skype, rozmawiamy wszyscy razem prawie codziennie

Tumblr/ królowa Silvia i księżniczka Leonore w lecie 2014 roku


Brak spotkań nadrabiają w lecie. Wówczas cała rodzina zbiera się na Olandii. Królowa ma wówczas lepszą niż kiedykolwiek okazję do zabawy i spędzenia czasu z wnukami. W tym roku Estelle i Leonore tradycyjnie nie odstępowały siebie i babci na krok. Jak opowiadała z radością, dziewczynki spędzały całe dnie w piaskownicy, a królowa budowała z nimi zamki z piasku i piekła ciasteczka.

Silvia jest do reszty zakochana w swoich wnukach, chociaż obowiązki nie pozwalają jej i królowi na częste zajmowanie się wnukami podczas nieobecności ich dzieci, robią to npw miarę możliwości jak najczęściej. Do historii przeszła ujawniona przez jedną ze znajomych historia z Estelle w roli głównej, która miała powtarzać się bardzo często. Silvia miała rozmawiać z koleżanką przez telefon, kiedy to królowa zajmowała się najstarszą wnuczką, w pewnym momencie usłyszała szmer po drugiej stronie i słowa królowej, Estelle nie uciekaj, zostań z babcią... Muszę kończyć Estelle uciekła.

Jak twierdzi królowa, Leonore, pod względem charakteru jest kopią swojej mamy, jest wszędzie i zawsze robi się wokół niej głośno. Nicolas to z kolei mały dżentelmen. Podczas pierwszych wakacji rodziny, królowa była zachwycona, swoim pierwszym wnukiem, jest bardzo spokojny i prawie cały czas śpi. 

Tumblr

Miesiąc temu królowa po raz czwarty została babcią. W miniony weekend udzieliła pierwszego wywiadu po trwającej niemal miesiąc przerwie od obowiązków. Marzec poświęciła córce i synowej, które potrzebują teraz dużo pomocy. W rozmowie z dziennikarzami królowa miała okazję opowiedzieć o najmłodszym wnuku. Królowa przyznała, że była jedną z pierwszych osób, obok własnych dzieci i zięcia, które spotkały małego chłopca. Oscar jest bardzo słodkim., miłym małym chłopcem. W związku z jego narodzinami towarzyszyły jej niesamowite uczucia, których doświadczyła także przy narodzinach Nicolasa. To niesamowite. Uderzyło mnie jaki ten mały mężczyzna był malutki. Robię wszystko co mogę aby nigdy tego nie zapomnieć. Królowa mogła także po raz pierwszy wyrazić swoją opinię na temat imion Oscara, otwarcie przyznała, że wraz z królem nie byli zaangażowani w ich wybór, a o wszystkim decydowali Victoria i Daniel. Silvia przyznała, że wraz z mężem są ogromnie dumni z wyboru jaki dokonały ich dzieci, Oscar i Carl to tradycyjne imiona występujące od setek lat w rodzinie królewskiej i w dynastii Bernadotte. 

W 2012 roku królowa Silvia stwierdziła, że najstarsza z jej wnuczek wygląda jak porcelanowa lalka. Stwierdzenie to podtrzymała w czerwcu ubiegłego roku jej wnuczka Leonore, uważając młodszego brata za lalkę. Otwarcie można przyznać, że Estelle jest ogromnie podobna do mamy, Leonore jest bardziej podobna do taty, Nicolas do mamy, ale oboje mają oczy Madeleine i króla. A Oscar? Jak stwierdziła królowa, Czasem jest podobny do taty, czasem do mamy. To zależy

Królowa Silvia bierze pod rękę swoją synową, księżną Sofię

W przeciągu najbliższych dni, tygodni, na świecie pojawi się kolejny wnuk, albo wnuczka. Król i królowa mają zamiar pomoc synowi i synowej mpo narodzinach ich pierwszego dziecka. Królowa nie ukrywa podekscytowania i możliwości częstych spotkań z Carlem Philipem, Sofią i ich dzieckiem. Książęca para zamieszka zaledwie kilka kroków od Pałacu Drottningholm, który zonowu zacznie tętnic życiem tak jak przed trzydziectoma laty.

Tumblr

10 komentarzy

 1. Super post :) Wspaniała rodzinka !

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jeszcze jakieś 10 lat temu król i królowa powiedzieli, że na razie nie chcą zostać dziadkami. Pewnie musiał nadejść dobry moment

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak myślę, że to było taktyczne zagranie, gdyby powiedzieli, że chcą być dziadkami, zaczęto by naciskać (w sensie prasa) na ich dzieci by w końcu się o nie postarali, a wtedy Vic wychodziła z anoreksji

   Usuń
 3. Widać, że Silvia jest wspaniałą babcią :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Silvia jest wspaniałą babcią i ma świetny kontakt z wnukami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miło patrzeć że są taką zgraną rodziną. Zaczyna mi się dłużyć czekanie na dziecko Sofii i Carla. Biorąc pod uwagę różnicę w dacie ogłoszenia ciąży Victorii i Sofi (przy założeniu że ogłosili je w tym samym momencie ciąży) oraz datę porodu Victorii (przy założeniu ze urodziła dokładnie w terminie) to wychodzi że Sofia powinna mieć termin gdzieś na 12 kwietnia. Ciekawe czy trafiłam ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Misię wydaje że najpóźniej do 15 kwietnia dziecko będzie już na świecie

   Usuń
 6. Zastanawia mnie dlaczego jeszcze pałac nie opublikował sesji zdjęciowej z księciem Oscarem, czyżby miały nam wystarczyć te dwa zdjęcia z 24 marca, od tego czasu minęło już pół miesiąca więc mogliby już coś opublikować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mysle, że w tym albo w przyszłym tygodniu coś się pojawić :)

   Usuń
  2. myślę, że czekają i opublikują "rodzinną sesję" z okazji urodzin

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.