"Oscar muszę spać w nocy żeby myśleć za dnia!" + wyniki rozdania!

2016/04/16

Svenskdam

Książę Daniel wrócił już do swoich obowiązków i wraz z Prince Daniel Fellowship odbył szereg ważnych i ciekawych spotkań. 6 kwietnia odwiedził Norrköping (w księstwie Estelle) udał się tam do Kungsgårdsgymnasiet, gdzie wraz z dziećmi i młodzieżą rozmawiał o przedsiębiorczości, a następnie odwiedził kampus. Uniwersytetu w Linköping. Nie zabrakło także prezentów dla jego dzieci, nie wiadomo co znalazło się w dwóch papierowych torbach dla najmłodszych mieszkańców Pałacu Haga. W trakcie spotkań książę był oczywiście wypytywany o Oscara i Estelle. Jak żartował, sen to już nie to samo co kiedyś, a kiedy nie jest wyspany, robi się nieco nerwowy. Nie, niestety nie przesypiamy doby hotelowej, żartował w rozmowie ze szwedzkim Radiem. Podczas seminarium na uniwersytecie zaskoczył wszystkich cytatem z jednej z nocnych "dyakusji" z synkiem Cholera, Oscar muszę spać w nocy, aby myśleć za dnia!

Svenskdam

Pięć dni późnej książę rozpoczął trwającą trzy dni wizytę w Niemczech. Wieczorem 11  kwietnia, w ambasadzie Szwecji otworzył wystawę książek dla dzieci "Frech, wild & wunderbar – schwedische Kinderbuchwelten", reszta podróży dotyczyła przedsiębiorczości i w spotkaniach księciu towarzyszyły delegacje szwedzkich przedsiębiorstw i władz.

Podczas otwarcia wystawy książę kilka razy wspomniał o Estelle i Oscarze!  Pamiętam jak czułem sie rozanielony, każdego miesiąca kiedy wracałem do domu i na szawce leżała nowa książka. Pamiętam, jak moja siostra i ja nalegaliśmy, żeby mama i tata nam czytali. Pamiętam uczucie dzielenia przygody z bohaterami książki. Jak wyobraźnia szalała. Jak ciekawość startowała. Świat stawał się większy i nagle wszystko było przed nami. Ale. Dopiero teraz rozumiem, jak wiele książki, historie i zdjęcia dla mnie znaczyły. Bez nich nie byłoby tak oczywistym, kontynuowanie czytania książek, odbieranie lektury jako chwili rozrywki, możliwości zdobywania wiedzy, właśnie o to chodzi, kiedy czytam własnym dzieciom... aby zobaczyć ciekawość w oczach mojej córki, kiedy odkrywa nowe słowo i pyta "co go znaczy tato?"  lub gdy widzi nowe zwierzątko albo rysunek i pyta "co to jest?"

Daniel zdradził, że Estelle jest bardzo dumna z bycia straszą siostrą i idealnie odnalazła się w nowej roli. Przyznał także, że oboje są do siebie bardzo podobni. Oscar jest kombinacją nas obojga. Mam nadzieję, że późnej będzie się stawał bardziej i bardziej podobny do swojej mamy.Książę Oscar zostanie ochrzczony 27 maja, data może wydawać się nie szczególna, ale nic bardziej mylnego. Tego dnia Daniel Westling otrzymał nową szansę od losu. 27 maja minie siedem lat od przeszczepu nerki, której dawcą był tata Daniela. Data ta jest bardzo ważna i symboliczna dla całej rodziny, a szczególnie dla Daniela i Victorii. Dzięki udanej operacji mogli spokojne zacząć planować ślub i myśleć o założeniu rodziny.

***Przed kilkunastoma minutami wylosowałam zwycięzcę rozdania StyleRocks!! Z radością informuję, że w konkursie wisiorek wygrała MaryAnn!! Serdeczne gratulacje, zwyciężczynię proszę o kontakt mailowy :)

7 komentarzy

 1. Gratulacje!

  P.S. uwielbiam Daniela. Wyobrażam sobie jak czyta bajkę Estelle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Daniel jest cudownym ojcem, chociaż sądząc po gifie, w pewnych sytuacjach Estelle woli mamę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Już nie mogę się doczekać takich gifów z udziałem całej rodziny, albo Daniela z dziećmi. Tak sobie marzę i chciałabym, żeby mieli jeszcze jedno dziecko, pewnie to się już nie stanie, za długo czekaliśmy na Oscara

  Jak to się stało, że przegapiłam konkurs :( hlip :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba niestety już za późno na trzecie dziecko,Victoria ma 39lat ,ale jeśli Oscar będzie tak żywiołowy jak Estelle,to na brak zajęć nie będą mogli narzekać:)
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 5. 3:43 na filmiku z Królową Silvią - które to ich dziecko? Maddie? bo Leonore jest do niej podobna (zwłaszcza policzki :)
  P.S. pisze tutaj bo pod filmikiem nie mogę dodać komentarza

  OdpowiedzUsuń
 6. Daniel to fantastyczny ojciec i bardzo kocha Victorie :) To piękne :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.