Podsumowanie miesiąca + stylizacja miesiąca

2016/04/022 marca

Rano, w Monachium zmarł książę Johann Georg Hohenzollern, mąż księżniczki Brigitty.
(KLIK)

Svenskdam

O 20:28 na świat przyszło drugie dziecko księżniczki Victorii i księcia Daniela. Pada książęca nie znała płci dzieckadziecka, dumny tata był obecny przy porodzie i przeciął pępowine.

3 marca 

Król odwołał wizytę w Söndrum School w Halmstad w związku z posiedzeniem rządu i Te Deum.

Księżniczka Victoria wraz z synkiem opuściła szpital Karolińska w Solnej. Towarzyszyli im książę Daniel oraz księżniczka Estelle.

Svenskdam


O 11:15 rozpoczęło się spotkanie z rządem zorganizowane przez króla, podczas którego monarcha w towarzystwie syna, księcia Carla Philipa, ogłosił imiona i tytuł wnuka.


Oscar Carl Olof, książę Skanii

O 12:15 rodzina królewska oraz rodzina Westling przybyła do Kaplicy Zamku Królewskiego, aby wziąć udział uroczystym nabożeństwie dziękczynnym z okazji narodzin księcia.

7 marca 

Dwór królewski wydał pierwsze zdjęcia księcia Oscara.

Kungahuset 

10 marca

Książę Carl Philip spotkał się z przedstawicielami Szwedzkiej Akademii Nauk Technicznych.

blog_real.blogs.sapo.pt

Książę Daniel spotkał się z profesor Mai-Lis Hellénius ze szpitala Karolińska i profesor Davidem Dunstan z Baker IDI Heart & Diabetes Institute.

11 marca

Książę Daniel przyjął na audiencji Admira Lukacevic z Idrott Utan Gränser (Sport without Borders).

Następnie książę pojawił się na seminarium w Studieförbundet Näringsliv och Samhälle (SNS) - Stowarzyszeniu Studentów Biznesu i Polityki w Sztokholmie.

Kungahuset

12 marca

Para królewska oraz książę Carl Philip udali się do Niemiec na pogrzeb księcia Johanna Georga.

15 marca

Król Karol Gustaw przyjął na formalnej audiencji nowomianowanych ambasadorów w Szwecji z Indonezji, Iranu, Szwajcarii i USA.

Kungahuset /AmbasadorIndonezji że swoją świtą

Kungahuset / ambasador Iranu

Kungahuset /ambasador Szwajcarii

Kungahuset / ambasador USA

17-20 marca

Król odbył wizytę w Australii jako patron Światowej Fundacji Skautów. Monarcha odbył spotkania harcerskie w Melbourne. Karol Gustaw m.in. zainaugurował rozpoczęcie budowy Centrum Skautów oraz wręczył odznaczenia 30 skautom podczas kolacji w Williamstown. W sobotę odwiedził słynne Zoo w Melbourne, gdzie wraz z harcerzami i dziećmi w wieku od 8 do 10 lat świętował 10-lecie otwarcia sekcji Cub Scout.

Kungahuset

23 marca 

Król wręczył nagrodę Utmärkelsen Svensk Kvalitet w Volvo Car Torslanda.

Kungahuset

31 marca

Książę Carl Philip  odwiedził Ericsson w Kista. Wyjście miało związek z nową współpracą księcia nawiązaną z Królewską Akademią Nauk Technicznych. Książę będzie odwiedzał wielkie korporacje w całym kraju.

Kungahuset

W związku ze świętami i narodzinami księcia Oscara miesiąc ten był bardzo spokojny. Królowa, zgodnie z zapowiedzią bardzo ograniczyła swój kalendarz w marcu, aby pomóc córce i synowej w opiekowaniu się synkiem i przygotowaniach na narodzin. Z kolei król Karol Gustaw jak i książę Carl Philip byli chorzy na grypę, król na początku, a książę Carl Philip pod koniec marca.
Kalendarz na ten miesiąc jest już zapełniony po brzegi w szczególności dla króla i królowej.


Księżniczka Victoria

1
2
3

Księżna Sofia

1
2
 3
 4
 5
 6
 7
8
9
 10
11

Księżniczka Madeleine

Nie bierze udziału w głosowaniu. Stylizacja automatycznie jest stylizacją tego miesiąca.


Zajrzyjcie również tutaj - KLIK.

2 komentarze

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.