Sofia i Carl Philip przeprowadzili się! + nowe stare zdjęcie

2016/04/06

Svenskdam


Chyba wczoraj troszkę wykrakałam temat. Dzisiaj z samego rana media podały informacje o przeprowadzce książęcej pary. W ogromnej tajemnicy małżonkowie przenieśli się do... Drottningholm, gdzie zajęli domek Sjöpaviljongen zamieszkiwany kiedyś przez księżniczkę Victorię i księcia Daniela!

The Royal Forums

Svenskdam / nowy dom Sofii i Carla Philipa

Rzeczniczka dworu potwierdziła te doniesienia, tłumacząc przeprowadzkę, względami bezpieczeństwa. Victoria zamieszkała w Sjöpaviljongen po powrocie do Szwecji ze studiów w Ameryce, w 2008 roku przeniósł się tam Daniel Westling, para mieszkała tam do listopada 2010 roku, zanim para przeniosła się do Pałacu Haga. Sjöpaviljongen zaledwie pięćdziesiąt metrów od pałacu Drottningholm i budynku głównego. Sofia i Carl Philip zamieszkali już najprawdopodobniej w nowym domu i tym samym stali się bliskimi sąsiadami pary królewskiej.

Jak mówi rzeczniczka dworu SAPO nie mogło zapewnić książęcej parze ochrony w starym wielorodzinnym domu na Djurgarten. Sofii i Carlowi Philipowi nie przysługuje całodobowa ochrona zapewniania przez państwo (Sofia i Carl Philip korzystają z ochrony tylko podczas oficjalnych wyjść) wraz z dzieckiem muszą mieć zapewnione względne bezpieczeństwo. Sjöpaviljongen znajduje się w obrębie królewskich rezydencji i ma zapewnioną ochronę obwodową przez Straż Królewską i Służby Bezpieczeństwa. Rodzina będzie tam mieszkała przez co najmniej rok, zanim zakończony zostanie remont Villi Solbacken.

Kiedy mieszkali tam Victoria i Daniel prasa donosiła, że ich apartament w Sjöpaviljongen składa się z kuchni, łazienki i dwóch pokoi. Okazuje się, że pomieszczenia te zostały wydzielone specjalnie dla Victorii i Daniela. Cały dom ma 381 metrów kwadratowych, ma parter i sypialnie na piętrze. Znajduje się zaledwie kilka metrów od brzegu i z okien można podziwiać piękne widoki. Do domu przydzielony jest mały ogród otoczony gęstym żywopłotem. Książęca rodzina będzie mogła sama przygotowywać sobie śniadania, a obiady i kolacje otrzymywać z królewskiej kuchni Pałacu Drottningholm. Nie wiadomo ile pokoi zajęła książęca para.

***


W sieci pojawiło się zdjęcia księcia Carla Philipa i księżnej Sofii zrobione w Goteborgu 19 lipca 2014 roku.

***

W przeciągu dwóch najbliższych tygodni liczba postów tematycznych będzie bardzo ograniczona.

10 komentarzy

 1. przy jakiej okazji/wywiadu zostało zrobione to pierwsze zdjęcie?
  i ile było wywiadów przedślubnych SiCP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdjęcie z jednego z dwóch programów z wywiadami szwedzkiego kanału TV4. Niestety nie był on dostępny do obejrzenia online.

   Usuń
 2. O nie. A tak lubię tego bloga . jestem tutaj kilka razy w ciągu dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie najnowsze informacje będą podawane na bieżąco, więc postów i tak będzie sporo.

   Usuń
 3. Te nowo - stare zdjęcie przypomniało mi wakacyjny klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To dobrze,bo będą mieć obok parę królewską,a po porodzie królowa będzie im bardzo pomocna.Zresztą zamieszkać w obrębie jednego z najpiękniejszych zamków świata...
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja od dawna mówiłam, że Ty lubisz wykrakać pewne sytuacje :D Od teraz zawsze będę najpierw Ciebie pytać, a dopiero potem obstawiać :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli nie przysługuje im ochrona na co dzień, to na pewno lepiej, że mieszkają na terenach pałacu

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie :) Poza tym Sofia będzie miała blisko pomoc w postaci królowej ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. A pojawiły się jakieś zdjęcia wnętrza- rozkładu pomieszczeń tego domku?

  Myślę, że to dobre miejsce na pierwsze rodzinne gniazdko , no i ten ogród obrośnięty żywopłotem. Sofia będzie miałą gdzie spacerować.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.