Sofia i Carl Philip z dzieckiem zamieszkają w Villa Solbacken?

2016/04/05

http://stoppapressarna.se

Od dwóch lat trwa dyskusja na temat miejsca zamieszkania powiększającej się rodziny księcia Carla Philipa. Książę odziedziczył po swoim ojcu chrzestnym Villę Solbacken na Djurgarten. Pierwsze informacje donosiły o zamieszkaniu tam młodych małżonków zaraz po ślubie. Okazało się to jednak niemożliwe, dom wymaga większego remontu niż przypuszczano. Potrzebna jest wymiana elektryki, rur, renowacja ścian, podług, instalacji grzewczej, a do tego odkryto niebezpieczny azbest. Koszt remontu musi być duży, gdyż w drugiej połowie ubiegłego roku szwedzkie media doniosły o wystąpieniu przez księcia o kredyt.

W najnowszym numerze jednego ze szwedzkich magazynów możemy przeczytać, że remont rezydencji jeszcze nie ruszył. Podobno książęca para postanowiła zmienić rozmieszczenie pokoi i dodać kilka balkonów. Ma świadczyć o tym złożenie przez książęcą parę stosownych dokumentów w styczniu 2015 roku. Dom wymaga pełnej renowacji i włożenia w niego ogromnej sumy pieniędzy, oczywiście z prywatnej kieszeni Sofii i Carla Philipa. Początkowo remont miał ruszyć w lutym 2015 roku. Jak dotąd nie rozpoczęły się tam żadne prace. Książęca para dobrze czuje się w swoim małym apartamencie, który wynajmują od kilku lat. Ostatnie miesiące były dla nich bardzo intensywne, a w najbliższym czasie rodzina powiększy się o małego członka.

SVT


Villa Solbacken znajduje się bardzo blisko popularnego deptaku, podobno książęca para ma wielkie wątpliwości czy w ogóle chcą się tam przenieść. W obecnym domu cieszą się dużą prywatnością i chcą ją zapewnić również swojemu dziecku. Na początku roku pojawiły się plotki, że dom może zostać zburzony lub sprzedany, Lindman (zarządca królewski) wyraźnie temu zaprzeczył. Poza tym księżna Sofia ma obawiać się zamieszkania w Villi z małym dzieckiem, gdzie podczas inspekcji odkryto azbest. Jak podają media Sofia ma bać się o zdrowie dziecka i boi się, że remont może nie wystarczyć. Są to jednak tylko doniesienia prasy, które nie zostały potwierdzone. Oczywiście w związku z koniecznością przeprowadzenia ogromnego remontu książęca para może zmienić swoje plany. Z pewnością niedługo podejmą ostateczne decyzje co do miejsca zamieszkania. Książęca rodzina z pewnością wolałby mieć swój własny kąt i zamieszkać w domu jednorodzinnym, zamiast  dzielić dom z innymi rodzinami i zajmować mały apartament.

10 komentarzy

 1. Nie rozumiem, dlaczego jeśli rodzina ma warunki, to nie zamieszka na swoim? Nie mówię tu akuratnie o Carlu i Sofii, ale ogólnie. Nieraz zdarza się tak, że młodzi ludzie, często z dzieckiem mieszkają u rodziców. Oczywiście, fajnie dla dziadków, wygodnie dla młodych. Ale mimo wszystko każda rodzinka powinna mieć swój własny kąt, a nie mieszkać gdzieś po rodzinie, nawet jeśli są to rodzice :)

  A bobas to mnie już tak trzyma w napięciu, że jak tylko pojawi się notka, to mam nadzieję, że to już. A jak napiszesz "Sofia.." to prawie na zawał schodzę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. a propo ostatniego twojego zdania - ja myślę, że jakby im było źle w tym małym apartamencie, to by się już stamtąd wyprowadzili i wynajęli/kupili coś większego, zwłaszcza że dziecko już prawie na swiecie

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie jest im tam dobrze, ale też chcieliby mieć swój własny dom. Tak myślę. Villa Solbacken wydaje mi się troszkę ponurym i szarym miejscem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam takie wrazenie ze na dziecko Victorii czekali wszyscy a dziecko Sofii nie budzi juz takiego zainteresowania, szkoda ja czekam z niecierpliwoscia na informacje o narodzinach i bardzo jestem ciekawa nowego czlonka rodziny krolewskiej.Wiekszosc uwaza ze porod bedzie w pierwszych dniach kwietnia a moja intuicja podpowiada mi polowe miesiaca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Tak było na całym świecie, a przede wszystkim w Szwecji. Victoria i Daniel są najbardziej popularni w swoim kraju. Victoria jest przyszłą królową, zaraz po parze królewskiej najważniejszą osobą w rodzinie. Estelle i Oscar są dziedzicami tronu. Dzieci Carla Philipa i Madeleine są dalej w kolejce do tronu i sama prasa nie ma takiego paracia w stosunku do nich. Poza tym chyba wszyscy zakochali się w Estelle i mieli nadzieję, że Victoria i Daniel doczekają się drugiego dziecka, kazdyvod kilku lat wpatrywał stanu błogosławionego i wśród fanów monarchii zapanowała ogromną euforia. U Sofii i Carla Philipa to była raczej duża niespodzianka, oczywiście bardzo miła i wzruszająca. Sofia i Carl Philip nie są jednak tak popularni jak Victoria i Daniel to też kreuje zainteresowanie mediów.

   Usuń
  2. ale komentarz Anonimowy 5 kwietnia 2016 21:53 może tez odnosić się do atmosfery na blogu. na dziecko V było oczekiwanie, tematyczne notki, teraz tego nie ma

   Usuń
  3. Gdybym miała więcej czasu z przyjemnością bym je dodawała, było ich przecież kilka, spełniam także waszą prośbę o większej ilości postów o Madeleine i Christopherze. Nie jestem robotem, który cały czas siedzi przed komputerem, mam teraz masę nauki na studiach. Musicie pamiętać, że jestem tylko człowiekiem, który ma też inne obowiązki, studia i pracę. Przez najbliższe dwa tygodnie postów tematycznych będzie malutko, jeśli w ogóle będą. Publikuję teraz tylko te posty tematyczne, które mam już gotowe w roboczych.

   Usuń
 5. Moim zdaniem rement stanął ze względu na sytuację osobistą Pary Książęcej. Jak już maleństwo będzie na świecie, trochę je odchowają to ponownie zajmą się willą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myslę, że remont wymaga większego przygotowania: może lepszego projektu albo wydania pozwolenia na przebudowę. Gdy okazało się, że Sofia jest w ciąży to remont zszedł na drugi plan.

  OdpowiedzUsuń
 7. Poznajecie tę panią? :) http://41.media.tumblr.com/04805cbd705b39b71b5628a746aa41ba/tumblr_not4jdw4ma1tfbq3no1_500.jpg http://gfx.aftonbladet-cdn.se/image/20282266/1200/imageColumn/c068df17c61d0/oka-sof.jpg

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.