Zaproszenia na Te Deum z okazji narodzin dziecka Carla Philipa i Sofii zostały rozesłane

2016/04/07

Pinterest

Dzisiaj szwedzkie media podały do informacji, że zaproszenia na Te Deum z okazji narodzin dziecka księcia Carla Philipa i księżnej Sofii zostały już rozesłane. Nie wiadomo kiedy dokładnie zostały wysłane z dworu królewskiego. Lista gości zaproszonych na nabożeństwo zostanie podana na dzień przed bądź w dniu mszy. Te Deum odbędzie się tradycyjnie dzień po narodzinach dziecka o godzinie 12:15 w Kaplicy Zamku, chyba, że przyjdzie ono na świat w sobotę, wówczas msza odbędzie się w poniedziałek. Kiedy na świat miał przyjść książę Oscar prasa dotarła do informacji o tym, iż zaproszenia zostały wysłane 11 lutego. Możemy się spodziewać, zs tego samego dnia król poda imiona piątego wnuka.

Nie wiadomo kto pojawi się na Te Deum, oczekiwana jest oczywiście obecność całej rodziny królewskiej i rodziny Hellqvist. Nie wiadomo jednak, czy księżniczka Victoria zdecyduje się przerwać na gen czas urlop macierzyński (co jest na 99% pewne) i czy księżniczka Madeleine przyleci specjalnie na tę okazję z Anglii.

Na samym dole bloga znajdziecie listę gości, którzy już teraz potwierdzili swoją obecność na urodzinach króla, jest ona na bieżąco uaktualniana.

22 komentarze

 1. Nie mogę się doczekać Narodzin ich dziecka za każdym razem gdy widzę coś o Sofii to dostaje zawału 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę że jak Madddie nie przyleci na Te Deum brata i Sofie znów pojawią się plotki, że nie lubi Sofii i że swoją niechęć do niej przedłożyła nad brata, zwłaszcza że media jej z pewnością wytkną, że dla siostry przyleciała na prawie tydzień, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie leci z Ameryki (kilku godzinny lot) tylko z Anglii, dzieci do szkoły nie chodzą, ona nie ma pracy na etacie, to nie powinno to być dla niej problemem - prasa znajdzie powód by wbić szpilę

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja obstawiam poród dziecka po 21.04:)
  Wydaje mi się, że zaproszenia wysyłane są na dwa tygodnie + kilka dni z zapasem od ustalonego terminu porodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale tak naprawdę nie wiemy kiedy zaproszenia zostały rozesłane, wiemy tylko że dopiero dziś prasa sie o tym dowiedziała,
   poza tym jestem za tym by urodziła jak najwcześniej, by miała choć troszkę czasu by dojść do siebie przed urodzinami króla

   Usuń
  2. Ja myślę że w dniach 8-16 kwietnia raczej urodzi bo podali początek kwietnia :)

   Usuń
  3. Pierwsze słyszę żeby gdziekolwiek podawali początek kwietnia. Wszyscy zasugerowali się tym że poinformowano że Sofia przerwie urlop macierzyński na uroczystości urodzinowe króla. Dla mnie to jest mało poważne bo po pierwsze nikt nie wie kiedy dziecko się urodzi, a po drugie nikt nie może zagwarantować że wszystko pójdzie bezproblemowo i matka i dziecko będą czuły się dobrze. Jedyne co mogli zadeklarować to że w zależności od sprzyjających okoliczności Sofia przerwie swój urlop macierzyński i weźmie udział w uroczystościach. Oczekiwanie od kobiety która dopiero co urodzi swoje pierwsze dziecko że będzie się stroić i brać udział w galach jest dla mnie nie poważne, nic się nie stanie jeśli Sofii nie będzie, wszyscy zrozumieją, w gronie prywatnym i rodzinnym na pewno będą świętować, a decyzja o udziale w uroczystościach powinna należeć od aktualnej sytuacji Sofii i dziecka. Każdy jest inny, ale ja stawiając się w jej sytuacji w pierwszych tygodniach życia swojego pierwszego dziecka nie potrafiłabym a przede wszystkim na pewno nie chciałabym się skupić na niczym innym jak tylko na maleństwie.

   Usuń
  4. Moim zdaniem z kolei jest złe, kiedy matka jest non stop z dzieckiem. Masz jednak rację co do tego, że wszystko zależy od samopoczucia Sofii. Nie można oczekiwać, że się pojawi, jeśli urodzi parę dni wcześniej.

   Usuń
  5. Myślę, że Sofia nie odpuściłaby takiej gali, jak huczne urodziny Króla ;)

   Usuń
  6. Anonimowy8 kwietnia 2016 07:46 Naprawdę myślisz, że urodziwszy dziecko po 20 kwietnia czuła by się na siłach i chciała zostawiać własne dziecko na cały dzień? Rozumiem, że masz o niej niskie mniemanie ale czasami wystarczy się zastanowić i nie wypisywać takich złośliwości! Osobiście myślę, że jej obecność jest możliwa (jeśli urodzi po 15 a przed 25 kwietnia, tak strzelam) ale tylko w sobotę na najważniejszej części uroczystości, czyli Te Deum i uroczystości na tarasie i może lunch w ratuszu. Wątpię, że zostawi dziecko na dwa wieczory z rzędu jeśli nie będzie miało nawet dwóch tygodni, ale zobaczymy może będzie się czuła dobrze? Dziecka niecma jeszcze na świecie, nie wiadomo jak będzie z jego zdrowiem, karmieniem i spaniem, a to chyba najważniejszy aspekt tego, czy Sofia zdecyduje sie w ogole pojawić, czy będzie na części uroczystości.

   Usuń
  7. Anonimowy7 kwietnia 2016 22:26 w pełni się z tobą zgadzam! Chociaż przypuszczam, że może być tak jak mówi Marlena, że Sofia pojawi się na najważniejszej części uroczystości na przykład na mszy i późnej na tym tarasie, może jak pogoda będzie sprzyjać na chwilkę pokażą dzidziusia (marzenie wiem i nie traktujcie tego, że to napisalam bardzo poważnie) i wróci do domu z dzieckiem, a Carl Philip weźmie udział w lunchu i balu no i wieczór wcześniej w koncercie.

   Usuń
  8. Widzę, że każdy komentarz, który nie świadczy o sympatii do Sofii od razu spotyka się z oburzeniem. Owszem, nie jest to moja ulubiona postać, ale też nie znaczy, że nie rozumiem, jak czuje się świeżo upieczona mama. Dlatego też proszę o zachowanie spokoju i potraktowanie komentarza wyżej z lekkim przymrużeniem oka ...

   Usuń
  9. Więc skoro rozumiesz to po co wypisujesz takie głupoty? Lepiej zaoszczędzić sobie czasu. Nie jestem fanką Sofii, ale nie wypisuje komentarzy późnej tłumacząc się potraktujcie to z przymrużeniem oka. Marlena ma rację czasami wystarczy się zastanowić, skoro rozumiesz, że może nie czuć się najlepiej, może nie chcieć zostawiać dziecka, to przynajmniej zastanowić się przed tym jak dodasz taki głupi komentarz. Mogłaś się spodziewać, że ktoś zareaguje w ten sposób, bo to co ciągle wypisujecie na temat Sofii jest co najmniej irytujące.

   Usuń
  10. Ale też każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania

   Usuń
  11. Czasami wypada je zachować dla siebie, szczególnie jeśli jestvto złośliwa ironia. Świadczyło by to o chociaż minimalnym szacunku do drugiej osoby i śladzie dobrego wychowania. W tym momencie wyrażam swoje zdanie.

   Usuń
  12. Bardzo dobrze, lubię czytać wszystkie komentarze. Po to jest na tym blogu taka opcja. Na szczęście, jak to w życiu, można się z kimś zgadzać, ale też można mieć inne zdanie.

   Usuń
  13. Anonimowy8 kwietnia 2016 08:33 zgadzam się. Nie rozumiem, po co ludzie tracą czas na wypisywanie takich głupot i ciągle naskakiwanie na Sofie. To daje jakąś satysfakcje?

   Usuń
 4. Czyli to już niedługo :) mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu bobas się urodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm to dziwne ze jeszcze niepotwierdzono obecnosci mette i haakona, a np. Marthy louise juz tak..

  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że Haakon i Mette-Marit się nie pojawią, aczkolwiek rzecznik norweskiego dworu powiedział, że ich obecność zostanie podana do informacji w późniejszym czasie.

   Usuń
  2. Jak dla mnie może ich nie być :P

   Usuń
 6. dziewczynka czy chłopiec? :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.