Najnowsze informacje i zdjęcia z Olandii

Tumblr


W ostatnim czasie dotarło do nas sporo ciekawych informacji! Zacznijmy od początku.

Kungahuset


W środę para królewska dotarła do Kuala Lumpur, aby następnego dnia wziąć udział w pierwszym południowo-wschodniej Azji spotkaniu i konferencji Global Child Forum. We wrześniu ubiegłego roku księżna Sofia reprezentowała założycieli forum (parę królewską) podczas konferencji w Afryce, pod koniec roku król i królowa oraz księżna Sofia i księżniczka Madeleine uczestniczyli w spotkaniu na Zamku Królewskim. Wczorajsze forum otworzyło przemówienie króla Karola Gustawa, w trakcie konferencji głos zabrała królowa Silvia, która od 40 lat zaangażowana jest w walkę o prawa dzieci. Naszą wizją jest świat, w którym prawa dzieci dla przyszłych pokoleń są szanowane i wspierane przez wszystkie podmioty w społeczeństwie, mówił król.

We wtorek Prezydent Chile rozpocznie oficjalną wizytę w Szwecji. Oczekuje się, że księżniczka Victoria przerwie po raz kolejny swój urlop macierzyński, aby powitać Prezydenta na lotnisku. Możliwe, że weźmie też udział w lunchu w Stockholm City Hall następnego dnia. W przyszłym tygodniu w Sztokholmie rozpoczyna się Eurowizja! Możliwe, że na jednym z koncertu pojawią się członkowie rodziny królewskiej.

W dniach 8-10 czerwca para królewska złoży oficjalną wizytę w Bhutanie na zaproszenie króla Jigme. Król i królowa będą mieli również okazję poznać najmłodszego członka bhutańskiej rodziny królewskiej - księcia Jigme Namgyel Wangchuck.

W środę wieczorem Victoria i Daniel wylądowali na lotnisku Ekrum w Kalmar. Rodzina postanowiła spędzić kilka dni w Solliden na Olandii. Dla księcia Oscara, który 2 maja skończył dwa miesiące jest to druga wizyta na Olandii.

2kalmar.se

Księżniczka Madeleine i Chris O'Neill dotarli do Szwecji 29 kwietnia po południu. Najprawdopodobniej całą rodziną wrócili już do Anglii. Do Szwecji wrócą ponownie pod koniec miesiąca na chrzciny księcia Oscara.

10 komentarzy:

 1. Pozostało nam czekać na chrzciny Oskara a później na 40 rocznice ślubu pary królewskiej.Super,że tyle się dzieje w rodzinie królewskiej.Danka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na końcu ma być chyba, że Maddie i Chris wrócili do Anglii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanko: Ktoś kilka dni temu mówił, że w Dzień Dobry TVN była wspomniana SRK,czy może ktoś wie z jakim tematem to było związane lub poprostu jaki był tego temat, bo bardzo bym chciała znaleźć ten fragment w Internecie. Z góry serdecznie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ,chyba chodziło o porcelanę polską z Wałbrzycha

   Usuń
  2. Slyszalam, ze podobno chodzilo o polska porcelane wyslana w ramach prezentu slubnego dla V&D. Moge sie mylic ;)

   Usuń
  3. Tak. O tym właśnie mowili

   Usuń
 4. Wiesz może kiedy tak mniej więcej będą chrzciny Alexandra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie koniec czerwca lub początek lipca. Niedługo się dowiemy :)

   Usuń
  2. Nie ma żadnych informacji na ten temat, mówi się o końcu czerwca ostatecznie początku lipca, albo końcu sierpnia, początku września.

   Usuń
 5. Ale księżniczka ślicznie wygląda w tej sukni na pierwszym zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Swedish Princesses , Blogger