Najnowsze informacje i zdjęcia z Olandii

2016/05/06

Tumblr


W ostatnim czasie dotarło do nas sporo ciekawych informacji! Zacznijmy od początku.

Kungahuset


W środę para królewska dotarła do Kuala Lumpur, aby następnego dnia wziąć udział w pierwszym południowo-wschodniej Azji spotkaniu i konferencji Global Child Forum. We wrześniu ubiegłego roku księżna Sofia reprezentowała założycieli forum (parę królewską) podczas konferencji w Afryce, pod koniec roku król i królowa oraz księżna Sofia i księżniczka Madeleine uczestniczyli w spotkaniu na Zamku Królewskim. Wczorajsze forum otworzyło przemówienie króla Karola Gustawa, w trakcie konferencji głos zabrała królowa Silvia, która od 40 lat zaangażowana jest w walkę o prawa dzieci. Naszą wizją jest świat, w którym prawa dzieci dla przyszłych pokoleń są szanowane i wspierane przez wszystkie podmioty w społeczeństwie, mówił król.

We wtorek Prezydent Chile rozpocznie oficjalną wizytę w Szwecji. Oczekuje się, że księżniczka Victoria przerwie po raz kolejny swój urlop macierzyński, aby powitać Prezydenta na lotnisku. Możliwe, że weźmie też udział w lunchu w Stockholm City Hall następnego dnia. W przyszłym tygodniu w Sztokholmie rozpoczyna się Eurowizja! Możliwe, że na jednym z koncertu pojawią się członkowie rodziny królewskiej.

W dniach 8-10 czerwca para królewska złoży oficjalną wizytę w Bhutanie na zaproszenie króla Jigme. Król i królowa będą mieli również okazję poznać najmłodszego członka bhutańskiej rodziny królewskiej - księcia Jigme Namgyel Wangchuck.

W środę wieczorem Victoria i Daniel wylądowali na lotnisku Ekrum w Kalmar. Rodzina postanowiła spędzić kilka dni w Solliden na Olandii. Dla księcia Oscara, który 2 maja skończył dwa miesiące jest to druga wizyta na Olandii.

2kalmar.se

Księżniczka Madeleine i Chris O'Neill dotarli do Szwecji 29 kwietnia po południu. Najprawdopodobniej całą rodziną wrócili już do Anglii. Do Szwecji wrócą ponownie pod koniec miesiąca na chrzciny księcia Oscara.

10 komentarzy

 1. Pozostało nam czekać na chrzciny Oskara a później na 40 rocznice ślubu pary królewskiej.Super,że tyle się dzieje w rodzinie królewskiej.Danka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na końcu ma być chyba, że Maddie i Chris wrócili do Anglii :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanko: Ktoś kilka dni temu mówił, że w Dzień Dobry TVN była wspomniana SRK,czy może ktoś wie z jakim tematem to było związane lub poprostu jaki był tego temat, bo bardzo bym chciała znaleźć ten fragment w Internecie. Z góry serdecznie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam ,chyba chodziło o porcelanę polską z Wałbrzycha

   Usuń
  2. Slyszalam, ze podobno chodzilo o polska porcelane wyslana w ramach prezentu slubnego dla V&D. Moge sie mylic ;)

   Usuń
  3. Tak. O tym właśnie mowili

   Usuń
 4. Wiesz może kiedy tak mniej więcej będą chrzciny Alexandra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie koniec czerwca lub początek lipca. Niedługo się dowiemy :)

   Usuń
  2. Nie ma żadnych informacji na ten temat, mówi się o końcu czerwca ostatecznie początku lipca, albo końcu sierpnia, początku września.

   Usuń
 5. Ale księżniczka ślicznie wygląda w tej sukni na pierwszym zdjęciu :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.