Urządź dom w stylu Victorii i Daniela

2016/05/20Pałac Haga to od 2010 roku dom księżniczki Victorii, księcia Daniela i ich dzieci, Estelle i Oscara. Rezydencja znajdująca się zdala od zgiełku miasta, stała się wspaniałym miejscem dla książęcej rodziny. Sama Caroline Herrera powiedziała w jednym z wywiadów o swoim salonie, wzorowałam się jednym z moich ulubionych pokoi na świecie, salonie Pałacu Haga w Szwecji. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej wnętrzom pałacu i znajdziemy inspiracje dla siebie. O to kilka rad, które pomogą urządzić swój dom w królewskim stylu.


Wybierz jasne kolory ścian

Wybierając kolory książęca para postawiła na biel i różne odcienie beżu. Ciepłe, jasne, kolory wspaniale komponują się zarówno z ciemnymi jaki i jasnymi meblami. Nie zapominajmy o pięknym brązie w przedpokoju i niebieskich tapetach w oficjalnej jadalni.


Postaw na zasłony

W każdym z pokoi Pałacu znalazły się zasłony w idealnie dobranych do ścian i mebli kolorach.

Oświetl pokój w królewskim stylu


Dobierz oświetlenie do stylu pokoju. Do jadalni książęca para wybrała bardzo elegancki, tradycyjny żyrandol. Z kolei do bardziej nowoczesnego salonu w modernistycznym stylu.


Wyżej, piękne lampy na długich nogach.

Wybierz odpowiednie obrazy i grafiki 


Co zawiesić na ścianach? W głównym salonie książęcego pałacu w oczy rzuca się nowoczesna grafika przedstawiająca książki z biblioteki Bernadotte. Poza tym książęca para zawiesiła na ścianach archiwalne fotografie członków rodziny królewskiej w nowoczesnych ramach. Na ścianach znalazły się także obrazy wypożyczone ze sztokholmskiego muzeum.

Usiądź wygodnie 

Para książęca wybrała kanapy w jasnych odcieniach i nowoczesnych kształtach. Do nich dobrano fotele w ciemnych, kontrastujących, kolorach. Nie zapominamy o poduszkach, musi być ich dużo, najlepiej w różnych kolorach. We ofercie Homebook możemy znaleźć wiele pięknych poduszek, które będą pasowały do każdego pomieszczenia.

Wybierz meble w kolorze wenge i białym 

W niemal wszystkich pomieszczeniach książęca para łączy meble w kolorach wenge i bieli. Jak chociażby w bibliotece. Ławy we wszystkich pokojach rezydencji są w ciemnych odcieniach i nowoczesnych kształtach.


Przejrzyj się w dużym lustrze 

W większości pomieszczeń znalazły się lustra, zarówno w salonie jak i bibliotece ogromne zwierciadła zostały zawieszone nad komikami. W przeciwieństwie do grafik i zdjęć w nowoczesnych ramach, lustra mają eleganckie, złote ramy.


Bądź przyjazny środowisku 

Pamiętaj o ochronie przyrody i środowiska. Książęca para wybrała pojemnik na drzewo ze starych, przetworzonych opon samochodowych. 

Chwytaj momenty


Książęca para uwielbia robić zdjęcia, nic dziwnego, że na każdej wolnej półce w ich domu możemy znaleźć ramki ze zdjęciami, wykonanymi zarówno przez nich samych jak i oficjalnych fotografów.Książęca para wybiera ramki w najróżniejszych kolorach i kształtach i miesza je ze sobą. Polski portal ramka.pl ma w swojej ofercie wiele pięknych ramek, wśród szerokiego asortymentu tego sklepu online znajdziemy kilka bardzo podobnych do tych, które możemy oglądać w Pałacu Haga.

Wybierz nowoczesne dodatki i żywe kwiaty

Świece w szklanych osłonkach, figurki i inne dodatki dodadzą smaku i stylu każdemu pomieszczeniu. Nie zapomnij o żywych kwiatach, pokój od razu stanie się bardziej ciepły i przytulny.


Zdjęcia: kungahuset, svt

27 komentarzy

 1. Więcej takich postów!!! Jest mega fajny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, może kiedyś skorzystam :-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię tego typu posty, z wątkiem o rodzinie królewskiej

  OdpowiedzUsuń
 4. Kto zadecydował o tym, że to Vic jest następczynią tronu a nie Carl Philip?
  Kto i dlaczego zmienił ustawę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście rząd i parlament, kto inny mógłby zmienić ustawę i konstytucję? Dlaczego? Szwedzi od dawna dążyli do równouprawnienia i zasada primogrenitury wydała się im niesprawiedliwa i przestarzała. Zapraszam do lektury biografii Victorii na blogu, link znajdziesz w zakładce "Księżniczka Victoria".

   Usuń
  2. Król mógłby zmienić???
   Mogli to zrobić zaraz po ślubie króla a nie po narodzinach CP...

   Usuń
  3. Nie, gdyby mógł to bym to napisała. Król nie ma wpływu na rząd, władze i nie pełni funkcji wykonawczych tylko reprezentacyjne. Mógł tylko wyrazić swoje zdanie w tej sprawie. Dlaczego nie od razu po ślubie? No cóż to nie król chciał takich zmian ani rząd czy parlament. Zmiany konstytucji domagali się zwylli Szwedzi, którzy o narodzinach CP uznali prawo primogrenitury za krzywdzące i uwłaczające równouprawnieniu. Jeśli taka zmiana wychodziłaby od króla (czyli król dał by taki pomysł rządowi, bo w żadnym wypadku, nie mógłby sam nic zrobić) to z pewnością zajął by się tym zaraz po ślubie lub narodzinach Victorii. Nalegania ludzi były tak duże, że nowe zmiany wprowadzono od razu i zadziałały wstecz, czyli tyczyły się już żyjących następców.

   Usuń
  4. Król ma przecież więcej władzy. Albo ogłosić to w 1976 roku, albo wcale. Taka jest moja opinia. To tak jakby dali coś CP, a później mu to zabrali.

   Usuń
  5. Monarchia w Szwecji miała więcej władzy ale nie w XXI wieku. W Wielkiej Brytanii Królowa do tej pory nie pełni tylko funkcji czysto reprezentacyjnych jak już poniekąd stało się w Skandynawii. Król nie rządzi. Traz namy premierów lub i prezydentów. Takie już poniekąd życie monarchy - inni decydują o twoim życiu.

   Usuń
 5. Czy kiedyś będzie Estelledagen?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z całą pewnością, jednak za wcześnie o tym mówić, więcej o takich uroczystościach dowiemy się kiedy Estelle zostanie bezpośrednią Następczynią Tronu,a Victoria królową.

   Usuń
  2. Watpie, aby to bylo 23.o2... Pewnie wybiora datę do świętowania w czerwcu, lipcu... a było kiedyś silvia dagen?

   Usuń
  3. Myślę, że uroczystości będą w dniu jej urodzin, w formie takiej jak imieniny Victorii czy urodziny króla, czyli uroczysta zmiana warty i odebranie prezentów i kwiatów od Szwedów na Zamku Królewskiego. Z kolei imieniny w sierpniu może świętować tak jak Victoria w lipcu swoje urodziny. Takie propozycje pojawiły się zaraz po jej narodzinach.

   Usuń
 6. Mam takie pytanko. Książę Alexander urodził się 19 czy 20 kwietnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 19 kwietnia. zapraszam do zakładki "Kalendarz rocznic i urodzin" na pasku bocznym.

   Usuń
 7. Marlenko kogo TY obstawiasz na chrzestnych Oscara i Alexandra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oscar dla mnie Madeleine, Frederik i Mathilde. A Alexander,jeszcze nie wiem, ale myślę, że Vic i jedna z sióstr Sofii, dalej nie mam pojęcia :)

   Usuń
 8. Victoria i Daniel pięknie urządzili domostwo

  OdpowiedzUsuń
 9. tak sie zastanawiam, czy skoro CP i Sofia mają zaprezentować Szwedom Alexandra w dniu święta narodowego, to czy go wezmą na chrzciny - co ty na to Marleno?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o moją osobistą opinię to wątpię. To będzie dzień Oscara, dzień Alexandra będzie miał miejsce 6 czerwca oraz przede wszystkim w dniu jego własnego chrztu :)

   Usuń
  2. będzie troszkę dziwnie, bo chrzciny to jednak uroczystość rodzinna
   Maddie pewnie weźmie dzieci, będą dzieci Vic, a Alexa nie będzie

   Usuń
  3. Nie wiadomo czy Madeleine weźmie dzieci. Nigdzie nie zostało to potwierdzone. Królowa stwierdziła, że dzieci nie pojawiły się na tarasie 30 kwietnia, bo są malutkie i trudno, aby były spokojne przez dłuższy czas. Tym bardziej,że na chrzcie (w związku obecnością inny RK rodzeństwo zasiądzie drugim rzędzie, tak jak na chrzcie Estelle, czy te Deum 30 kwietnia) dzieci nic by nie widziały, no chyba, że Maddie zabrałaby Leonore ze sobą, ak jak Vic Estellena w 2014 roku :) na co mam ogromną nadzieję. My również nie moglibyśmy się dokładnie przyjrzeć maluchom, a już na pewno Aleksandrowi.

   Zresztą wszyscy zdają się zapominać, że Alex ma dopiero miesiąc i watpie, że tak małe dziecko będą ciągnąć ze sobą tam gdzie zwyczajnie nie musi być. Chrzest będzie trwał godzinę, nie wiadomo jak mały zniósł by taka uroczystość, czy by spał czy płakał. Jeśli Oscar zaczął by płakać to i drugi też, albo na odwrót. Będzie jeszcze masa okazji do zobaczenia Alexandra,kiedy będzie starszy, ba nawet tydzień po chrzcie podczas otwarcia bram, myślę, że to odpowiednia okazja do pokazania tak małego dziecka, pojawia się tam na kilka chwil. Tak jak Oscar i Estelle na urodzinach króla kiedy byli w wieku Alexandra.

   Za tradycję można uznać, że pierwsze dłuższe pojawienie się małego członka rodziny to jego chrzest, wątpię, że taki zwyczaj będą zmienia, tylko dlatego, że rodzeństwo CP weźmie ze soba dzieci. W rodzinie królewskiej pojawiały się już dzieci w tak małym odstępie wieku i nigdy nie były na swoich chrzcinach na wzajem. Każde dziecko zasługuje na swój wielki dzień, tak samo Oscar jak i Alexander, a wiadomo,ze oni teraz przyciągają największe zainteresowanie. Tym razem to dzień Oscara i to on powinien być w centrum zainteresowania, dzień Alexandrabedzie miał miejsce niedługo. Szczerze wątpię, że Victoria zabierze wtedy Oscara na jego chrzest. I ze względu na to, że to Alex podczas swojego chrztu powinien być w centrum zainteresowania i dlatego, że mimo wszystko Oscar będzie miał kilka miesięcy.

   Usuń
  4. Alex ma dopiero miesiąc, nie wezmą go :)

   Usuń
 10. piękne meble, w sumie taki styl odyssea design :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kocham eklektyzm! Cieszę się, że koronowane głowy swoje prywatne apartamenty urządzają w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.