40 lat z królową Silvią w zdjęciach

2016/06/13

Svenskdam

Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie 40 zdjęć, ciekawostek i filmików o królowej Silvii. Miłego czytania i oglądania!

1.
Tumblr 

2.
Jak podaje oficjalny biograf królowej Silvii oraz królewscy eksperci ze szwedzkiej telewizji SVT, księżna Takamado z Japonii jest bliską przyjaciółką królowej Silvii.

3.
profoto.com
4.
Tumblr 

5.
Królowa przyjaźni się z Fridą z legendarnego już zespołu ABBA. Fridza znalazła się na liście gości podczas bankietu z okazji 70 urodzin króla. Jako jedyna z zespołu zaśpiewała Dancing Queen podczas koncertu z okazji 50 urodzin królowej.

6.
hemmets.se

7.
Królowa nie mogła powstrzymać się od śmiechu kiedy król odbierał jeden z prezentów urodzinowych. No cóż czemu się dziwić, co król zrobi z 18 kilogramami żółtego sera?

8.
Kolejny prezent, który rozbawił królową  to popiersie jej męża. Silvia stwierdziła, że ten prezent przywłaszczy sobie.

9.
profoto.com

10.
Twitter 

11.
gala.de

12.
Podczas koncertu 29 kwietnia prowadzący przyniósł trąbkę króla, kto był odpowiedzialny za ten pomysł? Oczywiście królowa Silvia, która specjalnie przywiozła ją w tajemnicy z Solliden. Jak zdradzono na codzień znajduje się ona w garderobie pary królewskiej obok hawajskiej koszuli i sandałów monarchy.

13.

14.

15.

16.
Księżna Lilian miała wielu przyjaciół wśród gwiazd kina,  przyjaźniła się m.in. z Rogerem Moore. Późnej aktor zaprzyjaźnił się także z królową Silvią, królem Karolem Gustawem i księżniczką Victorią.

17.

18.

19.

20.

Pinterest 

21.
Lipka.se

22.
Królowa Silvia jest fanką szwedzkiego piosenkarza Thomasa Ledin.

23.
Tumblr 

24.
Tumblr 

25. 

26.
W dzieciństwie miała... małpkę o imieniu Miki. Była jej towarzyszem zabaw i powiernikiem. W wywiadzie z okazji 70 urodzin mówiła, "czasami zastanawiałam się czy jest człowiekiem, czy tylko małpką". Miki towarzyszyła jej od wczesnego dzieciństwa przez kolejne kilkanaście kolejnych lat!

27.
Pinterest 

28.
Pinterest 

29.
Królowa Silvia świętuje swoje urodziny w Pałacu Drottningholm, co roku król i dzieci organizują dla niej przyjęcie niespodziankę. Każdego roku odbywa się ono w innym ze 190 pokoi Pałacu. Nie trudno coś zorganizować przy tylu pokojach, nie sądzicie?

30.
Newmyroyals.c om

31.

Tumblr, Pinterest 


32.
W swojej "kolekcji" królowa ma dwie, słynne torebki Hermes, jedną czarna, druga beżową.


33.

34.
Królowa przyjaźni się z byłą parą królewską Hiszpanii, królową Sofią i królem Juanem Carlosem. Jak zdradziła kiedys królowa, wraz z Juanem Carlosem rozmawia zawsze po hiszpańsku, co oboje bardzo lubią.

35.

36.
Pinterest 
37.
anpdm.com

38.
USA.publinoda.com

39.
Królowa Silvia codziennie rano przyjeżdża do swojego biura na Zamku Królewskim. To, że nie ma w oficjalnej agendzie jej wyjść, nie znaczy, że nic nie robi.

40.
profoto.com

9 komentarzy

 1. Super post. Większości z ciekawostek nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniała z niej kobieta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nadal nie mogę napatrzeć się na piękną królową Silvię w młodości :)
  Zdjęcie, gdy podczas pogrzebbu (chyba) Carl trzyma za rękę Królową-prześliczny widok :) Widać, że ma bardzo dobre stosunki z dziećmi i wnukami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na zdjęciu nr 10 Królowa przypomina mi Fridę Kahlo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post, dopiero dzisiaj znalazłam chwilkę aby przeczytać i obejrzeć.
  Królowa to piękna kobieta, bije od niej blask serdeczności. Bardzo podoba mi sie zdjęcie nr 4 :)

  OdpowiedzUsuń
 7. mała Victoria , która piecze ciasteczka --- jakbyśmy patrzyli na Estelle

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.