Obchody Święta Narodowego - program

2016/06/05

Kungahuset 


Już jutro w Szwecji będzie miało miejsce Święto Narodowe! Od lat program uroczystości nie ulega zmianie, jednak przypomnimy, czego możemy się jutro spodziewać.

Dzień ze Szwedzką Rodziną Królewską z całą rozpoczniemy od nowej, oficjalnej fotografii księżniczki Estelle w stroju ludowym! Może w tym roku na oficjalnych fotografiach zobaczymy nie tylko ją?

Instagram 


Niedługo późnej, bo punktualnie o godzinie 10:00 książę Carl Philip i księżna Sofia otworzą bramy Zamku Królewskiego. Wszyscy upatrują w tym możliwości zaprezentowania księcia Alexandra Szwedom. Tak jak przed dwoma laty zrobiła to księżniczka Madeleine z mężem.


O 11:30 książę Carl Philip, już sam, weźmie udział w zmianie warty na dziedzińcu zewnętrznym Zamku Królewskiego. W między czasie księżniczka Victoria i książę Daniel dotrą do Nacka Hall. Jak co roku wezmą tam udział w uroczystym wręczeniu obywatelstwa szweszkeigo obcokrajowcom.

Newmyroyals 


Po południu rodzina królewska w uroczystej paradzie dotrze do Skansen na koncert z okazji Święta Narodowego. O 19:15 na Zamku Królewskim odbędzie się przyjęcie z okazji uroczystości. Spodziewana jest obecność całej rodziny królewskiej oprócz Christophera O'Neill.

Tymczasem zapraszam Was jutro około 9:00 na bloga, przez cały dzień znajdziecie tutaj najnowsze informacje prosto ze Szwecji!

***

Proponowana data Naszego spotkania w Łodzi to 16 lipca. Osoby, które nie należą do grupy na Facebooku, a są zainteresowane spotkaniem proszę o kontakt mailowy na ksiezniczka_blog@interia.pl

11 komentarzy

 1. Jak zwykle zapowiada się ciekawy dzień :) Mam nadzieję, że Sofia i Carl zdecydują się jedna zabrać Alexandra, chociaż to oczywiście będzie zależało, czy mały będzie w dobrym nastroju :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Marleno pisałaś, że ktoś pomaga Ci z pisaniem. Fajnie by było bliżej poznać tę osobę może Q&A?? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super było by gdyby jedno z zdjęć było Estelle i Leonore a stroju narodowym:)Danka

  OdpowiedzUsuń
 4. C, emu pojawiają się oficjalne zdjęcia w stroju ludowym tylko Estelle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że jest córką Następczyni Tronu i pewnego dnia zostanie królową Szwecji? ;)

   Usuń
 5. Sofia będzie już w czepku czy jak to się nazywa xd , tak jak wszystkie kobiety w rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie by było, gdyby zaprezentowali Alexandra

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.