Spotkanie komisji spraw zagranicznych

2016/06/17

Kungahuset 


Wczoraj przed południem Król Karol Gustaw i księżniczka Victoria poprowadzili spotkanie Komisji Spraw, która jest również Radą Doradczą pomiędzy rządem a Parlamentem. Spotkaniom rady tradycyjnie przewodniczy król oraz Następczyni Tronu jako członkini rady, która przy okazji spotkań uczy się swojej przyszłej roli, jako królowej.

Kungahuset 

9 komentarzy

 1. od którego roku życia Victoria towarzyszy ojcu w takich spotkaniach (z radą doradczą, z rządem)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od osiągnięcia pełnoletności, ale tak naprawdę (regulaminie) od zakończenia studiów i powrotu do Szwecji.

   Usuń
  2. ten zwyczaj wprowadził Carl Gustaw czy już wcześniej funkcjonował?

   Usuń
  3. Oczywiście funkcjonował już wcześniej, Następca Tronu musi przygotować się do nowej roli. Aczkolwiek dopiero król i Victoria potraktowali to bardzo poważnie i Victoria uczestniczy regularnie w takich spotkaniach. Za czasów Karola Gustawa nie było to takie proste, chociażby ze względu na wiek króla, był bardzo młody występując na tron. Król teraz stara się przygotować córkę nie tylko ze strony teoretycznej jak i praktycznej. Ma do tego możliwości i czas, iż wykorzystuje to jak najlepiej.

   Usuń
 2. Victoria na pewno będzie świetnie przygotowana do swojej roli

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że Wiktoria bardzo poważnie traktuje swoją rolę

  OdpowiedzUsuń
 4. Victoria bardzo się angażuje i zdaje sobie sprawę z rangi swojego tytułu jako Następczyni-widać to gołym okiem :)
  Ciekawa ta sukienka, taka ciapata (podejrzewam, że to kwiatki) ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy ta sukienka jest nowa? Przypomina mi trochę tę z sierpnia ubiegłego roku, kiedy Victoria wróciła do obowiązków po wakacjach...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To właśnie ta sukienka, Victoria nosiła ją na swoich urodzinach temu i w sierpniu na pierwszym oficjalnym spotkaniu po wakacjach.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.