Wywiad z parą królewską

2016/06/23


Król i królowa spoglądają wstecz na minione 40 lat życia małżeńskiego. Zdradzają co sądzą o wizerunku księżniczki Madeleine i Estelle w dobie mediów społecznościowych oraz oceniają jak spełnili swoją rolę jako rodzica.

Jeden z pierwszych naprawdę ciepłych wieczorów tego roku. Na podjeździe do Drottningholm stoją turyści z głosami w mapach turystycznych i studencki z koszami piknikowymi. Wózki dziecięce walczą ze żwirem na podjeździe, a dzieci chowają się przed nadmiarem ciepła pod kapeluszami. To miejsce jest domem pary królewskiej przez większość roku. Kierujemy się w stronę prywatnego parku. Powiedziano nam, że Król się spóźni. Fotograf, robi się trochę zdenerwowany. Martwi się o wykonanie dobrych zdjęć.

Dn.se


Wreszcie brama do Pałacu otwiera się, król wrócił do domu. Zaraz będziemy mogli zaczynać, powiedziano nam, że królowa musi się jeszcze po prostu przebrać. Najpierw dostrzegamy wolno idącą królową pośród krzaków rododendronu. Daleipj idzie król z psem, Brendie, na smyczy. Para królewska siada na ławce, a my możemy zaczynać.

Niżej przedstawione zostały tylko najciekawsze fragmenty wywiadu

Dn.se


Doczekaliście się pięciorga wnucząt w przeciągu zaledwie pięciu lat. Jak to zmieniło rodzinę?

Myślę, że książę Carl Philip ujął to bardzo ładnie podczas Te Deum. W małym przemówieniu dla gości, mówił o tym, jak trudno jest opisać uczucie posiadania dziecka. Jest to jeden z cudów. Czujesz ciepło i wielką wdzięczność, ale także niesamowitą odpowiedzialność . Myślę, że wszyscy rodzice czują taką samą odpowiedzialność, chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Ale dzień to również praca, poza domem. Trudno dzieciom być w zgiełku. - mówi królowa Silvia.

- My sami mieliśmy dość pełen program, mówi Król. - Dopiero późnej zrozumieliśmy, że baddzo dużo nas nie było. Zawsze mieliśmy nianie, które mogły pomóc, ale to nigdy nie będzie to samo. Następnie zrozumieliśmy, że dla dzieci to smutne, że musieliśmy zostawiać je tak często jak mg. Cóż, myślałem o tym, żeby zwolnić tempo, ale nie można odejść od swoich obowiązków. Nie liczyłem, ale myślę, że Victoria jest częściej w domu niż my byliśmy.

- Jest nadal na urlopie macierzyńskim, a nas nie było w tym czasie, mówi królowa.

Dn.se


Próbowaliśmy być trochę bardziej opiekuńczy, gdy przyszło do mediów, powiedział król. Nasza młodzież mają dziś zupełnie inny przyzwyczajeni do mediów hałas, kolejny związek. To zmieniło się ogromnie. - mówi król.

Tak, miedia pojawiały się w określonych porach, jak na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, dodaje królowa. Media nie śledziły dzieci kiedy na przykład poszły do szkoły. Mogły więc poruszać się swobodnie i to było bardzo miłe. Ale teraz z mediami społecznościowymi to się znacnzie zmieniło. Każdy ma iPhone, każdy jest paparazzim.

Dn.se


- Wiem, że Szwedzi kochają widzieć małą Estelle. A ona jest urocza i zabawna, a rodzice publikują jej zdjęcia. Ale oni zawsze robią to w sposób bezpieczny, zawsze korzystają z tego samego fotografa. Ona może czuć się przy niej dobrze. To jest tak osobiste.


Dn.se

Madeleine jest fantastyczną, kochającą i oddaną osobą. Oni (prasa) nigdy tego nie pokazują. Żałuję, że prasa nie jest bardziej fair. - mówi królowa.

12 komentarzy

 1. To bardzo mądrzy ludzie

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję Ci za przetłumaczenie :)
  Zawsze czuć tą rodzinną atmosferę w SRK. Nawet, jak się czyta tylko wywiady z jej członkami, to zawsze wyczuwam tą miłość, która jest między nimi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem..Czy prasa źle pisze o Madeline ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny wywiad nawet bardzo widać jak kochają swoje dzieci i wnuki. Ale troszkę nie podoba mi się etui telefonu czy coś takiego które pokazuję królowa to jest takie wyróżnianie Estele. Mi jako Madeleine, Carlowi było by przykro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierworodne dziecko zawsze zajmuje szczególne miejsce w rodzinie, nie mówiąc o tym że to dziecko szczególne bo będzie kiedyś królową. Myślę, że to nic dziwnego że Estelle zajmuje pierwsze miejsce bo... jest pierwsza :). Wszystko co ona robi, ale i czego doświadcza w związku z tym rodzina królewska jest nowe, pierwsze. I nie sądzę żeby Madaleine i Carlowi było przykro, wszak cale swoje życie żyją w cieniu Następczyni Tronu.

   Usuń
  2. Oj, zapewne dostała to jako prezent od Estell na dzień babci :D Wiktoria ma taki sam

   Usuń
  3. Fantastyczna rodzina :)

   Usuń
  4. Victoria i Daniel mają identyczne etui. Królowa ma też etui ze swoim psem i kilka innych. Równie dobrze może mieć również etui z Leonore, ale może akurat założyła na telefon to z Estelle? Niektórzy zdają się zapominać, że Estelle jest przyszłą królową i ulubienicą Szwedów. To, że królowa nie mówi o reszcie wnucząt tyle co o Estelle nie znaczy, że o nich nie myśli i ich nie kocha. Prasa zawsze pyta o Estelle, a królowa ani rodzina królewska nie ma w zwyczaju wyłamywać się z opowieściami sama z siebie bo i po co? To ich sprawa prywatna. Zresztą my znamy tylko małą cześć ich życia, którą pokazują prasie. Jest jeszcze druga strona medalu - ich prywatność. Królowa mówiła wiele razy, że ma stały kontakt ze wszystkimi wnukami, także z Leonore u Nicolasem codziennie przez skapye. Mnie już wkurza jak ciszę ludzie doszukuja się jakiegoś faworyzowania i uważają, że królowa w ogóle nie przejmuje się Madeleine. A jest wręcz przeciwnie królowa zawsze jej broni i mówi o niej z największą dumą, zresztą nich dziwnego skoro Maddie kiedyś przejmie jej pałeczkę.

   Usuń
  5. Ale i dla mnie to trochę niesprawiedliwe. I ja rozumiem, że Estele będzie przyszłą królową, bo o tym nawet zapomnieć się nie da ale wnuki są równę. I u mnie w rodzinie nie ma faworyzowania najstarszego wnuka, bo był on pierwszy.

   Usuń
 5. Marlenko, co chodzi z tym, że prasa jest nie fair w stosunku do Madeleine?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak sądzę chodzi o tematyce ślubu (Madeleine zdecydowała się na prywatne wesele), pracy Chriss i udziałów Maddie w jednej z nieruchomości czy firm.

   Usuń
 6. Przesadzacie z królową i Estelle. Jest masa zdjęć królowej z Leonore i widać, że w stosunku do obu wnuczek jest taka sama. A zdjęcia z wywiadu piękne, sama chciałabym mieć takie etui na telefon :D

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.