Kiedy Carl Philip i Sofia z synkiem przeprowadzą się do własnego domu?

2016/07/07

Kungahuset 

Na kilka tygodni przed porodem książęca rodzina zdecydowała się zmienić miejsce swojego zamieszkania ze względów bezpieczeństwa. Jednak to nie koniec przeprowadzek dla Sofii, Carla Philipa i ich synka. Obecnie rodzina mieszka na terenie Pałacu Drottningholm i czeka na koniec remontu swojego domu. Wczoraj okazało się, że renowacje idą bardzo dobrze i już w marcu przyszłego roku będą mogli przeprowadzić się do Vili Solbacken.

Expressen 
Svenskdam 

Doniesienia potwierdził Jan Lindman, który dodał, że remont jest szeroko zakrojonych zarówno wewnątrz rezydencji jak i na zewnątrz. Prace rozpoczęły się od rozebrania ścian, które książęca para postanowiła usunąć. Poza tym wymagane jest sprawdzenie podstawowych rzeczy takich jak prąd i woda. 
Mimo to, remont rzeczywiście powinien się zakończyć wiosną przyszłego roku. W dokumentach, jako orientacyjną datę jego zakończenia podano właśnie marzec. Możliwe więc, że książę Alexander będzie świętował swoje pierwsze urodziny w Villi Solbacken!


Rodzina królewska powoli zbiera się w Solliden. Dokładnie za tydzień księżniczka Victoria będzie świętować 39 urodziny! Wczoraj księżniczka Madeleine z rodziną opuściła Saint Tropez. Na Riwierze Francuskiej byli również Sofia i Carl Philip wraz z synkiem. Nie wiadomo czy rodzina również jest już w Szwecji.

12 komentarzy

 1. Ładne jest to zdjęcie ze spaceru.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobre wieści dla rodziny. Swoją drogą remont musi być naprawdę bardzo obszerny skoro ma trwać tyle czasu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Fotografia Sofii i Carla Philipa jest piękna:) fajnie, że wreszcie wprowadza się do siebie. Fajnie jakby kiedyś pokazali jak urządzili dom.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marlenko, czy to prawda, że Sara Hellqvist i Oskar Bergmann zerwali zaręczyny i mieszkają osobno? Wiesz coś więcej na ten temat?
  Czytałam w szwedzkiej prasie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pisałam o tym na twitterze,jak tylko pojawiła się ta informacja, czyli kilka tygodni temu. Mieli rozstać się wiosną, a Sara przeprowadziła się do własnego mieszkania w Sztokholmie. Nie wiadomo dlaczego zerwali. O sytuacji media poinformowały, ale przeszła bez echa. Zaglądajcie na twittera, specjalnie widget jest na pasku bocznym, każdy Tweet wam się tam wyświetla wyświetla, dzięki temu możecie wszystko wiedzieć i być na bieżąco. Rodzeństwa Sofii, czy to Daniela i Chrisa nie jest częścią bloga, więc o nich tutaj nie pisze, ale zawsze wspominam o nowinkach na twitterze, dodaje zdjęcia i informacje, żebyście byli na bieżąco i wszystko wiedzieli :)

   Usuń
  2. Dzięki za informacje;)

   Pamiętam, że jak kiedyś napisałam, że coś mi się w Oskarze nie podoba to ktoś "usiadł na mnie", że lepszy taki niż wymuskany, ze się czepiam itd.
   A widocznie do siebie jednak nie pasowali.

   Marlenko, nie wiesz jak długo byli ze sobą?

   Usuń
  3. Nie ma sprawdzonego źródła co do takich informacji, bardziej wiarygodne podaje, że co najmniej trzy/cztery lata.

   Usuń
  4. Ciekawe o co poszło... Trochę głupio, że obca osoba (Oskar)brała udział w ogłoszeniu zapowiedzi i ślubie. A nawet jest na rodzinnych fotografiach SRK:(
   Nie byli małżeństwem- mogła go nie brać:(

   Usuń
  5. ale byli zaręczeni to już prawie członek rodziny...

   Usuń
  6. Sara i Jonas byli już zaręczeni na ślubie Sofii i Carla Philipa. Lina i Oscar nie, byli tam po prostu jako para.

   Usuń
  7. Lina i Jonas byli zaręczeni, a Sara i Oskar byli jako para.
   Marlenko, pomyliły Ci się imiona. Podejrzewałam ślub latem, a tu klops...
   A w małżeństwie Liny i Jonasa wszystko OK?
   Lina była sama na Te Deum. Może szwedzka prasa coś pisze na ten temat...

   Usuń
  8. Haha rzeczywiście! :) Tak, nawet bardzo dobrze. Jonas dużo pracuje i nie może pozwolić sobie na niespodziewane wolne czy nieobecność w pracy. Ma terminy, których w ostatniej chwili nie może przesuwać. Stąd też nie mógł pojawić się na Te Deum.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.