Najnowsze informacje ze Szwecji

2016/07/28Witajcie!
Wracam do Was po krótkiej przerwie z naładowanymi bateriami, już niedługo na blogu pojawi się jeszcze więcej postów i wiele zmian. Tymczasem zobaczmy co działo się u Szwedzkiej Rodziny Królewskiej oprócz wywiadu Christophera i nowych zdjęć Victorii i Sofii z dziećmi.

Królowa Silvia udzieliła wywiadu niemieckiemu Bunte w którym opowiadała o miłości do swoich trzech ojczyzn, jak zwracają się do niej wnuki i kiedy babcia daje im słodycze.

O tym gdzie czuje się jak w domu: 
To ciekawe pytanie, na tore chciałabym odpowiedzieć w następujący sposób: Myślę, że jeśli pojawi sie pierwsze dziecko to kochamy je bardzo mocno. A potem nagle pojawia się drugie dziecko i można się zastanawiać: czy można kochać drugie podobnie jak pierwsze i nagle pojawia się trzecie dziecko. Czy można podzielić serce na trzy równe części? Myślę, że tak! I takie są moje własne odczucia. Dorastałam w Brazylii, w Niemczech spędziłam moje nastoletnie lata, a potem przybyłam do Szwecji. Kocham Niemcy, moje korzenie, kraj mojego ojca. Oczywiście! Ale uwielbiam też Brazylię, ponieważ moja matka była Brazylijką i chodziłam tam do szkoły. Teraz mieszkam w Szwecji, mam troje dzieci i pięcioro wnucząt - szwedzkie dzieci. A mój mąż jest Szwedem. Zrozumiałe jest, że kocham również Szwecję.

Czy mówisz w domu po niemiecku? Czy wnuki uczą się niemieckiego?
Są jeszcze zbyt małe. Ale Następczyni Tronu mówi bafdzo dobrze po niemiecku. Madeleine i Carl Philip są nieśmiali, ale oczywiście rozumieją ten język. A wnuki? Każdy język, które się nauczą to drzwi do świata. Jest znacznie wygodniejsze, kiedy można mówić w kilku językach.

Jak wnuki zwracają się do babci?
Moder Moder. Moder oznacza matkę. Moder Moder oznacza babcię. Albo Farmor. W szwedzkim zawsze dokładnie wie się  kiedy nazywa się babcię ze strony ojca czy matki.

My faktycznie czasami odwiedzamy kraj [Niemcy] prywatnie. Gdy podróżujemy do południowej Francji przejeżdżamy przez Niemcy, zatrzymując się w różnych miastach. Za każdym razem wybieramy inna trasę. Mogę tylko polecić!

Twoja wnuczka Leonore wydaje się lubić konie. Ostatnio można było zobaczyć zdjęcia kiedy odwiedziła kucyka Haidi. 
O tak! Uwielbia je! Ona jest stajenną, karmi i czesze konie. Ilekroć może odwiedza swojego muzyka. Gdyby to zależało od niej miałaby ochotę robić to codziennie.

Cóż w Szwecji dzieci jeddzs słodycze tylko w soboty. Tego się przede wszystkim trzymamy. Dentyści propagują te zasadę, oczywiście, że dzieci mają się dzięki temu lepiej. Dzieci jedzą w sobotę tyle ile chcą, a następnie dobrze szczotkują zęby. To lepsze niż codzienne podjadanie. Czasami pytam dzieci, "Czy dzisiaj jest sobota?" Wtedy odpowiadam "nie" a one potem mówią "Nie? Och to poczekamy". To nie jest problem.


Facebook: Ann Bäcklund 


Pojawiło się również zdjęcie księżniczki Victorii, Daniela, Estelle, Oscara, Sofii i Carla Philipa zrobione 6 lipca. Rodzina wybrała się wówczas na lody do Borgholm.

W zeszły weekend Victoria i Daniel mieli okazję spotkać się i osobiście pogratulować szwedzkiemu golfiście, Henrikowi Stenson, który wygrał British Open. Stenson zdradził, że już wcześniej grał razem z księciem Danielem w golfa! Przyznał także, że Daniel jest ogromnie zainteresowany golfem i mogą o tym rozmawiać bardzo długo. Księżniczka Victoria jest prawdopodobnie równie mocno zainteresowana golfem.

10 komentarzy

 1. Czy mała Maddie też była taka rozbrykana? Które dziecko króla było najspokojniejsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że Victoria, opiekowała się i rządziła rodzeństwem a co za tym idzie jak na "nauczycielkę" przystało musiała dawać przykład. Ale to tylko moje przypuszczenia bo nie specjalizuję się w SRK tak jak w BRK

   Usuń
  2. Vic najgrzeczniejsza a kto najmniej grzeczny? Lippi?

   Usuń
  3. Tak jak pisałam już nie raz w komentarzach. Leonore jest taka sama jak mama. Maddie była identyczns w jej wieku, też taka rozbrykana i przed kamerami uciekała, biegała i trudno ją było złapać nawet na dwie minuty. Leonore jest identyczna.

   Victoria była najspokojnejsza z rodzeństwa, czuła się za nie odpowiedzialna, w domu bawiła się z nimi w szkołę. Dzięki temu Maddie idąc do szkoły umiała już pisać i czytać, po tej zabawie w szkołe. Lippi był nieśmiały i spokojny. Zawsze trzymał się mamy. Victoria siedziała na swoim miejscu i była zawsze spokojna, można powiedzieć, że już jako malutkie dziecko wiedziała jak się zachować (Estelle jest taka sama) ale z drugiej strony potrafiła też coś zabawnego wykombinować. A Maddie była małą indywidualistką, chodziła własnymi drogami i nie szło jej uspokoić w obecności prasy i kamer.

   Usuń
 2. Marleno masz może Aska?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre podejście ze słodyczami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiemy jakie było zachowanie Vic w wieku Estelle, ale jaka była kiedy była starszym dzieckiem i w ogóle nastolaką? Bo mimo wszystko jej życie nie było takie jak jej rówieśników, kolegów ze szkoły, możliwe, że zachowanie mogło być również inne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ty więcej będzie w nowej serii postów. Myślę, że najlepiej będzie dojść nam do wniosków czytając to co mówiła jako nastolatka w wywiadach :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.