Najnowsze informacje ze SzwecjiWitajcie!
Wracam do Was po krótkiej przerwie z naładowanymi bateriami, już niedługo na blogu pojawi się jeszcze więcej postów i wiele zmian. Tymczasem zobaczmy co działo się u Szwedzkiej Rodziny Królewskiej oprócz wywiadu Christophera i nowych zdjęć Victorii i Sofii z dziećmi.

Królowa Silvia udzieliła wywiadu niemieckiemu Bunte w którym opowiadała o miłości do swoich trzech ojczyzn, jak zwracają się do niej wnuki i kiedy babcia daje im słodycze.

O tym gdzie czuje się jak w domu: 
To ciekawe pytanie, na tore chciałabym odpowiedzieć w następujący sposób: Myślę, że jeśli pojawi sie pierwsze dziecko to kochamy je bardzo mocno. A potem nagle pojawia się drugie dziecko i można się zastanawiać: czy można kochać drugie podobnie jak pierwsze i nagle pojawia się trzecie dziecko. Czy można podzielić serce na trzy równe części? Myślę, że tak! I takie są moje własne odczucia. Dorastałam w Brazylii, w Niemczech spędziłam moje nastoletnie lata, a potem przybyłam do Szwecji. Kocham Niemcy, moje korzenie, kraj mojego ojca. Oczywiście! Ale uwielbiam też Brazylię, ponieważ moja matka była Brazylijką i chodziłam tam do szkoły. Teraz mieszkam w Szwecji, mam troje dzieci i pięcioro wnucząt - szwedzkie dzieci. A mój mąż jest Szwedem. Zrozumiałe jest, że kocham również Szwecję.

Czy mówisz w domu po niemiecku? Czy wnuki uczą się niemieckiego?
Są jeszcze zbyt małe. Ale Następczyni Tronu mówi bafdzo dobrze po niemiecku. Madeleine i Carl Philip są nieśmiali, ale oczywiście rozumieją ten język. A wnuki? Każdy język, które się nauczą to drzwi do świata. Jest znacznie wygodniejsze, kiedy można mówić w kilku językach.

Jak wnuki zwracają się do babci?
Moder Moder. Moder oznacza matkę. Moder Moder oznacza babcię. Albo Farmor. W szwedzkim zawsze dokładnie wie się  kiedy nazywa się babcię ze strony ojca czy matki.

My faktycznie czasami odwiedzamy kraj [Niemcy] prywatnie. Gdy podróżujemy do południowej Francji przejeżdżamy przez Niemcy, zatrzymując się w różnych miastach. Za każdym razem wybieramy inna trasę. Mogę tylko polecić!

Twoja wnuczka Leonore wydaje się lubić konie. Ostatnio można było zobaczyć zdjęcia kiedy odwiedziła kucyka Haidi. 
O tak! Uwielbia je! Ona jest stajenną, karmi i czesze konie. Ilekroć może odwiedza swojego muzyka. Gdyby to zależało od niej miałaby ochotę robić to codziennie.

Cóż w Szwecji dzieci jeddzs słodycze tylko w soboty. Tego się przede wszystkim trzymamy. Dentyści propagują te zasadę, oczywiście, że dzieci mają się dzięki temu lepiej. Dzieci jedzą w sobotę tyle ile chcą, a następnie dobrze szczotkują zęby. To lepsze niż codzienne podjadanie. Czasami pytam dzieci, "Czy dzisiaj jest sobota?" Wtedy odpowiadam "nie" a one potem mówią "Nie? Och to poczekamy". To nie jest problem.


Facebook: Ann Bäcklund 


Pojawiło się również zdjęcie księżniczki Victorii, Daniela, Estelle, Oscara, Sofii i Carla Philipa zrobione 6 lipca. Rodzina wybrała się wówczas na lody do Borgholm.

W zeszły weekend Victoria i Daniel mieli okazję spotkać się i osobiście pogratulować szwedzkiemu golfiście, Henrikowi Stenson, który wygrał British Open. Stenson zdradził, że już wcześniej grał razem z księciem Danielem w golfa! Przyznał także, że Daniel jest ogromnie zainteresowany golfem i mogą o tym rozmawiać bardzo długo. Księżniczka Victoria jest prawdopodobnie równie mocno zainteresowana golfem.

10 komentarzy:

 1. Czy mała Maddie też była taka rozbrykana? Które dziecko króla było najspokojniejsze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się że Victoria, opiekowała się i rządziła rodzeństwem a co za tym idzie jak na "nauczycielkę" przystało musiała dawać przykład. Ale to tylko moje przypuszczenia bo nie specjalizuję się w SRK tak jak w BRK

   Usuń
  2. Vic najgrzeczniejsza a kto najmniej grzeczny? Lippi?

   Usuń
  3. Tak jak pisałam już nie raz w komentarzach. Leonore jest taka sama jak mama. Maddie była identyczns w jej wieku, też taka rozbrykana i przed kamerami uciekała, biegała i trudno ją było złapać nawet na dwie minuty. Leonore jest identyczna.

   Victoria była najspokojnejsza z rodzeństwa, czuła się za nie odpowiedzialna, w domu bawiła się z nimi w szkołę. Dzięki temu Maddie idąc do szkoły umiała już pisać i czytać, po tej zabawie w szkołe. Lippi był nieśmiały i spokojny. Zawsze trzymał się mamy. Victoria siedziała na swoim miejscu i była zawsze spokojna, można powiedzieć, że już jako malutkie dziecko wiedziała jak się zachować (Estelle jest taka sama) ale z drugiej strony potrafiła też coś zabawnego wykombinować. A Maddie była małą indywidualistką, chodziła własnymi drogami i nie szło jej uspokoić w obecności prasy i kamer.

   Usuń
 2. Marleno masz może Aska?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobre podejście ze słodyczami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiemy jakie było zachowanie Vic w wieku Estelle, ale jaka była kiedy była starszym dzieckiem i w ogóle nastolaką? Bo mimo wszystko jej życie nie było takie jak jej rówieśników, kolegów ze szkoły, możliwe, że zachowanie mogło być również inne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ty więcej będzie w nowej serii postów. Myślę, że najlepiej będzie dojść nam do wniosków czytając to co mówiła jako nastolatka w wywiadach :)

   Usuń

Copyright © 2016 Swedish Princesses , Blogger