Nowy wywiad z Victorią + więcej

2016/07/16Podczas transmisji koncertu z okazji Victoriadagen można wspierać fundacje Następczyni Tronu datkami wypłacanymi na konto bądź wysyłając sms-y. W tym roku Fundacja zebrała ponad milion szwedzkich koron królewskich. Zostaną one przekazane na główny projekt fundajic Victorii, pracę z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. Podczas transmisji pokazano zostali podopieczni fundacji księżniczki oraz wywiad z Victorią, którego udzieliła na krótko przed swoimi urodzinami.


Rodzina królewska już w pełni rozpoczęła swoje wakacje. Wszyscy członkowie rodziny są w Solliden i mogą cieszyć się swoim towarzystwem. Jak donoszą szwedzkie media tegoroczne urodziny Victorii byly rekordowe pod względem otrzymanych przez Victorię (i jej rodzinę) prezentów. Nie którzy pamiętali także o księciu Danielu! Jeden z zebranych przyniósł kwiaty dla niego, jako, że nie świętuje on oficjalnie swoich urodzin. W tym momencie możemy przypomnieć sobie jego 40 urodziny, które świętował w tym samym czasie co król Karol Gustaw 40 rocznicę wstąpienia na tron. Urodziny miały przejść bez echa ale zebrane pod pałacem tłumy Szwedów nie zapomniały o swoim księciu i skandowały jego imię tym samym życząc mu wszystkiego najlepszego. 

Svenskdam 


Niektórzy przychodzą na Victoriadagen od lat i zawsze stają w jednym miejscu. Jeśli ktoś pomyślał, że stwierdzenie Victorii, iż rozpoznaje tych, którzy przychodzątu od lat było przez nią przerysowane mylił się. Victoria naprawdę rozpoznaje tych, którzy przychodzą co roku. Jednym z dowodów jest Laila Tegnér, która dzieli swoje urodziny z Następczynią Tronu i od 2004 roku świętuje je "razem z Victorią" w Solliden. Laila (wraz z mężem) każdego roku staje w tym samym miejscu i zawsze przytula Victorię kiedy ta do niej podchodzi. Victoria dobrze pamięta Lailę i również składa jej serdeczne życzenia.  W tym roku to Królowa Silvia zrobiła jej niespodziankę. Rodzina królewska towarzyszy Victorii podczas całego walk out. Kiedy tylko zobaczyli Lailę Victoria od razu ją przytuliła, a królowa dobrze ją pamiętając powiedziała, "mamy tu jeszcze jedna jubilatkę" i zachęciła wszystkich do zaśpiewania urodzinowej piosenki dla Laili. Nie uważacie, że to wspaniałe?

Svenskdam 
Svenskdam 

3 komentarze

  1. Urodziny Victorii to najwspanialszy dzień w roku w szwedzkiej rodzinie królewskiej,gdzie są najbliżej poddanych.Ale musi być to też trochę męczące dla Victorii,że świętuje swoje urodziny zawsze publicznie,w taki sam sposób,nawet jeśli jedyne o czym marzyłaby to nie tona prezentów,życzeń,lecz leniuchowanie w łóżku czy samotny spacer,nie koncert przeznaczony w zasadzie dla Szwedów,lecz rodzinny girl.Dlatego podziwiam ją jeszcze bardziej,że oddaje swoje święto poddanym.
    Karolina Joanna

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękny gest ze strony Wiktorii, wspaniała z niej kobieta :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w nim zawartych, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu publikacji komentarza.